Skąd wiesz, czy Twoja firma kwalifikuje się do ulgi podatkowej dla pracowników?

jasne gwiazdy | E + | Getty Images

Małe firmy stoją w obliczu ataku reklam, telefonów i e-maili, które pomogą im ubiegać się o ulgę podatkową w dobie pandemii. Jednak eksperci zachęcają właścicieli firm do sprawdzenia kwalifikowalności u wykwalifikowanego specjalisty podatkowego.

Zwolnienie podatkowe – tzw Kredyt na utrzymanie personeluczyli ERC – uchwalona w 2020 r. w celu wsparcia małych firm podczas pandemii Covid-19, o wartości do 5 000 USD na pracownika w 2020 r. lub 28 000 USD na pracownika w 2021 r.

Chociaż ulga dotyczy roku podatkowego 2020 lub 2021, właściciele firm wciąż mają czas na dostosowanie zwrotów i ubieganie się o ulgę, co powoduje lawinę reklam firm oferujących pomoc.

Więcej finansów osobistych:
Jak Rezerwa Federalna przestaje podnosić stopy procentowe wpływa na twoje finanse?
Jak przesunąć portfele obligacji, gdy Fed wstrzymuje podwyżki stóp
Ile najemcy muszą zarobić, aby kupić mieszkania z 2 sypialniami

„Rozmowy telefoniczne i zapytania ofertowe są brutalne” — powiedział certyfikowany planista finansowy Craig Hausz, dyrektor generalny i partner zarządzający w CMH Advisors w Dallas. Jest również Certyfikowanym Księgowym. „Nasi klienci dostają dużo takich rzeczy i to ich po prostu bombarduje”.

Chociaż Hausz ukończył co najmniej 100 poprawionych plików dla klientów, aby ubiegać się o kredyt na zatrzymanie pracowników, powiadomił również klientów, gdy przestali się kwalifikować.

Powstały „fabryki ERC”, które obciążają małe firmy od 25% do 30% otrzymanego kredytu, powiedziała Christine Esposito, dyrektor ds. Polityki podatkowej i rzecznictwa w American Institute of Certified Public Accountants.

„Istnieje ogromna zachęta finansowa” – powiedziała.

To naprawdę obciąża wiele relacji z klientami.

Krystyna Esposito

Dyrektor ds. polityki podatkowej i rzecznictwa w Amerykańskim Instytucie Biegłych Księgowych

Esposito powiedział, że fabryki ERC mogą obiecywać właścicielom firm, że się zakwalifikują lub naliczą więcej kredytu, niż właściciele zostali poinformowani przez CPA. „To naprawdę obciąża wiele relacji z klientami” – powiedziała.

READ  Pastor Dwayne Wasden z Karoliny Północnej próbował wsadzić głowę współpracownika swojej żony do frytownicy

Jednak ostrzegaj właścicieli firm przed „stronami trzecimi” promującymi kredyt retencyjny dla pracowników w październikuIRS dodał problem do pliku lista roczna oszustw podatkowych „Parszywej dwunastki” z 2023 r.

„Chociaż kredyty zapewniły finansową linię życia milionom firm, istnieją promotorzy, którzy wprowadzają w błąd osoby fizyczne i firmy, myśląc, że mogą ubiegać się o te kredyty” – powiedział komisarz IRS Danny Werfel. Oświadczenie z marca.

Jak zakwalifikować się do kredytu retencji pracowników

Jednym z wyzwań związanych z ubieganiem się o kredyt na zatrzymanie pracownika jest złożoność, ponieważ zmieniły się zasady Między 2020 a 2021 rokiemZdaniem Hausza.

Kredyt został uchwalony, aby utrzymać pracowników na liście płac w kwartałach dotkniętych pandemią Covid-19. Chociaż kwalifikowalność obowiązywała początkowo od 13 marca do 31 grudnia 2020 r., w przypadku większości firm termin ten został przedłużony do trzeciego kwartału 2021 r.

Aby zakwalifikować się w 2020 r., firmy potrzebowały całkowitego lub częściowego zamknięcia z nakazu rządu lub „znaczącego spadku” przychodów, zgodnie z organ podatkowyz „mniej niż 50% całkowitych przychodów” w porównaniu z tym samym kwartałem kalendarzowym w 2019 r. W 2021 r. progi przychodów spadły do ​​„mniej niż 80% tego samego kwartału” w 2019 r.

„Zrobiliśmy kilka interesów dla klientów, którzy wypadli z biznesu, i zrobiliśmy kilka interesów, które zaowocowały niższymi przychodami” – powiedział Houses, co jest łatwe do obliczenia.

Ponadto kredyt został rozszerzony z 2020 na 2021, pierwotnie pokrywając 50% kwalifikujących się wynagrodzeń (ograniczone do 10 000 USD rocznie na pracownika), do maksymalnie 5000 USD na pracownika w 2020 r. W 2021 r. Kredyt skoczył do 70% wynagrodzenia ( 10 000 USD na kwartał na pracownika), w wysokości 7 000 USD na kwartał lub 28 000 USD rocznie.

Dlaczego warto współpracować z doradcą podatkowym?

Esposito powiedział, że jedną z trudności związanych z wstecznym ubieganiem się o kredyt na zatrzymanie pracowników jest to, że właściciele firm muszą również dostosować się do innych zwrotów.

Podczas gdy proces zaczyna się od Formularz 941-X – Zrewidowane zeznanie podatkowe od wynagrodzeń – Zmiany przenoszą się do deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, „tworząc efekt łańcuchowy” – powiedziała.

Houses powiedział, że „dużym problemem” nowych firm, które twierdzą, że pomagają firmom w uzyskaniu tego indywidualnego kredytu, jest to, że nie mogą one podpisać skorygowanych zwrotów, aby uniknąć przyszłej odpowiedzialności. „Nie oferuj tego, chyba że osoby, które ci pomagają, chcą umieścić swoje nazwisko w aktach jako płatny przygotowujący” – ostrzegł.

w Oświadczenie z marcaKomisarz IRS Danny Werfel ostrzegł, że podatnicy są „ostatecznie odpowiedzialni za dokładność informacji w ich zeznaniu podatkowym”, a agencja intensyfikuje egzekwowanie tych roszczeń.

Houses dodał, że podatnicy powinni „iść porozmawiać z wykwalifikowanym specjalistą”, takim jak certyfikowany księgowy, zarejestrowany agent, prawnik podatkowy lub doradca finansowy. „Istnieją setki firm, które znam osobiście, które udzieliłyby kredytu i podpisały się pod nim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *