Sędzia federalny odracza rozprawę w sprawie tajnych dokumentów Trumpa na czas nieokreślonyCNN

Sędzia Eileen Cannon Były prezydent został zawieszony na czas nieokreślony To Donald Trump Tajne dokumenty W procesie na Florydzie przytoczono istotne kwestie dotyczące tajnych dowodów, które należy rozpatrzyć, zanim federalna sprawa karna trafi do ławy przysięgłych.

We wtorkowym postanowieniu Cannon odwołał majowy termin rozprawy i nie wyznaczył nowego. Trump podczas wtorkowej rozprawy przed sądem karnym Śledztwo w sprawie cichych pieniędzy w Nowym JorkuRuch Cannona oznacza, że ​​obecnie nie są znane żadne daty rozpraw Ma przeciwko niemu trzy inne sprawy karne.

Odkładając na czas nieokreślony rozprawę w sprawie dokumentów tajnych, postanowienie Cannona przybliża ją do wyborów w 2024 r., a być może nawet później.

Nowy harmonogram sędziego określa wszystkie spory prawne, które firma Canon musi rozstrzygnąć, zanim ława przysięgłych będzie mogła rozpatrzyć sprawę. Cannon powiedział, że proces ten potrwa co najmniej do końca lipca tego roku.

Cannon zauważył w swoim wtorkowym postanowieniu, że osiem wniosków oczekujących na rozpatrzenie nie zostało jeszcze rozpatrzonych. Powtórzył, że jego zdaniem zarzuty dotyczące niewłaściwego postępowania w sprawie bezpieczeństwa narodowego są „obecnie nowymi i trudnymi kwestiami”.

Chociaż wszystkie strony zgodziły się, że sprawa nie będzie gotowa do rozpoznania przed ławą przysięgłych w maju, prokuratorzy nadal nalegali na wyznaczenie terminu rozprawy w lipcu, podczas gdy Trump i jego współoskarżeni proponowali termin na sierpień i wrzesień. Prawnicy Trumpa w pozwie sądowym konsekwentnie podkreślali, że śledztwo przedwyborcze było „niesprawiedliwe”.

Opóźnione śledztwo może postawić dwie sprawy federalne Trumpa na kursie kolizyjnym.

W Waszyngtonie byłemu prezydentowi postawiono zarzuty o przestępstwa, które rzekomo popełnił podczas sprawowania urzędu prezydenta w celu zmiany wyników wyborów w 2020 roku. Ta sprawa, wniesiona przez zespół specjalnego doradcy Jacka Smitha, również została zawieszona Immunitet wydaje się niezwykle istotny, gdy Sąd Najwyższy rozpatruje roszczenia Trumpa. Wyrok Wysokiego Trybunału ma zostać wydany w lipcu.

READ  Sąd Najwyższy może zwrócić się do Civil War, aby zdecydować, czy Trump może pozostać na karcie do głosowania

Trump jest oskarżony o niewłaściwe posługiwanie się tajnymi dokumentami w sprawie na Florydzie oraz współpracę ze współoskarżonymi Waltem Nautą i Carlosem de Oliveirą w celu utrudniania śledztwa Departamentu Sprawiedliwości. Cała trójka nie przyznała się do winy.

W swoim nowym harmonogramie Cannon powiedział, że usłyszy od administracji Bidena, co uważa za długą prośbę Trumpa o udostępnienie dokumentów.

Proces rozpocznie się 24 czerwca i potrwa 3 dni.

Posunięcie Cannona jest znaczącym zwycięstwem republikańskiego kandydata na prezydenta w 2024 roku. Posunięcie to dałoby Trumpowi i jego prawnikom platformę do rozpowszechniania bezpodstawnych teorii na temat tej sprawy, w tym oskarżeń o motywację polityczną.

Prawnicy Smitha zdecydowanie zaprzeczyli zarzutom o stronniczość polityczną i sprzeciwili się decyzji o zawieszeniu procesu jako niepotrzebnej i niesprawiedliwej.

Cannon zaplanował przesłuchanie na 21 czerwca w sprawie twierdzeń Trumpa, że ​​Smith został mianowany nielegalnie.

Starając się o udostępnienie akt administracji Bidena, Trump argumentował, że przysługuje mu szeroki zakres akt pochodzących z różnych agencji federalnych, w tym z Białego Domu prezydenta Joe Bidena, ponieważ agencje te wchodzą w skład zespołu prokuratorskiego – mówi Trump.

Biuro Smitha odpowiedziało, że teorie Trumpa są „bezpodstawne”, wniosek o ujawnienie informacji „niepoważny”, a argumenty obrońców znacznie odbiegają od wysokiego progu wymaganego do przeprowadzenia takiego powództwa.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *