„Sharkcano”: NASA rejestruje erupcję podwodnego wulkanu, w którym żyją dwa gatunki rekinów

Zdjęcie wykonane 14 maja przez Operational Land Imager 2 na satelicie Landsat 9 pokazuje pióropusz zmieniającej kolor wody emanującej z podwodnego wulkanu. satelita Został zaprojektowany do wykonywania zdjęć naszej planety w wysokiej rozdzielczości.

ten Wulkan Kavachi na Wyspach Salomona jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów morskich na Oceanie Spokojnym. NASA powiedział. Wulkan znajduje się około 15 mil (24 kilometry) na południe od wyspy zwanej Fangono.
Kavachi został nazwany „Sharkano” dystans Wyprawa 2015 Do strony, w której dół był nieprawdopodobnym domem do Dwa rodzaje rekinów, co wskazuje, że duże zwierzęta morskie są w stanie egzystować w surowym środowisku i tolerują gorące i kwaśne wody.
Wśród nich był zapiekany młot i jedwabisty rekin wiele Naukowcy zauważyli gatunki ryb żyjące w aktywnym wulkanie. Peers wewnątrz naukowcy zajmujący się kraterem Kavachi Wdróż kamerę projekcyjną z przynętą Według magazynu Oceanography na głębokości 164 stóp (50 metrów).

Według NASA wulkan wybucha prawie bez przerwy, tworząc parę i popiół Często widoczne. Sąsiednia wyspa nosi imię boga morza z plemion Gatokae i Vangunu, a czasami nazywana jest Rejo te Kvachi lub „Piec Kavachi”.

READ  Naukowcy odkryli gorące miejsce po drugiej stronie Księżyca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *