Seria Pixel 8 firmy Google otrzymuje port USB-C do DisplayPort; Coraz popularniejsze są plotki o trybie stacjonarnym

Google

Wydano czerwcową aktualizację Google dla Androida, która oferuje kilka funkcji Zauważalne zmiany Do telefonów Pixel. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że wszystkie modele Pixel 8a, Pixel 8 i Pixel 8 Pro mają funkcję DisplayPort Alt Mode za pośrednictwem portów USB-C. Oznacza to, że możesz przejść z USB-C na DisplayPort i podłączyć go bezpośrednio do telewizora lub monitora. To było to Plotka głosi, że na zawsze I wpadłam w pewne Wersja beta Androida wcześniej, ale teraz w końcu trafił do produkcji.

Początkowa obsługa wyświetlaczy Pixela 8 jest wręcz odwrotna. Możesz albo mieć dziwny pionowy telefon na środku panoramicznego ekranu, albo obrócić telefon na bok i uzyskać bardziej rozsądny projekt. Widać, że jest to przydatne w przypadku filmów lub prezentacji. Byłoby miło, gdyby mogła zrobić więcej.

Wraz z dodatkowym rokiem plotek o rzutniach, (znowu) słychać bębnienie w trybie stacjonarnym dla Androida. Google eksperymentuje z tym pomysłem od czasu wydania Androida 7.0 w 2016 r. W 2019 r. powiedziano nam, że to tylko projekt testowy i nigdy nie został dostarczony na żadne prawdziwe urządzenie. Biznes wokół trybu pulpitu Androida nabiera tempa, więc być może druga zmiana w tym pomyśle doprowadzi do powstania rzeczywistego produktu.

Tryb pulpitu jest w fazie rozwoju dla Androida 15.

Tryb pulpitu jest w fazie rozwoju dla Androida 15.

Ciało robota Mishal Rahman śledził nowy tryb pulpitu przez jakiś czas i teraz jest już uruchomiony. Nowy tryb pulpitu wygląda jak prawdziwy stacjonarny system operacyjny. Każda aplikacja otrzymuje dekorację okna paska tytułu z ikoną aplikacji, etykietą oraz przyciskami maksymalizacji i zamykania. Możesz przeciągać i zmieniać rozmiar okien; System operacyjny obsługuje automatyczne układanie okien poprzez przeciąganie na bok ekranu; Na ikonie aplikacji na pasku tytułu znajduje się również małe menu rozwijane. Jeśli uruchomisz to za pomocą dolnego paska aplikacji tabletu z Androidem, będziesz mieć większość tego, czego potrzebujesz w systemie operacyjnym dla komputerów stacjonarnych.

READ  Nowa inteligentna lodówka Samsung Family Hub Plus jest już dostępna w przedsprzedaży

Podobnie jak ostatnim razem, nie mamy pojęcia, czy stanie się to rzeczywistym produktem. Z pewnością Samsung, największy partner Androida, uważa, że ​​pomysł jest wart wdrożenia. Tryb pulpitu „DeX” firmy Samsung jest funkcją dostępną na urządzeniach Samsunga od wielu lat.

Obsługa DisplayPort jest częścią aktualizacji z czerwca 2024 r. i wkrótce powinna zostać wdrożona na urządzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *