Transakcja firmy Broadcom z VMware o wartości 61 miliardów dolarów uzyskała warunkową zgodę unijnego urzędu antymonopolowego

BRUKSELA (Reuters) – amerykański producent chipów Broadcom (AVGO.O) uzyskał w środę zgodę Unii Europejskiej na proponowane przejęcie firmy VMware (VMW.N) za 61 miliardów dolarów po tym, jak zaoferował rozwiązania, które pomogą rywalowi Marvell Technology (MRVL). O)).

Transakcja, największa w historii Broadcom, pomoże producentowi chipów w dywersyfikacji w kierunku oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Broadcom zaoferował Marvellowi i innym konkurentom zobowiązania w zakresie interoperacyjności związane z adapterami magistrali hosta Fibre Channel (FC HBA), rodzajem przełącznika pamięci masowej, poinformowała Komisja Europejska, potwierdzając historię opowiedzianą przez Reuters w zeszłym miesiącu.

Marvell i inni konkurenci będą mieli „gwarantowany dostęp do interoperacyjnych interfejsów API, a także materiałów, narzędzi i wsparcia technicznego wymaganych do opracowania i certyfikacji FC HBA stron trzecich”, zgodnie z unijnym urzędnikiem ds. egzekwowania prawa konkurencji.

Marvell i inni konkurenci uzyskają również gwarantowany dostęp do kodu źródłowego dla wszystkich obecnych i przyszłych sterowników Broadcom FC HBA dzięki nieodwołalnej licencji open source.

„Zobowiązania podjęte przez Broadcom umożliwią jego jedynemu konkurentowi, firmie Marvell, dalsze konkurowanie na równych zasadach i zapewnienie podobnej ochrony każdemu przyszłemu uczestnikowi” – ​​powiedziała w oświadczeniu szefowa unijnej komisji antymonopolowej Margrethe Vestager.

Transakcję badają również amerykańska Federalna Komisja Handlu i brytyjska Agencja ds. Konkurencji.

„Ciągle czynimy postępy w zakresie naszych różnych zgłoszeń regulacyjnych na całym świecie, uzyskaliśmy zezwolenie na fuzję prawną w Australii, Brazylii, Kanadzie, Unii Europejskiej, Afryce Południowej i na Tajwanie oraz zezwolenie na kontrolę inwestycji zagranicznych we wszystkich niezbędnych jurysdykcjach” — powiedział Broadcom. w obecnej sytuacji.

Raport Fu Yun Che. Montaż przez Jasona Neely’ego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Fallout Bitcoina o połowę – aktualizacja „po raz pierwszy w historii” budzi nieufność górników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *