Marże w Europie pozostają wysokie, ponieważ zwroty w Wielkiej Brytanii uspokajają nerwy

  • Rynki europejskie zyskały, gdy ruchy w Wielkiej Brytanii pomogły funtowi brytyjskiemu, losom
  • Nikkei spadł o 1,2%, podczas gdy S&P 500 odbił w górę po slajdzie
  • Dolar jest blisko 149 jenów, uważaj na interwencję rynkową
  • Chiński juan spada po przemówieniu w Kongresie Xi

LONDYN/SYDNEY, 17 października (Reuters) – Europejskie rynki akcji, obligacji i walut tymczasowo wzrosły w poniedziałek, do czego przyczyniła się ulga po szybkim zlikwidowaniu przez nowego brytyjskiego ministra finansów nieufundowanych obniżek podatków, które w tym miesiącu wywołały zamieszanie na brytyjskich aktywach.

Główne rynki azjatyckie walczyły z dnia na dzień, ale europejski STOXX 600 (.STOXX) Funt i brytyjskie obligacje rządowe zwyżkowały w Londynie, osiągając wczesne wzrosty o 0,5%. /pl/frx

Nowy brytyjski kanclerz skarbu Jeremy Hunt ma wydać oświadczenie około godziny 1000 GMT. Spędził większość weekendu na spotkaniach i wywiadach w mediach, aby powiedzieć, że wiele planów wydatków premier Liz Truss i jej poprzedniczki zostanie teraz odrzuconych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Gubernator Banku Anglii Bailey udzielił Huntowi wotum zaufania w sobotę, mówiąc, że „natychmiast podjął decyzję”, aby naprawić finanse publiczne, które, jak się szacuje, mają czarną dziurę o wartości 70 miliardów funtów (78,72 miliardów dolarów).

Ben Jones, dyrektor ds. badań makro w Invesco, powiedział, że zmienność w Wielkiej Brytanii będzie kluczowym punktem dla rynków globalnych.

„Mamy nadzieję, że Jeremy Hunt nadal ma mocną rękę”, powiedział, dodając do „rajdy z ulgą” funta o 0,75% do 1,1257 USD, a także na brytyjskich rynkach obligacji skarbowych.

„Ale będziemy musieli zobaczyć więcej obserwacji… i nadal nie wiemy, czy Liz Truss nadal będzie w pobliżu w porze lunchu, czy pod koniec miesiąca”.

Rentowność brytyjskich obligacji 10-letnich spadła o 27 pb do 4,06% w porannym handlu, podczas gdy 2-letnich spadła o 12 pb do 3,75%. .

READ  Biden po raz pierwszy zawetował rezolucję dotyczącą inwestycji emerytalnych

Skorzystały również inne rynki europejskie. Rentowność 10-letnich niemieckich bundów spadła o 9 punktów bazowych (pb) do 2,27% z 2,423% w zeszłym tygodniu, najwyżej od sierpnia 2011 roku.

Pomimo tego, że dwóch kluczowych polityków EBC argumentowało w weekend za zmniejszeniem bilansu banku, piątkowe dane o inflacji w USA wzmocniły zakłady na kolejną agresywną podwyżkę stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

obrotowy

Z dnia na dzień najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) Spadł o 0,6%, powracając do najniższego poziomu z zeszłego tygodnia od 2 do 1/2 roku.

Nikkei z Japonii (.N225) Chińskie blue chipy spadły jednak o 1,2% (.CSI300) Wzrósł o 0,4% przed danymi o PKB publikowanymi we wtorek.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,4% po gwałtownym spadku w piątek, podczas gdy kontrakty na Nasdaq dodały 0,3%.

Gdy S&P oscyluje w szczytowym punkcie 25%, ekonomista BofA Jared Woodard ostrzega, że ​​świat przechodzi od dwóch dekad inflacji na poziomie 2% do okresu bardziej podobnego do 5%.

„70 bilionów dolarów „nowej” technologii, wzrostu i obligacji rządowych wycenionych na 2% wartości świata zostanie dotkniętych tymi świeckimi zmianami, ponieważ „stare” branże, takie jak energia i materiały, odwracają dziesięciolecia niedoinwestowania” – napisał. Notatka.

„Obracanie 60/40 serwerów proxy i kupowanie tych rzadkich — energii, żywności, energii — to dla inwestorów świetny sposób na dywersyfikację”.

Zegarek interwencyjny

Gorący do czerwoności raport o cenach konsumenckich w USA i rosnące oczekiwania inflacyjne sprawiły, że rynki w pełni spodziewają się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy o 75 punktów bazowych w przyszłym miesiącu.

Wielu decydentów z banków centralnych przemawia w tym tygodniu, więc będzie mnóstwo okazji do jastrzębich nagłówków. Sezon zarobków trwa z Tesla (TSLA.O)Netflix (NFLX.O) i Johnson & Johnson (JNJ.N) Raportowanie m.in.

Goldman Sachs (GSN) W tym tygodniu donosi, a bank inwestycyjny The Wall Street Journal planuje zreorganizować swoje największe biznesy w trzy oddziały.

READ  Kings powracają w grze 7 kontra Warriors

Oczekuje się, że w Chinach Kongres Partii Komunistycznej zapewni prezydentowi Xi Jinpingowi trzecią kadencję, podczas gdy osoby zasiadające w pobliżu wieku emerytalnego lub limitów kadencji mogą zobaczyć przetasowanie najważniejszych ról gospodarczych.

„Inwestorzy nie do końca przetrawili, że Chiny nie będą gospodarką o wysokim wzroście”, powiedział Janus Henderson, menedżer portfela rynków wschodzących, Ales Gautney, który spodziewa się, że juan będzie nadal spadał. „Nie będzie to 5-6% wzrostu rocznie, tylko 2-3%”.

Na rynkach walutowych królem jest dolar, ponieważ inwestorzy wyceniają stopy w USA na około 5%.

Jen szczególnie mocno ucierpiał przez Bank Japonii trzymający się swojej ultrałatwej polityki, podczas gdy władze powstrzymały się od interwencji w zeszłym tygodniu po tym, jak osiągnął 32-letnie maksima powyżej poziomu 148,00.

Na początku poniedziałku dolar wzrósł do 148,73 jena, zbliżając się do kolejnego celu na poziomie 150,00.

Euro utrzymało się na poziomie 0,9733 USD, wykazując stabilne wyniki w zeszłym tygodniu, podczas gdy indeks dolara amerykańskiego spadł o ułamek do 113,20.

Silniejszy dolar i globalne rentowności obligacji były hamulcem dla złota, które wyniosło 1648 USD za uncję.

Po tym, jak ceny ropy spadły w zeszłym tygodniu o ponad 6%, obawy o spowolnienie popytu przeważyły ​​nad planami OPEC ograniczenia produkcji.

Cena ropy Brent wzrosła o 90 centów do 92,55 USD za baryłkę, podczas gdy cena ropy w USA wzrosła o 84 centy do 86,45 USD za baryłkę.

(1 USD = 0,8892 funta)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raporty Marka Jonesa; Dodatkowe reportaże Wayne’a Cole’a w Sydney; Montaż przez Susan Fenton

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *