Sekretarz obrony USA Lloyd Austin ukrywał przed Białym Domem diagnozę raka

  • Kayla Epstein w Nowym Jorku i Bernd Debusman Jr. w Białym Domu
  • wiadomości BBC

Tytuł Filmu,

OBEJRZYJ: Pentagon przyznaje się do opóźnienia w omawianiu statusu Austin

Biały Dom poinformował we wtorek, że prezydent Joe Biden został poinformowany, że sekretarz obrony USA Lloyd Austin jest leczony z powodu raka.

Austin (70 l.) został przyjęty do szpitala 1 stycznia, a w grudniu został przyjęty na intensywną terapię z powodu powikłań po operacji.

Spotkał się z krytyką za to, że przez kilka dni nie mówił o tym wyższym władzom.

Przeprosił za „niezapewnienie odpowiedniego poinformowania opinii publicznej”.

Opóźnienie w powiadomieniu Białego Domu wzbudziło potencjalne obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego i kwestie przejrzystości w administracji Bidena.

Sekretarz Obrony znajduje się tuż pod Prezydentem w strukturze dowodzenia armii amerykańskiej i jest jednym z najważniejszych członków Gabinetu Prezydenta.

Pentagon potwierdził, że we wtorek Austin przebywał w szpitalu.

„nieoptymalny”

Na wtorkowej konferencji prasowej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że prezydent Biden został poinformowany dopiero tego dnia o diagnozie raka prostaty.

„Do dzisiejszego ranka nikt w Białym Domu nie wiedział, że sekretarz Austin ma raka prostaty” – powiedział.

Choć upierał się, że początkową reakcją prezydenta była obawa o zdrowie sekretarza, Kirby przyznał, że komunikacja „nie była optymalna”.

„To nie tędy droga” – powiedział Kirby.

Według Kirby’ego Biden i Chech Austin nie rozmawiali ze sobą od ostatniej rozmowy w weekend.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Pentagon nie podał wcześniej, dlaczego Lloyd Austin znalazł się w szpitalu

Partnerka pana Austina, Kathleen Hicks, nie została poinformowana o jego pobycie w szpitalu, chociaż poproszono ją o przejęcie części jego obowiązków.

Lekarze Austina stwierdzili, że badanie przeprowadzone w grudniu 2023 r. „wykazało, że rak prostaty wymaga leczenia”.

22 grudnia Austin przeszedł „minimalnie inwazyjną operację” w Walter Reed National Army Medical Center, najważniejszym szpitalu wojskowym w kraju, w celu usunięcia nowotworu. Do zabiegu był w znieczuleniu ogólnym.

Wrócił do szpitala 1 stycznia 2024 r. po wystąpieniu „powikłań”, a badanie wykazało infekcję dróg moczowych. Następnego dnia został przeniesiony na oddział intensywnej terapii w celu dalszego leczenia, w tym „pobrania płynu z jamy brzusznej, który upośledzał funkcję jego jelita cienkiego”.

Lekarze powiedzieli, że podczas pobytu w szpitalu „nie stracił przytomności i nie był poddawany znieczuleniu ogólnemu”. Infekcja pana Austina ustąpiła i „nadal czyni postępy i spodziewamy się pełnego powrotu do zdrowia, chociaż będzie to powolny proces”.

Lekarze stwierdzili, że rak został wcześnie wykryty i że „rokowania są doskonałe”.

Rzecznik Austina nie poinformował, kiedy zostanie on zwolniony, ale powiedział, że „Sekretarz Austin w dalszym ciągu wraca do zdrowia i jest w dobrym nastroju”.

Na wtorkowej odprawie sekretarz prasowy Pentagonu, generał dywizji Sił Powietrznych Pat Ryder, nie wyjaśnił, dlaczego pan Austin nie ujawnił wcześniej swojego stanowiska.

„Nie mam tego szczególnie” – powiedział, ale zauważył, że diagnoza raka prostaty jest „głęboko osobista”. Pentagon przypisał porażkę kluczowemu pracownikowi, który chorował na grypę.

Ryder powiedział: „Dokonaliśmy przeglądu procedur powiadamiania o pobycie w szpitalu, aby następnym razem działać lepiej”.

Szef sztabu Białego Domu Jeff Giants we wtorek nakazał powiadamianie członków gabinetu prezydenta, gdy nie mogą oni wykonywać swoich obowiązków.

READ  Dolary czy ruble? Spłaty rosyjskich pożyczek są niespłacone i niepewne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *