Sezon B kończy się w bolesny sposób – NBC Sports Boston

BOSTON – Florida Panthers znowu to zrobili. Drugi rok z rzędu wyeliminowali Boston Bruins z play-offów Pucharu Stanleya na stadionie TD Garden.

W zeszłym sezonie byli szokującym rozczarowaniem w pierwszej rundzie w meczu nr 7. W tym roku zwycięstwo wyniosło 2:1 w szóstym meczu drugiej rundy.

Bruins objęli prowadzenie 1:0 do przerwy po raz czwarty w sześciu meczach, ale jak to miało miejsce kilka razy w serii, Panthers przejęli kontrolę przez długie okresy drugiej i trzeciej tercji.

Środkowy Panthers, Anton Lundell, w drugiej kwarcie wyrównał na jeden wynik, a obrońca Gustav Forsling strzelił gola, który okazał się zwycięzcą serii, na zaledwie 1:33 przed końcem trzeciej tercji.

Pantery były lepszą drużyną w ciągu sześciu meczów, ale Bruins mieli w tej serii zbyt wiele okazji do zdobycia gola i często ich nie wykorzystywali. Na przykład w meczu 6 Bruins wygenerowali 16 ryzykownych okazji do zdobycia bramki i tylko raz pokonali bramkarza Panthers Siergieja Bobrowskiego. Boston strzelił dwa lub mniej goli w każdym z ostatnich pięciu meczów.

Bruins wkrótce rozpoczną kluczowy sezon dla franczyzy. Panthers awansują i zmierzą się z New York Rangers w finale Konferencji Wschodniej.

Oto trzy wnioski z piątkowego meczu Bruins-Panthers Game 6.

Pantery po raz kolejny zdominowały dwie ostatnie tercje

W ostatnich 40 minutach meczu Pantery pokonały Bruins 2:0, zdobywając jednego gola w drugiej i trzeciej tercji.

Przez większą część tego okresu przechylali losy meczu na swoją korzyść, utrzymując przewagę 49-37 w próbach strzałów, przewagę w strzałach 20-16 i przewagę 20-16 w szansach na zdobycie gola. Pantery grały desperacko i spędzały długie okresy czasu na terytorium Bruins.

Ten poziom dominacji po pierwszej kwarcie był częstym tematem Panthers w serii. W dwóch ostatnich tercjach z pięciu ostatnich meczów łącznie pokonali Bruins 17-3.

Pantery konsekwentnie opierały się wczesnemu atakowi Bruinsów, osiedlając się i odnajdując swój rytm w trakcie gry. Floryda w całej serii dała z siebie więcej niż pełne 60 minut wysiłku niż Boston, dlatego też zwycięzcy Dywizji Atlantyckiej pojadą do Finału Wschodniego.

READ  Wynik Celtics-Heat: Aktualizacje na żywo z meczów NBA, gdy Boston chce zamknąć Miami w Game Six na ławce finałowej

Nie ma przewagi na własnym lodzie

Gra na własnym boisku ma być zaletą dla drużyn, ale dla Bruins przez ostatnie dwa sezony była to w rzeczywistości wada.

Pantery wygrały już sześć meczów z rzędu w fazie play-off na TD Garden, począwszy od zeszłorocznej serii pierwszej rundy.

• Mecz 2, 2023: 6-3 Pantery
  • Mecz 5, 2023: 4-3 Pantery (OT)
  • Mecz 7, 2023: 4-3 Pantery (OT)
  • Mecz 3, 2024: 6-2 Pantery
  • Gra 4, 2024: 3-2 Pantery
  • Mecz 6, 2024: 2-1 Pantery

W tej serii Bruins nie spisali się dobrze w prawie każdym aspekcie gry u siebie:

• Cele Punktowany: Pięć
  • Dopasuj cele: 11
  • Mocne zagranie: 12,5 proc
  • Zabójstwo karne: 66,7 proc
  • Zrzuty ekranu: 19,3 na mecz
  • Konfrontacje: 52,9 proc

Ogólnie rzecz biorąc, Bruins przegrali osiem z ostatnich 11 meczów u siebie w dwóch ostatnich rundach play-offów. Jedyne zwycięstwa w tym okresie odniosły kilka tygodni temu w pierwszej rundzie z Toronto Maple Leafs.

Przez ostatnie kilka lat Bruins byli bardzo dobrą drużyną gospodarzy w sezonie zasadniczym, ale z jakiegoś powodu gra na stadionie Garden nie przyniosła większych sukcesów w fazie play-off.

Sezon Bruinsów był udany pomimo rozczarowującego zakończenia

Nie spodziewano się, że Bruins będą robić dużo hałasu w sezonie zasadniczym ani w tegorocznych play-offach. Większość ekspertów przewidywała, że ​​drużyna B będzie uciekającą drużyną i prawdopodobnie nie wygra rundy posezonowej.

Trudno było być zbyt optymistycznym co do drużyny Bruins w październiku, po tym jak stracili tak wielu kluczowych zawodników poza sezonem, w szczególności środkowych szóstkę Patrice’a Bergerona i Davida Creese, a także doświadczonych graczy, takich jak Taylor Hall, Tyler Bertuzzi i Dmitri Orlov. , między innymi. Ogólnie rzecz biorąc, stracili około jedną trzecią ataku – 102 z 301 bramek, które strzelili w zeszłym sezonie – z powodu odejścia zeszłego lata.

READ  Wyciekły nowe stroje Detroit Lions: czarne koszulki bez pleców

Jednak dyrektor generalny Don Swinney i główny trener Jim Montgomery zasługują na duże uznanie. Udało im się wyciągnąć z tej drużyny wszystko, co w ich mocy, w tym zwycięstwo w pierwszej rundzie i doprowadzenie obrońców tytułu Konferencji Wschodniej do sześciu meczów. Skład Bruins był najgorszy z ośmiu drużyn, które zagrały w drugiej rundzie, a mimo to pozostały one w dużej mierze konkurencyjne.

David Pastrnak miał kolejny sezon z 40 golami i 100 punktami. Trent Frederic, Pavel Zacha i Charlie Coyle ustanowili rekordy swojej kariery pod względem liczby bramek w sezonie zasadniczym. Jake DeBrusk po raz kolejny świetnie poradził sobie z drużyną w fazie play-off, zdobywając 11 punktów (pięć goli i sześć asyst) w 13 meczach. Jeremy Swayman ugruntował swoją pozycję niekwestionowanego bramkarza nr 1 w przyszłości drużyny. Był najlepszym bramkarzem ligi po sezonie z procentem obron na poziomie 0,933. Pozytywny wpływ mieli także młodzi gracze, tacy jak Matthew Poitras, Mason Lohry i John Beecher.

I w przeciwieństwie do zeszłego lata, Bruins mają na razie mnóstwo miejsca na górny limit wynagrodzeń Około 21 milionów dolarów na CapFriendly – Aby dokonać istniejących aktualizacji w nadchodzących miesiącach.

Zakończenie tej serii było rozczarowujące, jeśli jesteś fanem Bruinsa, ale sezon jako całość był całkiem udany.