Sieci fast foodów pozostają otwarte w Rosji, a wokół Ukrainy w większości ciche

McDonald’s nie złożył żadnego oświadczenia o inwazji. Rzecznik firmy nie odpowiedział na pytania o to, czy jej restauracje w Rosji są otwarte oraz w jaki sposób otrzymują zaopatrzenie lub obsługują płatności. Globalna logistyka i firmy transportowe Zatrzymanie przesyłek do Rosji i dostęp do ważnych międzynarodowych usług finansowych oraz Systemy płatności zamknięte w kraju.

PepsiCo również nie złożyło oświadczenia na temat swojej działalności w Rosji, a jej rzecznicy nie odpowiedzieli na wiele e-maili z prośbą o komentarz. Firma podaje na swojej stronie internetowej stronie internetowej Jest największym producentem żywności i napojów w Rosji i zainwestował w trzy setki milionów dolarów Fabryki w kraju. W ubiegłym roku na Rosję przypadło 3,4 miliarda dolarów, czyli ponad 4 procent 79,4 miliarda przychodów PepsiCo.

PepsiCo zawarło porozumienie na początku lat 70., które pozwoliło na to Rosji butelka Pepsi stała się pierwszym amerykańskim produktem konsumenckim, który został wyprodukowany i sprzedany w Związku Radzieckim. W zamian spółka zależna firmy, która już sprzedawała radziecką wódkę, otrzymała wyłączność na sprzedaż szampana, wina i sowieckiej brandy w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec lat 80. przyznali je Sowieci, odnawiając umowę z PepsiCo szybki statków.

W oświadczeniu skierowanym do globalnych pracowników w piątek prezes Starbucks, Kevin Johnson, potępił „niesprowokowane, niesprawiedliwe i przerażające ataki” Rosji na Ukrainę.

Johnson dodał, że firma przekaże wszelkie tantiemy, jakie otrzyma z działalności w Rosji, na pomoc humanitarną na Ukrainie wraz z innymi wkładami finansowymi. sobota, wesoła strona internetowa Dla Starbucks w Rosji, obsługiwanego przez konglomerat kuwejcki Grupa Alshayawykazały, że blisko 130 sklepów w kraju jest otwartych i działających w normalnych godzinach pracy.

Yum Brands, który ma ponad 1000 KFC i 50 Pizza Huts w Rosji – wszystkie należące i obsługiwane przez franczyzobiorców – powiedział, że przekazuje darowizny finansowe kilku organizacjom pomocy humanitarnej.

Jeśli chodzi o działalność w Rosji, firma oświadczyła w oświadczeniu, że „ściśle monitoruje rozwój sytuacji” i że jest za wcześnie, aby omawiać skutki.

READ  UBS twierdzi, że sfinalizował przejęcie Credit Suisse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *