Sędzia nakazuje Twitterowi przekazanie danych Elona Muska z recenzji użytkownika z 2021 r. | Świergot

Sędzia powiedział w czwartek, że Elon Musk może uzyskać dostęp do danych z Twittera wykorzystanych w przeglądzie aktywnych użytkowników w 2021 r., Ale inne informacje, które miliarder stara się zakończyć jego 44 miliardową umowę kupna firmy, zostały odrzucone jako „śmiesznie luźne”.

Twitter musi przekazać dane z 9000 kont, które zostały przebadane w czwartym kwartale, w ramach procesu szacowania liczby kont spamowych.

Twitter powiedział, że dane nie istnieją i ich gromadzenie byłoby ciężarem. Konsultantka Kathleen McCormick dała firmie dwa tygodnie na opracowanie danych.

Musk twierdził, że firma wciągnęła go w błąd, błędnie przedstawiając liczbę prawdziwych użytkowników w swoich ujawnieniach finansowych, na których polegał, składając ofertę przejęcia, i chciał, aby dane potwierdzały szacunki dotyczące spamu na Twitterze.

„Z niecierpliwością czekamy na przejrzenie danych, które Twitter ukrywał od kilku miesięcy”, powiedział Alex Spiro, adwokat Muska w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Twitter odmówił komentarza.

Pięciodniowy proces zaplanowano na 17 października.

McCormick odrzucił także wiele innych żądań Muska dotyczących danych.

„Żądania pozwanych danych są absurdalnie luźne. Jeśli czytasz dosłownie, żądanie dokumentów pozwanego wymagałoby od powoda wytworzenia bilionów bilionów punktów danych. ”

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, powiedział, że chce przetestować dokładność audytu, ponieważ uważa, że ​​firma oszukańczo sfałszowała, że ​​tylko 5% jej kont to spam. McCormick chce zadecydować, że może odejść od umowy.

Twitter chce, aby McCormick nakazał Muskowi zamknięcie transakcji po uzgodnionej cenie 54,20 USD za akcję. Akcje na krótko wzrosły o około 1% po orzeczeniu i zamknęły się o 0,6% do 41,05 USD.

Twitter powiedział na rozprawie sądowej w środę, że koncentracja Muska na spamie jest „prawnie nieistotna”, ponieważ firma określiła liczbę spamu w dokumentach regulacyjnych jako szacunek, a nie reprezentację. Powiedział również, że prawdziwy poziom spamu może być wyższy.

READ  Samochody elektryczne często ładowane są w nocy. będzie problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *