Samsung przyznaje, że w One UI 6.1 występuje problem z ekranem dotykowym Galaxy S23 i twierdzi, że to wina Google

Samsung zaczął udostępniać aktualizację One UI 6.1 dla rodziny Galaxy S23 pod koniec marca i od czasu jej otrzymania wiele osób skarży się na problemy z ekranem dotykowym. W szczególności ekran dotykowy tych urządzeń czasami nie rejestruje prawidłowo wprowadzania dotykowego i konieczne jest wielokrotne dotknięcie, aby zarejestrować dotyk.

Oczywiście jest to bardzo denerwujące i teraz Samsung w końcu przyznał się do problemu, ale jest pewna zmiana. Według koreańskiej firmy jest to w dużej mierze wina Google, ponieważ przyczyną problemu wydaje się być kanał Discover w aplikacji Google, który może pojawić się po lewej stronie ekranu głównego, skrajnie po lewej stronie.

Samsung twierdzi, że Google jest świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem raz na zawsze. Dopóki to nie nastąpi, Samsung oferuje tymczasowe rozwiązanie dla dotkniętych użytkowników: powinni wyczyścić dane aplikacji Google, a następnie ponownie uruchomić swoje urządzenia. Po wykonaniu tej czynności ekran dotykowy powinien poprawnie zarejestrować wszystkie Twoje dotknięcia.

Aby wyczyścić dane aplikacji Google, wybierz Ustawienia > Aplikacje > Google > Pamięć i dotknij Wyczyść dane. Może to wymagać ponownego zalogowania się na konto Google.

Google prawdopodobnie rozwiąże problem, aktualizując aplikację Google, więc pamiętaj o włączeniu automatycznych aktualizacji w Sklepie Play. Jeśli jesteś niecierpliwy, zawsze możesz zaktualizować wszystkie aplikacje ręcznie w Sklepie Play, dotykając ikony swojego profilu, wybierając Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem, a następnie dotykając przycisku Aktualizuj wszystko.

źródło

READ  Jak „Helldivers 2” przełamało kryzys w zakresie usług na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *