Sam Altman z OpenAI przedstawił projekt kryptograficzny WorldCoin

24 lipca (Reuters) – Worldcoin, projekt kryptowaluty założony przez dyrektora generalnego OpenAI, Sama Altmana, wystartował w poniedziałek.

Główną zaletą programu jest jego World ID, który mogą otrzymać tylko prawdziwi ludzie. Aby otrzymać World ID, klient zapisuje się na osobiste skanowanie tęczówki przy użyciu „Kuli” WorldCoin, srebrnej kuli wielkości kuli do kręgli. Gdy skan tęczówki kuli potwierdzi, że dana osoba jest prawdziwą osobą, tworzy globalną tożsamość.

Firmą stojącą za WorldCoin jest Tools Mankind z siedzibą w San Francisco i Berlinie.

Projekt ma 2 miliony użytkowników od okresu beta, a wraz z poniedziałkową premierą Worldcoin rozszerza swoje operacje „orbowania” na 35 miast w 20 krajach. W ramach zachęty rejestrujący w niektórych krajach otrzymają token kryptowaluty Worldcoin WLD.

Kryptowalutowy aspekt identyfikatorów World ID jest ważny, ponieważ łańcuchy bloków kryptowalut mogą przechowywać identyfikatory World ID w sposób chroniący prywatność i nie mogą być kontrolowane ani zamykane przez żaden pojedynczy podmiot, powiedział agencji Reuters współzałożyciel Alex Plania.

Projekt mówi, że globalne identyfikatory są niezbędne w dobie generatywnych chatbotów AI, takich jak ChatGPT, które tworzą niezwykle podobny do ludzkiego język. Światowe identyfikatory mogą być używane do odróżnienia prawdziwych ludzi od botów AI online.

Binance, największa giełda kryptowalut, wymieni Worldcoin ze wstępnym początkiem handlu spodziewanym o godzinie 09:00 GMT w poniedziałek.

Altman powiedział agencji Reuters, że WorldCoin pomoże rozwiązać problem przekształcenia gospodarki przez sztuczną inteligencję.

„Ludzie zostaną pokonani przez sztuczną inteligencję, co będzie miało ogromne implikacje gospodarcze” – powiedział.

Przykładem, który lubi Altman, jest Universal Basic Income lub UBI, program opieki społecznej prowadzony przez rządy, który zazwyczaj uprawnia każdą osobę do płacenia. Ponieważ AI”Ludzie będą robić coraz więcej tego, co robią teraz”. Altman wierzy, że UBI pomoże zwalczyć nierówności dochodów. Można to wykorzystać do ograniczenia oszustw podczas korzystania z UPI, ponieważ tylko prawdziwi ludzie mogą posiadać World ID.

READ  Hamza Yusuf skontaktował się z przeciwnikami przed wotum nieufności

Altman powiedział, że jego zdaniem świat z UBI jest „daleką przyszłością” i nie miał jasnego pojęcia, która firma byłaby w stanie wydać pieniądze, ale Worldcoin kładzie podwaliny pod to, aby stało się to rzeczywistością.

„Uważamy, że musimy zacząć testować rzeczy, abyśmy mogli dowiedzieć się, co robić” – powiedział.

Reportaż Anny Tong w San Francisco; Dodatkowe raporty Juby Babu; Montaż autorstwa Kennetha Li i Sri Navaratnama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Anna Dong jest reporterką agencji Reuters z siedzibą w San Francisco, gdzie pisze o branży technologicznej. Dołączył do Reuters w 2023 roku po pracy jako redaktor danych w San Francisco Standard. Dong wcześniej pracował jako menedżer produktu w startupach technologicznych, pracował nad spostrzeżeniami użytkowników w Google i pomagał w prowadzeniu call center. Dong ukończył Uniwersytet Harvarda. Kontakt: 4152373211

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *