SEC pobiera opłaty od 2 firm, 4 osób w systemie Crypto Pump and Dump – rozporządzenie dotyczące wiadomości Bitcoin

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podjęła działania przeciwko dwóm firmom i czterem osobom, które rzekomo popełniły program dumpingu kryptowalut. „Chociaż ta sprawa dotyczy aktywów kryptograficznych, nosi znamiona klasycznego systemu „pompuj i zrzuć” – powiedział SEC.

SEC obciąża dwie firmy za pompę kryptograficzną i zrzut

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedziała w piątek, że to zrobiła Stopa Zarzuty przeciwko dwóm firmom i czterem osobom, które rzekomo popełniły program dumpingu kryptowalut.

Obie firmy to Arbitrade Ltd. z siedzibą na Bermudach i Cryptobontix Inc. Kanadyjskimi i innymi oskarżonymi są jej dyrektorzy – Troy RJ Hogg, James L. Goldberg i Stephen L. Braverman – oraz Max W. Barber, założyciel i jedyny właściciel SION Trading. SION nazywa się pozwanym w sprawie ulgi.

Pozwani rzekomo dopuścili się „schematu pompowania i dumpingu obejmującego aktywa kryptograficzne o nazwie „Godność” lub „DJ”, wyjaśniła SEC, dodając:

Chociaż ta sprawa zawiera źródła kryptograficzne, nosi cechy klasycznego systemu pomp i zrzutów.

SEC wyjaśniła, że ​​między majem 2018 r. a styczniem 2019 r. obie firmy, za pośrednictwem czterech pozwanych, opublikowały reklamy fałszywie twierdzące, że Arbitrade nabył i uzyskał 10 miliardów dolarów w złocie.

Twierdzili również, że „firma zamierza subsydiować każdy token DIG wydany i sprzedany inwestorom za 1,00 USD tego złota oraz że niezależne firmy księgowe przeprowadziły„ audyt ”złoto i zweryfikowały jego istnienie”.

Naczelna Rada Edukacji powiedziała:

W rzeczywistości… transakcja przejęcia złota była tylko wybiegiem mającym na celu zwiększenie popytu na DIG.

Pozwoliło to pozwanym sprzedać co najmniej 36,8 miliona dolarów w kryptowalutach, w tym inwestorom amerykańskim, „po cenach oszukańczo zawyżonych przez publiczne nieprawdziwe oświadczenia dotyczące rzekomego nabycia złota” – wyjaśniła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Dodano organizatora:

Skarga SEC oskarża oskarżonych o naruszenie przepisów federalnych dotyczących papierów wartościowych dotyczących przeciwdziałania oszustwom i rejestracji papierów wartościowych.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) domaga się „stałego nakazu sądowego, usunięcia wcześniejszego wyroku, kar cywilnych przeciwko wszystkim oskarżonym oraz nakazów funkcjonariuszy i dyrektorów przeciwko poszczególnym oskarżonym”.

READ  Lotnisko Heathrow przedłuża limit pasażerów do października w związku z chaosem podróżniczym

Co sądzisz o podjęciu przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd działań przeciwko schematowi zrzutu kryptowalut? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Jego zainteresowania dotyczą bezpieczeństwa Bitcoin, systemów open source, efektów sieciowych oraz skrzyżowania ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Spółka, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *