Shane Warren: Jeden z największych australijskich krykieta umiera w wieku 52

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Shane’a Keitha Warrena w związku z podejrzeniem zawału serca na Koh Samui w Tajlandii w ten piątek 4 marca” — napisano w oświadczeniu MBC Entertainment.

„Shin okazał się nie reagować w swojej willi i pomimo najlepszych wysiłków personelu medycznego nie można go przywrócić do życia.

„W tej chwili rodzina prosi o prywatność i we właściwym czasie przedstawi więcej szczegółów”.

Warren był jednym z najbardziej śmiercionośnych krykieta wszechczasów, z 708 bramkami testowymi na swoim koncie – bardziej niż kiedykolwiek dla Australijczyka i drugim co do wielkości po Mutiah Muralitharanie ze Sri Lanki.

Został nazwany wiodącym krykiecistą Wisden na świecie w trzech różnych okazjach i jednym z Pięciu Wisden Cricketers 20th Century. Jako dziedzictwo, Warne jest jak żadna inna – najlepsza gra sportowa w historii.

Być może jego największy moment w serii Ashes miał miejsce w 1993 roku przeciwko Anglii, kiedy rzucił „piłkę stulecia”, aby całkowicie przechytrzyć Mike’a Gattinga. Nagranie z dostawy stało się popularne w mediach społecznościowych, gdy rozeszła się wiadomość o jego śmierci.

ostatnie ostrzeżenie ćwierkać Przyszło to zaledwie 12 godzin przed potwierdzeniem jego śmierci, gdy oddał hołd swojemu australijskiemu koledze z drużyny krykieta Droga Marsz Zmarł po udarze krwotocznym w wieku 74 lat.

„Zmieniłem krykieta”

Warren, który przeżył troje dzieci, zakończył swoją międzynarodową karierę w 2007 roku po 15 latach olśniewania świata krykieta.

Prowadził dominację Australii w The Ashes przez ponad dekadę i przypisuje się mu ożywienie sztuki Spin Bowling, inspirując kolejne pokolenia graczy.

Hołdy napłynęły od wiadomości o jego śmierci, gdy australijski krykiecista David Warner przesłał swoje myśli rodzinom Warrena i Marsha.

„Dwie legendy z naszej gry opuściły nas zbyt wcześnie” – napisał Warner w mediach społecznościowych. „Zgubiłem słowa, co jest bardzo smutne.

„Moje myśli i modlitwy są z rodziną Marsh i Warrenem. Nie mogę w to uwierzyć. Zdzieraj, oboje będziecie tęsknić”.

READ  Plusy i minusy pracy trenera piłki nożnej w Michigan według Jima Harbaugha

Obecny kapitan Indii, Rohit Sharma, wyraził szok i smutek po śmierci Warrena, tweetując, że „nadal nie może w to uwierzyć”.

„Naprawdę brakuje mi słów, to takie smutne. Odeszła od nas absolutna legenda i mistrz naszej gry” – dodał.

Będący cierniem w ich boku przez całą swoją karierę, England Cricket opublikował również hołd dla Warrena, opisując melonika jako „jednego z największych graczy w historii”.

„Legenda. Geniusz. Zmieniłeś krykieta” Napisał.

Warren kontynuował grę w krykieta Twenty20 do 2013 roku, zanim wycofał się ze wszystkich form tego sportu.

Nadal był zaangażowany w grę poprzez swoją pracę radiową i analityka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *