Zamieszanie w zakresie ulg podatkowych może doprowadzić do gwałtownego wzrostu popularności samochodów elektrycznych na początku 2023 rCNN

Wraz z początkiem nowego roku wiele popularnych pojazdów elektrycznych, w szczególności niektóre modele Tesli i General Motors, może kwalifikować się do ulg podatkowych w wysokości 7500 USD, do których nie kwalifikowały się w 2022 r. Ale to uprawnienie może trwać tylko kilka miesięcy.

To dlatego, że Departament Skarbu poinformował w tym tygodniu, że ograniczenia dotyczące nowych ulg podatkowych wprowadzone w sierpniu w ramach ustawy o ograniczaniu inflacji nie będą obowiązywały od razu. Oznacza to, że przepisy będą tymczasowo bardziej hojne, umożliwiając wyższe odliczenie podatku od większej liczby samochodów elektrycznych przez kilka pierwszych miesięcy nowego roku.

Departament Skarbu USA, który egzekwuje przepisy, ogłosił niedawno, że przepisy dotyczące niektórych nowych ograniczeń dotyczących ulg podatkowych – w tym dotyczących miejsca zbierania akumulatora samochodowego i pochodzenia użytych w nim metali – są opóźniane co najmniej do godzinę w marcu 2023 r., kiedy ogłosi zasady proponowane w tej części wymagań. Zgodnie z brzmieniem przepisów, samo opublikowanie „proponowanych wytycznych” w sprawie tych zasad, co według Departamentu Skarbu miałoby nastąpić w marcu, natychmiast doprowadziłoby do obniżenia ulg podatkowych. Ale niektóre z nowych zasad wchodzą w życie zgodnie z pierwotnym planem w styczniu. Pozostawia to około trzymiesięczne okno, w którym niektóre pojazdy mogą kwalifikować się do znacznie wyższych ulg podatkowych, niż będą się kwalifikować później.

silniki ogólne, Na przykład wcześniej powiedział, że gdy wejdą w życie pełne ograniczenia – kiedykolwiek to zrobią – jego samochody elektryczne będą warte tylko 3750 USD odliczenia podatku. Firma poinformowała, że ​​miną dwa lub trzy lata, zanim pojazdy GM będą mogły ponownie kwalifikować się do pełnej ulgi podatkowej w wysokości 7500 USD. Aby kwalifikować się do potencjalnie wyższych ulg podatkowych przed marcem, pojazd musi już zostać dostarczony klientowi przed tym terminem, zgodnie z właśnie wydanymi wytycznymi Departamentu Skarbu. Może to zawęzić okno czasowe, szczególnie w przypadku popularnych modeli, na które klienci już muszą czekać.

READ  Odwrócenie głównego wycinka krzywej dochodowości w USA jest sygnałem ostrzegawczym recesji

Chociaż może to stworzyć okazję do zakupów w pierwszych miesiącach roku, wadą jest to, że zwiększa to tylko zamieszanie związane z już i tak oszałamiającym zestawem zasad – nawet jak na standardy przepisów podatkowych.

„Miałem nadzieję na większą przejrzystość, a nie mniej”, powiedział Chris Harto, wyższy urzędnik. Analityk ds. polityki z raportami konsumenckimi. „Sprawy wydają się coraz bardziej zagmatwane za każdym razem, gdy coś mówisz”.

Zasadniczo przepisy podatkowe mają na celu zachęcenie producentów samochodów do produkowania samochodów elektrycznych i wszystkich części do tych pojazdów w miarę możliwości w Stanach Zjednoczonych lub w krajach, z którymi Stany Zjednoczone mają umowy handlowe. Zostały również zaprojektowane tak, aby ulgi podatkowe nie trafiały do ​​bogatych Amerykanów, którzy kupują drogie luksusowe samochody. To prawdopodobnie ostatnia zapowiedź, która tymczasowo odblokuje więcej pieniędzy z ulgi podatkowej Przede wszystkim dobra rzecz dla konsumentów.

Niezrównoważona ulga podatkowa na początku roku to tylko jedno z kilku potencjalnych źródeł zamieszania.

Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych, Chevrolet Bolt EV i EUV kwalifikują się do ulg podatkowych w nowym roku. Wcześniej nie kwalifikowały się, ponieważ pomimo tego, że zostały zbudowane w Ameryce Północnej, były wymogiem Zgodnie z nowymi zasadami — General Motors, spółka macierzysta Chevroleta i Tesla, od dawna sprzedały ponad 200 000 samochodów elektrycznych. Było to maksimum dla danego producenta zgodnie z wymogami dotyczącymi wydanej ulgi podatkowej. Jednak nowe zasady, które zostały uchwalone w ramach ustawy o ograniczaniu inflacji, znoszą to ograniczenie.

Jednak nie każdy kupujący i nie każdy pojazd elektryczny będą kwalifikować się do otrzymania kredytów. Na przykład, oprócz wymogu, aby samochód był produkowany w Ameryce Północnej, istniałyby również ograniczenia dotyczące jego ceny. Jeśli jest to SUV, pickup lub van, cena naklejki nie powinna przekraczać 80 000 USD, a jeśli jest to samochód, nie powinna przekraczać 55 000 USD.

READ  Chmura przeskoczyła przed samolotem linii Hawaiian Airlines, który w zeszłym miesiącu miał poważne turbulencje | Transport lotniczy

Te limity cen będą oparte na sugerowanej przez producenta pełnej cenie detalicznej (MSRP) pojazdu lub cenie naklejki, w tym wszystkich opcji zainstalowanych fabrycznie. Jeśli dealer obciąży samochód wyższą ceną lub jeśli jest rabat lub rabat, nie ma to znaczenia. Uprawnienie do zniżki jest w rzeczywistości oparte wyłącznie na sugerowanej cenie detalicznej.

W efekcie większość modeli Tesli, m.in SUV Model X, sedan Model S, a nawet Model 3, obecnie wyceniony na stronie internetowej Tesli, nadal nie kwalifikują się do ulg podatkowych. Mercedes EQS SUV, który jest montowany w USA i obecnie kwalifikuje się do ulg podatkowych, zgodnie ze stroną internetową IRS, przestanie się kwalifikować w nowym roku.

„To miesza program pod względem tego, kto się kwalifikuje, a następnie grupa zmieni się ponownie, gdy wytyczne zostaną wydane [in March]— powiedział Harto. „To po prostu robi ogromny bałagan wśród konsumentów, producentów samochodów i dealerów”.

Niedozwolone jest również obracanie. Osoba, która kupuje pojazd, musi być użytkownikiem końcowym. Jeśli kupujesz samochód tylko po to, aby natychmiast odsprzedać go komuś innemu, nie możesz ubiegać się o kredyt.

Istnieją również ograniczenia dotyczące dochodów kupującego. Nabywca nie może mieć „skorygowanego dochodu brutto” przekraczającego 150 000 USD dla osoby fizycznej, 300 000 USD dla małżeństwa lub 225 000 USD dla osoby samotnej w gospodarstwie domowym. Ograniczenia te uniemożliwią wielu nabywcom luksusowych pojazdów elektrycznych uzyskanie ulg podatkowych.

Najlepszą rzeczą, jaką mogą zrobić kupujący samochody, powiedział Andrew Koblenz, wiceprezes ds. prawnych i regulacyjnych w National Automotive Dealers Association, jest zapytanie, czy konkretny pojazd, który kupują, kwalifikuje się do ulgi podatkowej. Niektóre modele samochodów są produkowane w więcej niż jednej fabryce, więc dwa identycznie wyglądające elektryczne SUV-y z tej samej partii dealera mogą nie kwalifikować się lub mogą nie kwalifikować się do tej samej kwoty kredytu.

READ  Dane o inflacji w Chinach były poniżej oczekiwań i wzrosły w czerwcu o 0,2%.

„To świetny czas na zakupy. To wspaniale, że teraz jest więcej pojazdów, które się kwalifikują, ale nadal musisz upewnić się, że pojazd, którym jesteś zainteresowany, kwalifikuje się” – powiedział Koblenz. „Musisz zadać to pytanie sprzedawcy i producentowi, a także upewnić się, że się zakwalifikujesz”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *