Alphabet, AMD, Boeing, Rockwell Automation, Plug Power, New York Community i inni operatorzy

Wyniki Alphabetu za czwarty kwartał
,

spółki dominującej Google, do 1,64 dolara na akcję w porównaniu do 1,05 dolara w roku poprzednim. Przychody giganta wyszukiwarek wyniosły 86,3 miliarda dolarów w porównaniu do 76 miliardów dolarów w roku poprzednim. Analitycy oczekiwali zysku na poziomie 1,59 dolara na akcję przy przychodach na poziomie 85,3 miliarda dolarów. Całkowita sprzedaż reklam w Google wzrosła do 65,5 miliarda dolarów z 59 miliardów dolarów rok temu, ale przekroczyła oczekiwania analityków na poziomie 65,8 miliarda dolarów. Akcje spadły o 6,7%.

Firma Advanced Micro Devices podała skorygowane zyski za czwarty kwartał zgodne z szacunkami, a przychody były lepsze od oczekiwanych, ale producent chipów podał, że przychody w pierwszym kwartale wyniosą „około 5,4 miliarda dolarów, plus minus 300 milionów dolarów” w porównaniu z szacunkami Wall Street na poziomie 5,73 dolarów. jeden bilion. AMD podniosło swoje wytyczne dotyczące sprzedaży chipów AI do centrów danych, a dyrektor generalna Lisa Su powiedziała, że ​​firma spodziewa się, że przychody z produktów GPU do centrów danych przekroczą 3,5 miliarda dolarów w 2024 roku. Akcje spadły o 2%.

Microsoft odnotował zysk za drugi kwartał fiskalny w wysokości 2,93 dolara na akcję, przekraczając oczekiwania analityków na poziomie 2,79 dolara, gdyż przychody wzrosły do ​​62 miliardów dolarów z 52,7 miliarda dolarów rok wcześniej. Analitycy spodziewali się przychodów na poziomie 61,1 miliarda dolarów. Firma odnotowała lepszy niż oczekiwano wzrost przychodów z platformy Azure i innych usług w chmurze o 30%, po uwzględnieniu waluty, o 28%. Microsoft podał, że spodziewa się, że wzrost platformy Azure w trzecim kwartale przy stałej podstawie walutowej będzie zgodny ze wzrostem o 28% w drugim kwartale, czyli o około punkt procentowy wyższy od szacunków z Wall Street. Akcje spadły o 1,8%.

Boeing odnotował skorygowaną stratę w czwartym kwartale w wysokości 47 centów na akcję, poniżej szacunków analityków na poziomie 22 miliardów dolarów przychodów, które przekroczyły oczekiwania. Liniowy gigant poinformował, że wstrzymuje prognozę na 2024 rok. Akcje spółki wzrosły o 5,4%.

Akcje Rockwell Automation spadły o 16% po tym, jak firma z branży technologii przemysłowych ogłosiła skorygowany zysk za pierwszy kwartał w wysokości 2,04 USD na akcję, poniżej oczekiwań na poziomie 2,64 USD. Sprzedaż wzrosła o prawie 4% do 2,05 miliarda dolarów, poniżej szacunków na poziomie 2,1 miliarda dolarów. Spółka obniżyła także swoje prognozy na rok finansowy.

Akcje New York Community Bancorp spadły o 38% po tym, jak bank odnotował niespodziewaną stratę w czwartym kwartale i obniżył dywidendę w celu budowy kapitału w celu spełnienia wymogów regulacyjnych po zakupie aktywów upadłego Signature Bank.
.

Akcje Paramount Global wzrosły później o 7,6% do 14,73 dolarów Allen Media Group złożyła ofertę o wartości 14,3 miliarda dolarów Kupić Paramount Global
,

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Jak podaje „Wall Street Journal”, powołując się na osoby zaznajomione z sytuacją. Allen zaoferował 28,58 dolara za każdą akcję spółki medialnej z prawem głosu i 21,53 dolara za każdą akcję pozbawioną prawa głosu – powiedzieli gazecie. Z długiem oferta wynosi około 30 miliardów dolarów.

Plug Power wzrósł o 22%, do 4,56 dolara, po aktualizacji akcji spółki zajmującej się technologią wodorową do opcji Kup od neutralnej w spółce Roth MKM, która również podniosła cenę docelową akcji do 9 dolarów z 4,50 dolarów.

Akcje firmy Extreme Networks zajmującej się siecią w chmurze spadły o 19% po wydaniu rozczarowujących wytycznych w związku z ciągłymi problemami w łańcuchu dostaw.

Akcje Teradyne spadły o 7,7% po tym, jak producent sprzętu do automatycznego testowania podał, że spodziewa się przychodów w pierwszym kwartale na poziomie 540 mln dolarów do 590 mln dolarów, co oznacza spadek aż o 12,5% w porównaniu z rokiem poprzednim i poniżej oczekiwań analityków dotyczących przychodów w wysokości 625,5 mln dolarów. .

READ  Dow Jones spada o 450 punktów na podstawie dobrych danych o zatrudnieniu Kathy Wood sprzedaje Teslę i kupuje Meta

Akcje SoFi Technologies spadły o 4,2% do 8,05 dolarów w związku z obniżką ratingu akcji firmy fintech o

Reklama — przewiń, aby kontynuować


Morgan Stanley spadł z Equal Weight do Underweight i obniżył cenę docelową do 6,50 dolarów z 7 dolarów.

Napisz do Joe Woelfela na adres [email protected] i Angeli Palumbo na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *