Stany Zjednoczone wysyłają myśliwce F-16 do Cieśniny Ormuz po tym, jak Iran otworzył ogień do tankowca

Mówiąc do pięciokątny Urzędnik powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone wyślą myśliwce F-16 do regionu Zatoki Perskiej w ten weekend, aby wzmocnić samoloty szturmowe A-10, które patrolują tam od ponad tygodnia. Ten krok jest następny Iranu W zeszłym tygodniu próbowali przejąć dwa tankowce w pobliżu cieśniny i otworzyli ogień do jednego z nich.

Oficer obrony, który pod warunkiem zachowania anonimowości przedstawił szczegóły operacji wojskowych w tym rejonie, powiedział, że F-16 zapewnią osłonę powietrzną statkom poruszającym się drogą wodną i zwiększą widoczność wojska w tym obszarze, jako środek odstraszający dla Iranu . .

W obu przypadkach, jak poinformowała amerykańska marynarka wojenna, irańskie okręty wycofały się, gdy na miejsce przybył niszczyciel USS McFaul.

Ponadto urzędnik obrony powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone badają szereg opcji wojskowych, aby przeciwdziałać rosnącej rosyjskiej agresji na niebie. SyriaTo skomplikowało próby uderzenia na przywódcę ISIS pod koniec zeszłego tygodnia. Urzędnik odmówił omówienia opcji, ale powiedział, że Stany Zjednoczone nie oddają żadnego terytorium i będą nadal latać w zachodniej części kraju w misjach przeciwko grupie Państwa Islamskiego.

the armia rosyjska Urzędnik powiedział, że aktywność, która nasiliła się w tempie i agresji od marca, wynika z rosnącej współpracy i koordynacji między Moskwą, Teheranem i rządem Syrii, aby spróbować wywrzeć presję na Stany Zjednoczone, aby opuściły Syrię.

powiedział urzędnik Rosja Wdzięczny Iranowi za wsparcie w wojnie UkrainaA Teheran chce, aby Stany Zjednoczone wycofały się z Syrii, aby łatwiej było przekazywać śmiercionośną pomoc Libańczykom Hezb Allah Grożą Izraelowi. Urzędnik dodał, że Stany Zjednoczone widziały więcej współpracy, współpracy, planowania i wymiany informacji wywiadowczych, głównie między dowódcami średniego szczebla rosyjskich i irańskich sił Quds w Syrii, aby wywrzeć presję na Stany Zjednoczone, aby wycofały siły z Syrii.

W kraju jest około 900 żołnierzy amerykańskich, a inni wkraczają i wyjeżdżają z kraju w misjach wymierzonych w bojowników Państwa Islamskiego.

READ  Francja: agencja UE ds. oszustw bada kandydata Le Pen

Stany Zjednoczone nie wierzą, że rosyjskie samoloty planują zrzucić bomby na siły amerykańskie lub zestrzelić samoloty załogowe. Ale urzędnik powiedział, że istnieją obawy, że rosyjscy piloci zestrzelą drona Reaper, i że Moskwa uważa, że ​​tego typu akcja nie wywoła silnej reakcji wojskowej USA.

Na przykład w marcu rosyjski samolot bojowy wylał paliwo lotnicze na amerykańskiego drona zwiadowczego, a następnie uderzył w jego śmigło, zmuszając armię amerykańską do zrzucenia MQ-9 Reaper na Morzu Czarnym. Incydent zaostrzył napięcia między dwoma krajami i wywołał telefon między ich szefami obrony, ale nie doprowadził do bezpośredniej odpowiedzi wojskowej.

W zeszłym tygodniu kontradmirał Oleg Gorinow, szef Rosyjskiego Centrum Pojednania w Syrii, powiedział, że armia rosyjska i syryjska prowadzą wspólne ćwiczenia. W uwagach zgłoszonych przez syryjskie media państwowe powiedział, że Moskwa jest zaniepokojona lotami dronów nad północną Syrią przez kierowaną przez USA koalicję, opisując je jako „systematyczne łamanie protokołów” mające na celu uniknięcie starć między dwiema armiami.

Amerykańscy i rosyjscy dowódcy wojskowi rutynowo komunikują się za pośrednictwem linii telefonicznej, która działa od kilku lat, aby uniknąć niezamierzonych starć w Syrii, gdzie obie strony mają siły na ziemi iw powietrzu.

Amerykański urzędnik powiedział, że często jest wiele telefonów dziennie, co czasami prowadzi do gniewnych gróźb, gdy dowódcy spierają się o trwającą operację. Opisując rozmowę, urzędnik powiedział, że Rosjanie często ogłaszali jakiś obszar kosmosu strefą zastrzeżoną dla operacji i mówili, że prowadzą tam ćwiczenia wojskowe.

Stany Zjednoczone nie widzą żadnych manewrów, mówiąc Rosji, że siły amerykańskie są na misji antyterrorystycznej przeciwko Państwu Islamskiemu i planują latać w tym rejonie. Następnie Rosjanie twierdzą, że nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa samolotom amerykańskim, jeśli tam polecą. Gdy misja się rozpocznie, a samolot wleci w ten obszar, „czasami upał robi się naprawdę gorący”, powiedział urzędnik, podczas gdy obie strony głośno protestują i odrzucają twierdzenia drugiej strony.

READ  Niemcy prowadzą rozmowy z sojusznikami w sprawie polskich nacisków na rozmieszczenie rakiet Patriot na Ukrainie

Ostatni incydent miał miejsce w piątek rano, kiedy rosyjski samolot wielokrotnie przelatywał nad koszarami al-Tanf we wschodniej Syrii, gdzie siły amerykańskie szkolą syryjskich sojuszników i monitorują działalność Państwa Islamskiego. Urzędnik powiedział, że rosyjski An-30 zbiera informacje wywiadowcze w bazie.

Stany Zjednoczone nie miały w tym rejonie żadnego samolotu bojowego i nie podjęły żadnych bezpośrednich działań przeciwko lotowi rosyjskiemu.

(AP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *