Saudi Electricity Company przypisuje inżynierów Twilio do wykorzystywania informacji poufnych

W poniedziałek Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zleciła dostawcom oprogramowania chmurowego trzem inżynierom oprogramowania Twilio Wielu ich przyjaciół i członków rodziny jest zaangażowanych w system handlu informacjami poufnymi.

W okresie od marca do maja 2020 r., przy zwiększonym wykorzystaniu narzędzi w chmurze z powodu zwiększonej pracy zdalnej, inżynierowie Twilio Lokesh Lagudu, Chotu Pulagam i Hari Sure mogli uzyskać dostęp do informacji finansowych z baz danych firmy. Za pośrednictwem prywatnej grupy czatowej podzielili się tymi informacjami z innymi, którzy następnie dokonali transakcji przed ogłoszeniem Twilio Wyniki za I kwartał maja 2020 r.według skarga Złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii.

Wyniki Twilio podniosły wcześniejsze szacunki, a akcje znacząco wzrosły. SEC podał, że z powodu tego schematu grupa zarobiła ponad milion dolarów.

Jest to temat coraz większego zainteresowania regulatorów. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma Sugerowane nowe zasady Otaczający kierownictwo sprzedaży akcji i Dochodzenie odpowiedziało sprzedaż przez Tesla Członek Rady Dyrektorów Kimbal Misk. Tymczasem prawodawcy amerykańscy Omów rachunki To uniemożliwiłoby członkom Kongresu kupowanie i sprzedawanie akcji.

Trzech inżynierów Twilio zasiadało w zespole odpowiedzialnym za rozliczanie klientów i każdy z nich podpisał umowę, że nie będą udostępniać informacji niepublicznych w sposób, który mógłby zakończyć się nielegalnym handlem. Oprogramowanie Twilio pomaga firmom łączyć się z klientami.

Jasne, że przekazał informacje o danych swojemu przyjacielowi Dilipowi Kamogoli, a Pulagam przekazał szczegóły swojemu bratu Chetanowi Pulagamowi. Lagudu przekazał informacje swojej dziewczynie Sai Nikalabody i swojemu przyjacielowi Abhishekowi Dharmapurikarowi.

Po otrzymaniu informacji Sure wysłał około 10 000 dolarów do Kamujuli, który następnie kupił opcje komunikacyjne Twilio. W skardze stwierdzono, że Nikalabody i Chetan Pulagam jednocześnie ubiegali się o pozwolenie na handel opcjami z rachunków maklerskich, z których nie korzystali od lat.

Monique C. Winkler, pełniąca obowiązki dyrektora regionalnego biura regionalnego SEC w San Francisco, powiedziała w oświadczeniu informacja prasowa. „Trzy domniemani wywrotki ponosimy odpowiedzialność za ich rolę w programie”.

READ  Gracze lamentują nad końcem Warcrafta w Chinach w ramach drogi Blizzarda i NetEase

Osobno Biuro Prokuratora USA dla Północnego Dystryktu Kalifornii wniosło oskarżenie przeciwko Kamoguli, oskarżając go o oszustwa związane z papierami wartościowymi w związku z jego handlem. Opłaty SEC mają charakter cywilny i wymagają przede wszystkim kar pieniężnych.

Rzecznik prasowy Twilio nie był w stanie potwierdzić statusu zatrudnienia dla Lagudu, Pulagam lub Sure.

„Firma zdaje sobie sprawę z dochodzeń prowadzonych przez Prokuraturę Stanów Zjednoczonych oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz z przedstawionych dzisiaj zarzutów” – powiedział rzecznik. „Firma w pełni współpracuje z obiema agencjami.”

Twierdzi się, że inżynierowie Twilio komunikowali się w prywatnej grupie czatowej, wymieniając wiadomości w języku telugu, języku używanym głównie w południowych Indiach. Bazując na danych klientów, stwierdzili w grupie, że po wynikach akcje na pewno wzrosną.

SEC powiedział w skardze: „Lagudu ujawnił w kanale czatu, że„ zbadał ”wewnętrzną bazę danych przychodów i ustalił, że„ koszty SMS-ów i inne wzrosły w tym miesiącu ”, a także wzrosły przychody z e-maili”.

Lagudo powiedział kolegom, że niektórzy klienci wysyłali trzy razy więcej wiadomości niż poprzednio, zauważając, że grupa zauważyła, że ​​jeden klient spadł z dziesiątek tysięcy dolarów przychodów w poprzednich miesiącach do prawie 2 milionów dolarów w marcu.

Dwa dni przed opublikowaniem przez Twilio wyników za pierwszy kwartał, zgodnie ze skargą, Sure powiedział na czacie, że wydawało się, że akcje skoczą do 150 USD z około 110 USD w tamtym czasie, co skłoniło Chotu Pulagam do odpowiedzi „Miillionaireeeeeee”.

Zegarek: Ostateczne oferty: CVS, Twilio, SM Energy i inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *