Samolot myśliwski uderza w rosyjski budynek w Jejsku | wieści wojenne między Rosją a Ukrainą

historia rozwoju,

Wielki pożar ogarnął budynek, a naoczni świadkowie twierdzą, że zapalił się od pierwszego do dziewiątego piętra.

Samolot wojskowy rozbił się w budynku mieszkalnym w mieście Jejsk na południu Rosji po tym, co Ministerstwo Obrony uznało za awarię silnika.

Niepotwierdzone strzały Media społecznościowe pokazały w poniedziałek wielką kulę ognia wybuchającą z wielopiętrowego budynku. Nie było natychmiastowych doniesień o ofiarach w nadmorskim mieście nad Morzem Azowskim.

Samolot został zidentyfikowany jako myśliwiec Sukhoi Su-34. Ministerstwo Obrony poinformowało, że załodze udało się wystartować przed katastrofą samolotu.

Wielki pożar ogarnął budynek, podsycił paliwo lotnicze i przetransportował rosyjskich naocznych świadków Agencja informacyjna TASS Mówiąc, że płonął od pierwszego do dziewiątego piętra. Strażacy walczyli z ogniem.

„Podczas wspinaczki w celu wykonania lotu szkoleniowego z lotniska wojskowego Południowego Okręgu Wojskowego rozbił się samolot Su-34” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa. „Przyczyną katastrofy był pożar jednego z silników podczas startu”.

Agencja informacyjna Interfax cytowała służby ratownicze, mówiąc, że pięć pięter budynku mieszkalnego zapaliło się, a górne piętra się zawaliły, a około 45 mieszkań zostało uszkodzonych.

Dodał, że pożar rozprzestrzenił się na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych (21500 stóp kwadratowych). Yeisk, miasto liczące około 90 000 mieszkańców, jest siedzibą dużej rosyjskiej bazy lotniczej.

dowód okoliczności

Kreml poinformował, że prezydent Władimir Putin został natychmiast poinformowany o incydencie, a ministrom zdrowia i służb ratowniczych oraz miejscowemu gubernatorowi polecono udać się na miejsce.

„Wszystkie jednostki straży pożarnej i ratownicze w okolicy pracują nad ugaszeniem pożaru” – powiedział w Telegramie gubernator Weniamin Kondratiew.

Rosyjski Komitet Śledczy poinformował później, że wszczął śledztwo w sprawie incydentu. „Śledczy wojskowi odkrywają okoliczności i przyczyny wypadku” – dodała.

Jejsk znajduje się w zatoce Tangarog na Morzu Azowskim, która oddziela południową Ukrainę i południową Rosję.

READ  Rosja wysyła eksponaty muzealne na wojnę, ale eksperci twierdzą, że nadal może to być skuteczne

Yeisk leży bezpośrednio po drugiej stronie morza od ukraińskiego miasta Mariupol, które znajduje się pod kontrolą Rosji po inwazji Moskwy w lutym.

Su-34 to dwusilnikowy bombowiec naddźwiękowy z zaawansowanymi czujnikami i uzbrojeniem, który był głównym składnikiem rosyjskich sił powietrznych. Samolot był szeroko stosowany podczas wojny w Syrii i walk na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *