Siedem rzeczy, których dowiedziałem się o samochodzie Sony, grając w Gran Turismo w jednym

Czy wiesz, jak Sony wyprodukuje samochód elektryczny wraz z Hondą w 2026 roku? Sony Honda Mobility pozwala teraz dziennikarzom poważnie dotykać prototypu Afeeli i bawić się nim Gran Turismo Wersja samochodu w grze wideo, siedząc w rzeczywistym urządzeniu.

Dlatego w zeszłym tygodniu pojechałem do siedziby PlayStation w Ameryce Północnej, aby doświadczyć Afeeli w Afeeli i dotknąć rzeczy, których wcześniej nie mogliśmy dotknąć. Ale dostałem trochę więcej, niż się spodziewałem!

Oto krótki, 50-sekundowy film przedstawiający to doświadczenie i krótka lista nowych rzeczy, których się nauczyłem.

1) Nie spodziewaj się jazdy próbnej w najbliższym czasie.

Nie, zanim zapytasz, nie pozwolili mi jeździć prawdziwą Hondą Sony. Złapałem kierownicę i nacisnąłem pedały, ale nic to nie dało – ani w grze, ani poza nią. „Zapewnimy dziennikarzom możliwość odbycia jazdy próbnej tak szybko, jak to możliwe, zgodnie z harmonogramem prac nad pojazdem” – oznajmiło oświadczenie Sony Honda Mobility za pośrednictwem niezależnego rzecznika Glenna Mandela.

Słyszałem, że w tym roku egzaminy na prawo jazdy nie odbędą się – możliwe jest w przyszłym – ale może minąć rok 2026, zanim dziennikarz zasiądzie za kierownicą.

2) Dostępny jest teraz fizyczny przycisk umożliwiający otwarcie drzwi.

Prototypowe drzwi można było otworzyć od zewnątrz na dwa sposoby. Możesz nacisnąć przycisk w aplikacji Afeela na smartfony lub pozwolić, aby system aparatu otworzył go po rozpoznaniu Twojej twarzy. Jednak najnowszy prototyp ma trzecią metodę: fizyczny przycisk zamontowany w dolnej części okna, który może wysłać ten sam sygnał. Nacisnąłem i zadziałało świetnie. Sony Honda wciąż jednak decyduje, jak zweryfikować Twoją tożsamość — przedstawiciele nie mogą powiedzieć, czy do sprawdzenia, kto znajduje się w pobliżu, użyje kluczyka samochodowego, czy jakiegoś rodzaju cyfrowego kluczyka samochodowego, takiego jak UWB.

READ  Halo Infinite już usuwa swój nowy tryb gry Last Spartan Standing

To ja naciskam przycisk otwierania drzwi. Nie jest jasne, jaki pasek znajduje się nad nim.
Zdjęcia: Sean Hollister/The Verge

3) Pojazd nie pozwoli kierowcy zobaczyć, co jest na ekranie pasażera.

Ultraszeroki ekran Afeeli to jedna z jego najbardziej przyciągających wzrok funkcji, ale Sony Honda nie planuje pozwalać kierowcy widzieć wszystkiego w ruchu. Zamiast tego użyje pewnego rodzaju filtra prywatności, aby odizolować część ekranu pasażera, aby mógł kontynuować oglądanie bez rozpraszania kierowcy.

„Nie określono jeszcze specyfikacji produkcji masowej, ale planujemy zamontować mechanizm, którego podczas jazdy nie będzie widać od strony kierowcy, aby kierowca mógł bezpiecznie prowadzić” – mówi nam SHM.

4) Prawdopodobnie w środku nie będzie prawdziwego PS5.

grałem Gran Turismo 7 Na wyświetlaczu Afeela przesyłanie strumieniowe odbywa się bezprzewodowo z pobliskiej konsoli PS5 za pomocą aplikacji Sony PS Remote Play. W samochodzie nie ma fizycznego kontrolera PS5 i obecnie nie planuje się tego zmieniać. W styczniu prezes i dyrektor operacyjna Sony Honda Mobility, Izumi Kawanishi, powiedziała mi, że nie zdecydowano jeszcze, czy pojawi się prawdziwa konsola PS5, ale SHM „zakłada teraz grę zdalną zamiast instalować kontroler PS5”.

Nie jest również jasne, czy kierownic i pedałów Afeeli będzie można używać do grania czegokolwiek.

5) Można wezwać „osobistego agenta” dziecka Ty Z pytaniami.

Sony Honda podpisała umowę z Microsoftem w zeszłym roku Stworzenie „osobistego agenta konwersacyjnego” dla samochodu i choć nie ma jeszcze potwierdzonych szczegółów, co to właściwie oznacza, słyszałem, że celem jest sztuczna inteligencja w samochodzie podpowiada ci Z pytaniami po próbie przewidzenia Twoich potrzeb.

„Badamy możliwość dwukierunkowej komunikacji między ludźmi i samochodami, a także opracowujemy interaktywnego agenta osobistego wykorzystującego usługę Microsoft Azure OpenAI we współpracy z Microsoftem” – napisał SHM, gdy go o to zapytałem. „Wierzymy, że skoro będzie się rozwijać w oparciu o użytkownika, będziemy mogli komunikować się zgodnie z jego preferencjami.”

READ  Po odejściu Jima Ryana na emeryturę Sony mianuje nowych liderów PlayStation

6) Istnieje dobry powód, dla którego Sony nie pozwoli Hondzie dotknąć samochodu na targach CES.

Wyjaśniłem to w filmie, ale wiele części prototypu to obecnie tylko makiety i nie zostały jeszcze oddane do użytku. Obejmuje to fantazyjne rzeczy, takie jak cyfrowe lusterka boczne i lusterka wsteczne, ale także przyziemne elementy, takie jak dźwignie kierunkowskazów, osłony przeciwsłoneczne, rękawiczki, schowki i większość elementów związanych z komfortem użytkowania ekranu dotykowego.

Mogłem przewijać mapę Las Vegas, ale nie mogłem kliknąć żadnej pinezki; Mógłbym przeglądać odtwarzany film i gestem umieścić go po stronie kierowcy lub pasażera, ale nie mogłem obsługiwać wielu innych funkcji na ekranie dotykowym ani w towarzyszącej aplikacji na smartfona. Jednak nie zawracam sobie głowy SHM; Sony Honda dała całkowicie do zrozumienia, że ​​jest to prototyp i ma jeszcze kilka lat, aby to wszystko rozgryźć.

7) Reklama Afeela nie musi koniecznie być reklamą Sony w obiegu.

Tak, obecny prototyp ma głupi cyfrowy billboard na przednim zderzaku, wyświetlający funkcje podobne do Sony człowiek Pająk I Horyzont jest zabroniony na zachódi umożliwia dostrojenie cyfrowego dźwięku silnika samochodu za pomocą dźwięków inspirowanych produktami firmy Sony, w tym usługą transmisji strumieniowej anime Crunchyroll. Rzecznik powiedział mi jednak, że firma Sony Honda pragnie nawiązać współpracę także z podmiotami spoza Sony — więc mogłem wyświetlić na ekranie zderzaka dowolny tekst, po prostu wpisując go w aplikacji na telefonie.

Prototypowy ekran Afeela może wyświetlać wybrany przez Ciebie tekst.
Zdjęcia: Sean Hollister/The Verge

Wybrałem oczywiście „The Verge”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *