Sieć nadawcza Fox, WB Architect 77

Zmarł Jamie Gellner, charyzmatyczny i przebiegły dyrektor, który rozszerzył krajobraz telewizji telewizyjnej, kierując stacjami Fox i WB odpowiednio w 1987 i 1995 roku. Ma 77 lat.

Kellner zmarł w piątek w swoim domu w Montecito w Kalifornii po walce z rakiem. Reporter z Hollywood nauczył się

W marcu 2001 roku Kellnerowi powierzono dodatkowe obowiązki polegające na nadzorowaniu DPS, TNT i CNN jako prezes i dyrektor generalny siostrzanej spółki Time Warner, Turner Broadcasting System, będąc na czele The WB. Wytrzymał jednak tylko dwa lata, kończąc kontrakt w Burbank przed przejściem na emeryturę.

W międzyczasie Kellner był prezesem grupy zajmującej się prawami do stacji ACME Communications – nazwanej na cześć firmy z kreskówek Road Runner w Warner Bros. – od jej powstania w 1997 r. aż do jej rozwiązania w 2016 r. zajmij się sprawami stacji; W rzeczywistości pierwsze dziewięć stacji ACME było oddziałami WB.

Kellner, młodszy mężczyzna, był jedną z pierwszych osób zatrudnionych przez Ruperta Murdocha i Barry’ego Tillera w lutym 1986 roku do stworzenia sieci Fox, która miałaby konkurować z CBS, NBC i ABC.

Spółka nadawcza Fox Jako prezes firmy i COO zaczął budować sieci afiliacyjne, sprzedawać programy reklamodawcom i budować relacje z producentami.

„Jeden z pierwszych testów, jaki stosujemy [with a show] Czy: Czy jedna z trzech sieci to zrobi? I często, jeśli odpowiedź brzmi „tak”, dyskwalifikujemy to” – Kellner powiedział New York Timesa W marcu 1987 r. „Nie ma powodu, abyśmy istnieli, jeśli mamy zamiar zrobić to, co oni już zrobili”.

Żonaty…z dziećmi Fox uruchomił swój pierwszy oficjalny wieczór w godzinach największej oglądalności w niedzielę 5 kwietnia 1987 Simpsonowie, Beverly Hills, 90210, Miejsce Melrose I W żywym kolorze Przyjdzie później. Kierował także utworzeniem sieci Fox Children’s Network.

Gellner zrezygnował w styczniu 1993 r. — Tiller odszedł 11 miesięcy wcześniej — i zaproponowano mu miejsce w zarządzie Fox Inc. Jednak po założeniu czwartej sieci nadawczej dołączył do Warner Bros. w listopadzie 1993 r., chcąc założyć piątą.

Kellner objął 11 procent udziałów w The WB, Warner Bros. 64 procent, a Tribune Co. Wziął także 25 proc. (Sieć została zbudowana wokół sześciu niezależnych stacji będących własnością Tribune, w tym WPIX w Nowym Jorku i KTLA w Los Angeles.)

READ  Rozmowy ukraińsko-rosyjskie w Stambule wywołały optymizm

Po przebiciu krzaków w zaciętej walce o partnerów z rywalami z innego początkującego sieci UPN, Kellner świętował otwarcie WB. Bracia Wayans. Został wyemitowany 11 stycznia 1995 r., pięć dni przed premierą UPN.

Dramat przyjazny rodzinie 7 niebo Pierwszy wielki hit WB, a po nim inne popularne programy Buffy, postrach wampirów, Dziewczyny Gilmore’a, Dawson Creek, szczęście I Czar.

„Czasami miał dystans, jak pan Spock” ​​– napisała kiedyś o Gellnerze w swojej książce z 2007 roku dyrektor WB Suzanne Daniels. Finał sezonuWspółautor RóżnorodnośćCynthia Littleton. „Niełatwo go było podekscytować, ale pokazał tak oczywistą pasję i zaangażowanie, że zainspirował grupę młodych menedżerów, nie bardziej niż mnie”.

James Kellner, jeden z pięciorga dzieci, urodził się na Brooklynie w 1948 roku i dorastał na Long Island. Jego ojciec, James, był maklerem towarowym na Wall Street; Jej matka, Jean, przez ponad trzydzieści lat była wolontariuszką pomocniczą w szpitalu North Shore. Był zapalonym żeglarzem i już od najmłodszych lat brał udział w regatach jachtowych.

Kellner ukończył kampus CW Post Campus na Long Island University, uzyskując dyplom z marketingu, a następnie w 1969 roku z pomocą ojca dołączył do programu szkolenia kadry kierowniczej CBS.

Pod okiem Hanka Gillespiego dostał pracę w dziale sprzedaży programatycznej sieci i dołączył do tej jednostki po jej wydzieleniu jako Viacom Enterprises, awansując na wiceprezesa ds. programowania, rozwoju i sprzedaży.

W 1978 Kellner dołączył do producenta i dystrybutora Filmways, gdzie wpadł na pomysł nakręcenia 90-minutowego fragmentu. Sobotnia noc na żywo Odcinki w formacie półgodzinnym odpowiednim do dystrybucji. Po przejęciu Filmways przez Orion Pictures w 1982 r. nadzorował programowanie, domowe wideo, płatną telewizję i dystrybucję, a także kierował wprowadzeniem na rynek. Cagneya i Lacey I ponowne uruchomienie Kwadraty Hollywood.

W Fox jego nowatorskim pomysłem było kontrprogramowanie odcinka na żywo W żywym kolorze Został wyemitowany w telewizji CBS naprzeciwko występu w przerwie meczu Super Bowl w 1992 roku. Te występy w przerwie były nudne, ale to wkrótce miało się zmienić: Michael Jackson wystąpił w 1993 roku.

Nie. w Fox Broadcasting za Tillerem. 2 Jako dyrektor otrzymał jeden procent udziałów w sieci. Kiedy odszedł po siedmiu latach, otrzymał wypłatę w wysokości 10–15 milionów dolarów. [he] Miał nadzieję zyskać na swoim zaangażowaniu w WB Finał sezonu.

Na następnym przystanku Gellner ponownie spotkał się z Garthem Anciera, który zatrudnił go jako szefa rozrywki w Fox, i wspólnie prowadzili wieczorne pokazy „miejskich” seriali komediowych. Bracia Wayans, Program Steve’a Harvey’a I Program Jamiego Foxxa. Nowa sieć będzie skierowana do młodszych odbiorców, z czego dojrzały Fox zrezygnował.

READ  Spurs biorą Victora Wembayamę z numerem 1 w drafcie NBA 2023: jak pasuje do San Antonio

„Jamie Kellner był idealnym modelem dyrektora generalnego. Zawsze mądry, czasem dowcipny, zawsze troskliwy, często uśmiechnięty, Jamie dał kadrze kierowniczej fortunę, dzięki której mogła pracować na wielu wybiegach. „Czy wiemy, co robimy?” Kiedy sprawy nie układają się zgodnie z planem (a czasem nie), nie ma paniki: „Następnym razem zrobimy to inaczej” – John D. Matta, były wiceprezes i dyrektor operacyjny sieci telewizyjnej WB, napisał w oświadczeniu. „Atmosfera, którą stworzyli Jamie Kellner i Garth Ancier w The WB, była jedyną w swoim rodzaju chwilą, za którą zawsze będę wdzięczny”.

Po publicznej i przedłużającej się wojnie przetargowej Gellner udzielił licencji na dramat o zjawiskach nadprzyrodzonych firmie 20th Century Fox Television. Buffy, postrach wampirówZostał stworzony przez Josha Whedona, a zagrała Sarah Michelle Gellar, która przeniosła się do UPN po zakończeniu piątego sezonu (i kontraktu z WB) w maju 2001 roku.

WB płaciło 1 milion dolarów za odcinek w ramach opłat licencyjnych. W ciągu ostatnich dwóch sezonów serialu UPN zarobiło ponad 2,3 miliona dolarów na odcinku 44 odcinków.

Kellner posiadał 5,3 procent udziałów w ACME, kiedy był współzałożycielem ACME wraz z byłym dyrektorem finansowym Fox Broadcasting Tomem Allenem i dyrektorem stacji Dougiem Ziali. Firma przejęła nierentowne stacje na takich rynkach jak St. Louis; Miasto Salt Lake; Albuquerque; Portland w stanie Oregon; Green Bay, Wisconsin; Dayton, Ohio; i Knoxville w stanie Tennessee. W raporcie wskazano na relacje między ACME i WB „Jednoznaczne pokrewieństwo”.

ACME miała dziewięć stacji, kiedy we wrześniu 1999 r. zebrała około 105 milionów dolarów w drodze pierwszej oferty publicznej. Rozrosła się do 12 stacji przed rozpoczęciem procesu wycofywania się z działalności w 2003 roku.

Kellner nie zyskał sympatii fanów pro wrestlingu, kiedy odwołał występy World Championship Wrestling w TBS i TNT w ramach jednej ze swoich pierwszych decyzji programowych w Turnerze. Bezskutecznie próbował wywołać szum w CNN w walce z początkującym Fox News Channel i nakłonił stację do połączenia się z ABC News.

READ  Nike odnotowuje wzrost przychodów rok do roku i spadek dochodu netto w trzecim kwartale

Po tym, jak zastąpił go Phil Kent, Gellner pozostał w WB do końca swojego kontraktu w czerwcu 2004 roku, kiedy Ancier – który przed powrotem opuścił WB na wyższe stanowisko w NBC – został zastąpiony przez Jordana Levine’a i Jedda Petricka. Byłoby to jego ostatnie duże dzieło.

„Wydaje się, że współpraca między Warner Bros. i Jamiem zaczęła się wczoraj, podobnie jak on i Bruce. [Rosenblum] Barry Meyer, prezes i dyrektor generalny Warner Bros. Entertainment, podróżował po kraju samolotami różnej wielkości i przy każdej pogodzie. Powiedział wtedy. „Jamie i jego zespół zrealizowali tę wizję ponad oczekiwania wszystkich niedowiarków, którzy głośno oświadczyli, że nie ma miejsca na więcej niż cztery sieci nadawcze. Kurczę, czy się mylili.

Gellner był świadkiem zniknięcia WB we wrześniu 2006 roku, kiedy Warner Bros. i CBS Corporation zastąpiły go, a UPN stało się siecią The CW.

Wśród ocalałych jest jego druga żona, Julie Smith, była bankierka hobbystyczna; Jego córka, Melissa Kellner Berman, pracowała jako dyrektor ds. rozwoju u producenta telewizyjnego Grega Berlandiego; syn Krzysztof; oraz rodzeństwo Thomas, Ronald i Nancy. Jego siostra Karen zmarła w 2005 roku w wieku 44 lat.

„Nie sądzę, żeby była inna osoba w historii telewizji, o której można powiedzieć, że pomogła w uruchomieniu dwóch głównych nowych stacji nadawczych (Fox i The WB)” – napisał Berlandi w hołdzie. „Jamie Kellner był tytanem i wizjonerem w naszej branży, ale każdy, kto miał szczęście pełnić funkcję dyrektora wykonawczego lub gospodarza programu, zostanie zapamiętany jako ciepły, zabawny, charyzmatyczny, kreatywny i miły mentor, przyjaciel, mąż i kochający mentor. Tata .”

Kontynuował: „Poświęcił swoją karierę w telewizji pielęgnowaniu i wykorzystywaniu talentów pokoleń przed i za kamerą. Wiem, że mówię w imieniu wielu, gdy mówię, że moje życie zmieniło się dzięki domowi w stylu Camelotu, który dla niego stworzył wszystkim, którzy pracowali w The WB, będzie nam go bardzo brakować”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *