San Diego Customs twierdzi, że nastąpił wzrost prób przemytu jaj przez granicęCNN

Rosnące ceny Wzmożone próby przyniesienia jaj do Stanów Zjednoczonych z Meksyku, według urzędników granicznych.

Funkcjonariusze Służby Celnej i Ochrony Granic w San Diego odnotowali wzrost liczby prób przewożenia jaj przez granicę amerykańsko-meksykańską, Według tweeta dyrektora operacji terenowych Jennifer De La O.

„Biuro terenowe w San Diego zauważyło ostatnio wzrost liczby jaj przechwytywanych w naszych portach wejściowych” – napisał De La O we wtorkowym tweecie. „Dla przypomnienia, niegotowane jajka z Meksyku mają zakaz wwozu do Stanów Zjednoczonych. Niezgłoszenie produktów rolnych może skutkować karą do 10 000 USD.”

Przywóz niegotowanych jaj z Meksyku do Stanów Zjednoczonych jest nielegalny ze względu na ryzyko ptasiej grypy i rzekomego pomoru drobiu, zakaźnego wirusa, który atakuje ptaki, zgodnie z celami i ochroną graniczną.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem do CNN ekspert CBP ds. Public Affairs, Jerrilyn Alcordo, przypisał wzrost prób przemytu jaj rosnącym kosztom jaj w Stanach Zjednoczonych. Wybuch śmiertelnej ptasiej grypy wśród amerykańskich stad kurczaków spowodował gwałtowny wzrost cen jaj, rosnąc o 11,1% od listopada do grudnia i 59,9% rocznie, Według Biura Statystyki Pracy.

Wzrost odnotowano na przejściu Tijuana-San Diego, a także „innych lokalizacjach na południowej granicy” – powiedział El Cordo.

W większości podróżni przywożący jajka deklarowali je przy przekraczaniu granicy. „Kiedy tak się stanie, osoba może zrezygnować z produktu bez konsekwencji” – powiedział Alcordo. „Specjaliści ds. rolnictwa z CBP zbiorą, a następnie zniszczą jaja (i inne zabronione produkty żywnościowe/rolne), tak jak w ramach rutynowych działań”.

W kilku przypadkach podróżni nie zadeklarowali swoich jaj, a produkty zostały wykryte podczas kontroli. W takich przypadkach, jak wyjaśnił Alcordo, jaja zostały skonfiskowane, a podróżni ukarani grzywną w wysokości 300 dolarów.

„Kary mogą być wyższe dla sprawców naruszenia lub importu w ilościach komercyjnych” – dodał.

READ  CEO ogłosił zamknięcie transakcji Elon Musk na Twitterze

Alcordo podkreślił znaczenie deklarowania wszystkich produktów spożywczych i rolnych podczas podróży.

„Chociaż wiele przedmiotów może być dozwolonych, najlepiej jest je zadeklarować, aby uniknąć potencjalnych grzywien i kar, jeśli zostaną uznane za zabronione” – powiedział. „Jeśli zostanie ogłoszony i uznany za zabroniony, można go oddać bez konsekwencji. Jeśli nie zostanie autoryzowany, a następnie zostanie odkryty podczas testu, podróżny będzie podlegał karom.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *