NJ Transit zobowiązuje się utrzymać Amtraka przy ogniu po zastosowaniu środków łagodzących

Szef NJ Transit powiedział, że trzyma Amtrak „stopy przy ogniu”, aby zapewnić, że brutalne opóźnienia pociągów w tym tygodniu nie szkodzą pasażerom przez całe lato – nawet jeśli obie agencje obwiniają się za pewne problemy.

W piątek połączenia do i z nowojorskiej stacji Penn Station zostały wstrzymane na kilka godzin podczas porannych dojazdów do pracy w godzinach szczytu, a pociągi Midtown Direct zostały tymczasowo przekierowane do Hoboken. To już trzeci raz, kiedy pasażerowie zostali pozostawieni sami sobie i sfrustrowani w tym tygodniu, gdy rozpoczęła się fala letnich upałów, a temperatury wzrosły do ​​​​90 stopni.

„Naszych pasażerów ostatecznie nie obchodzi, czyja jest wina” – powiedział Kevin Corbett, dyrektor generalny NJ Transit. „Kupują bilet. Chcą dostać się z punktu A do punktu B. Oni chcą dotrzeć do pracy na czas. Chcą wrócić do domu lub „Późno iść na mecz swoich dzieci i nie obchodzi ich, czy to my, czy Amtrak”.

NJ Transit korzysta z tras Northeast Corridor firmy Amtrak w północnej części stanu. Corbett oszacował, że 60% pociągów NJ Transit kursuje korytarzem przynajmniej na niektórych trasach. Amtrak wziął na siebie część winy, ale nie agencję Gubernator Phil Murphy niedawno powiedział Uważa również, że niektóre problemy były spowodowane awarią pantografu NJ Transit – urządzenia rozdzielającego moc w pociągu – w przewodach napowietrznych Amtraka.

W piątkowych alertach spółka NJ Transit obwiniała problemy z przewodami napowietrznymi za wielogodzinną przerwę w świadczeniu usług. Alerty Amtrak opisujące opóźnienia i odwołania Amtrak dotyczyły niepełnosprawnego pociągu pasażerskiego w Nowym Jorku. Ale – podała spółka NJ Transit w oświadczeniu Pociąg został „dokładnie sprawdzony” przed opuszczeniem Newark i nie stwierdzono żadnych problemów, w tym z pantografem.

W oświadczeniu wydanym w piątek prezes Amtrak Roger Harris przeprosił klientów za opóźnienia w świadczeniu usług w rejonie Nowego Jorku w tym tygodniu, które przypisał „wyjątkowemu splotowi wydarzeń”.

READ  Elon Musk zjada skromne ciasto z powodu niezapłaconego rachunku za piekarnię

„Chociaż wciąż badamy przyczynę każdego opóźnienia, wiemy, że wczoraj wyłącznik zasilający nasze pociągi uległ katastrofalnej awarii w jeden z najgorętszych dni w roku, a niebezpieczny pożar wybuchł także blisko naszych torów. ” powiedział Harris, współpracujemy z naszymi partnerami z NJ Transit, aby zrozumieć i zaradzić ostatnim zakłóceniom związanym z pociągami NJT kursującymi w infrastrukturze Northeast Corridor firmy Amtrak, które wydają się wyjątkowe pod względem wyposażenia i regionu. „Utworzyliśmy wspólny zespół z NJT, aby zidentyfikować źródło tych uszkodzeń i wdrożyć ulepszenia”.

Corbett powiedział, że NJ Transit obsługuje 700 kursów pociągów dziennie na dystansie 800 km, a większość problemów występuje na 10-kilometrowym odcinku między Newark a Nowym Jorkiem. Ta sekcja jest własnością Amtrak i jest przez nią zarządzana.

Głównym problemem, stwierdził, jest starzejąca się infrastruktura 100-letnich linii kolejowych, w którą nie prowadzono inwestycji niezbędnych do dotrzymania kroku nowoczesnemu użytkowaniu.

„Amtrak stara się robić wszystko, co w jego mocy, i to robi Teraz masz prawdziwe pieniądze, aby zacząć to robić„Ale istnieje długa seria wyzwań infrastrukturalnych, zwłaszcza między stacją Newark a Nowym Jorkiem Penn” – powiedział Corbett.

Corbett dodał, że dopóki system nie otrzyma bardzo potrzebnych inwestycji zaplanowanych w ramach projektu Gateway Tunnel Project – który zakłada budowę drugiego tunelu pod rzeką Hudson dla firm Amtrak i New Jersey Transit – agencje tranzytowe muszą znaleźć krótkoterminowe rozwiązania. Oczekuje się, że projekt bramy nie zostanie ukończony przez kolejną dekadę.

„Możemy utrzymać nasz system. Wiem, że mamy do niego wysoki poziom zaufania. Chcemy z nim współpracować” – powiedział Corbett [Amtrak]. Zapewniliśmy im nasz sprzęt i wiedzę, aby pomóc im, jeśli tego potrzebowali. Ale jest wiele kwestii. Nie ma jednego złotego środka, który rozwiąże ten problem.

Tomek Wright, prezes Stowarzyszenie Planowania Regionalnego, organizacja zajmująca się propagowaniem polityki na obszarze trzech stanów, stwierdziła, że ​​Amtrak i NJ Transit dobrze współpracowały przy projektach takich jak Gateway. Stwierdził jednak, że problemy, przed którymi stoją usługi kolejowe, wynikają z „dziesiątek lat niedoinwestowania” i zacytował ówczesnego gubernatora. Decyzja Chrisa Christie z 2010 r. o anulowaniu projektu tunelu ARC, poprzednika projektu Gateway, w ramach którego miałby zostać zbudowany nowy tunel pod rzeką Hudson.

READ  Nvidia zrzekła się tytułu najcenniejszej firmy świata już po kilku dniach na szczycie

„Problem z tego rodzaju dużymi, złożonymi systemami polega na tym, że zmiana decyzji, złych decyzji podjętych w przeszłości, zajmuje dużo czasu” – powiedział Wright. Dodał, że w związku z tym infrastruktura, na której polegają NJ Transit i Amtrak, jest niezwykle bezbronna.

„W tym tygodniu zaobserwowaliśmy, że system jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo” – powiedział Wright. „Efekty takie jak ekstremalny upał – a tej jesieni mogą nadejść potężne burze – mogą zakłócić pracę różnych części systemu, niezależnie od tego, czy chodzi o zanik sygnału, utknięcie pociągu, problemy z siecią trakcyjną, uderzenie pioruna czy pożar, czy też którykolwiek z nich. Rzeczy mogą naprawdę spowodować awarię systemu.

Podróż do i z Penn Station w Nowym Jorku również uległa spowolnieniu we wtorek z powodu zakłóceń w pociągu, a w czwartek pasażerowie utknęli z powodu problemów z zasilaniem. W połączeniu z piątkowymi zakłóceniami jest to najnowszy z serii problemów występujących od 22 maja, kiedy zawieszenie usług doprowadziło do wielogodzinnych opóźnień w wieczornych dojazdach do pracy, co spowodowało problemy następnego ranka.

W odpowiedzi na majowy incydent gubernator Murphy wysłał list do spółki Amtrak z prośbą o spotkanie, a zarówno Amtrak, jak i NJ Transit zobowiązały się do lepszej komunikacji i współpracy. Na początku tego miesiąca koleje poinformowały, że utworzą nowe protokoły w celu skuteczniejszej wymiany informacji i koordynowania dostosowań usług, aby ułatwić naprawy i inne czynności konserwacyjne. Ale Murphy’ego Powiedział, że w tym tygodniu Utrzymujące się problemy są „nie do przyjęcia” i zastrzeżono dalsze zbadanie tych problemów.

„Powiedzieliśmy im, że jesteśmy gotowi zrobić więcej i zmienić nasz harmonogram, aby zapewnić im większe okna, aby mogli dokonać niezbędnych napraw” – powiedział w piątek Corbett z NJ Transit. „Odłóżmy bzdury na bok i zbierzmy wszystkich w tym samym pokoju”.

Pasażerom transportu publicznego New Jersey grozi kolejny potencjalny problem: nawet po niedawnym zatwierdzeniu uczciwych podwyżek agencja boryka się z niedoborem budżetu, który w roku podatkowym rozpoczynającym się w lipcu 2025 r. ma wzrosnąć do 1 miliarda dolarów.

READ  Dyrektor generalny Marvell mówi, że epidemia Covid-19 w Chinach zakłóca łańcuchy dostaw technologii

Murphy zaproponował ponowne wprowadzenie dodatkowej wersji podatku od osób prawnych, aby zapewnić NJ Transit dedykowane źródło finansowania. On i legislatura stanu New Jersey muszą uzgodnić budżet przed 1 lipca.

Sean Carlson i Joseph Capriglione wnieśli swój wkład w raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *