Street Fighter 6 jest taki niechlujny? EventHubs idzie głęboko, gdy najlepsi gracze omawiają problemy z grąŚwiat Street Fighter 6 stanął w płomieniach online po kilku komentarzach najlepszego zawodnika Street Fighter 5 na świecie i prawdopodobnie najlepszego zawodnika Street Fighter 6, Bandits | MenaRD.

Jedyny dotychczas dwukrotny mistrz Capcom Cup stwierdził w czwartkowy wieczór, że „Street Fighter 6 to najtrudniejsza SF, w jaką grałem”, co wywołało wiele dyskusji w mediach społecznościowych zarówno ze strony starych, jak i nowych graczy.


Takie ogólne stwierdzenie może prowadzić nas w wielu kierunkach, ale Mina i inni wydają się rozwiązywać najbardziej konkretny problem z neutralną mechaniką Drive Rush, która za cenę tylko jednego paska Drive Meter pozwala postaciom skoczyć do przodu i zastosować zwiększoną presję lub kombinacje.


Co więcej, wielu skarżyło się na zawieszanie się ekranu, które występuje, gdy gracz aktywuje Drive Rush, ponieważ ma tendencję do „zjadania” danych wejściowych gracza przeciwnego, gdy przeszkadza to w naciśnięciu jednego z jego przycisków.


Jest też kwestia tego, że większość postaci rzuca pierścieniami, gdy osaczają wrogów, co oznacza, że ​​mogą stale grozić silnymi postawami 50/50, które mają ogromny wpływ na wynik rund.READ  Oferty dnia: dostępne PS5, Mario + Rabbids: Sparks of Hope za 32 USD, LEGO Back to the Future Delorean i nie tylko

Mina wyjaśnił również, że czuł, że wszystko to zaowocowało formułą, która była stosunkowo prosta i łatwa do wdrożenia na najwyższych poziomach gry, co oznacza, że ​​nawet „zgnili” gracze, którzy nie spędzają tyle czasu, co inni, mogą z łatwością wygrać nad ich bardziej doświadczonymi rówieśnikami.Pomimo krytyki Street Fighter 6, Mena wyraźnie stwierdza, że ​​gra jest fajna i tego rodzaju postęp był na równi z większością gier Street Fighters, które minęły.Catalyst, DreamKing i ja postanowiliśmy przyjrzeć się temu pomysłowi i zagłębić się w niego w naszej dyskusji Talk and Block. Chociaż jesteśmy bardziej niż niechętni do nazywania SF6 najbardziej skandalicznym jak dotąd ulicznym wojownikiem, z pewnością rozumiemy, dlaczego wywołuje wiele problemów, w tym dużych graczy, takich jak Mina.


Biorąc pod uwagę, że Drive Rush (DR) wydaje się być w centrum tego wszystkiego lub bardzo blisko niego, zastanawiamy się, jakie ulepszenia mogłyby poprawić grę. Czy programiści powinni podchodzić do naprawy DR od strony korzyści, czy od strony całkowitych kosztów? Może i fajnie, że daje polerowane ciśnienie bloku i tryby combo, ale czy to musi kosztować 1,5 czy 2 bary, żeby to zrobić?

READ  Nowe karty graficzne Nvidia PC to pożeracze mocy wielkości Xboxa


Innym sposobem zrównoważenia można by zbadać, mierząc obrażenia, być może trafienia po udanym trybie Drive Rush złagodziłyby obrażenia, a może Capcom powinien faktycznie rozważyć zmianę prędkości ruchu manewru i/lub ulepszenia funkcji ramek.


Nieco wahamy się, czy przyjąć te najnowsze pomysły, ponieważ radykalnie zmieniłoby to wyłaniającą się definicję Street Fighter 6, a w tym momencie zajmujemy się zaledwie sześcioma tygodniami.


Nasza trójka dzieli się również swoimi groszami na temat godnych uwagi pętli rzutów rożnych, wspomnianych wcześniej irytujących wpisów i odpowiada, jak często wydaje nam się, że lepszy gracz wygrywa w SF6.


W pełnej dyskusji znajduje się więcej informacji, które można obejrzeć za pośrednictwem wideo osadzonego tutaj:
znaczniki czasu:
00:00 – Wprowadzenie, czy SF6 jest najbardziej rubinowym?
03:50 — Zbadaj konkretne problemy za pomocą funkcji Drive Rush
08:25 – Jak naprawić Drive Rush?
13:30 – SF6 za łatwe na wysokim poziomie?
18:06 – Jak często najbardziej utalentowany gracz wygrywa w SF6?
25:30 – Czy jest za wcześnie na poprawki, czy powinniśmy po prostu pozwolić SF6 oddychać?Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *