Skandal na poczcie: prezes Henry Stanton musiał odejść, bo to nie zadziałało – Badenoch

  • autorstwa Harrisona Jonesa
  • wiadomości BBC

Tytuł Zdjęcia,

Henry Stanton był generalnym naczelnikiem poczty od grudnia 2022 r

Szef Urzędu Pocztowego został zwolniony, ponieważ sekretarz biznesowy stwierdził, że „to nie zadziałało”.

Kemi Patenok powiedziała BBC, że odejście Henry'ego Stantona było czymś więcej niż tylko skandalem związanym z Horizonem, będącym następstwem publicznego oburzenia w związku z niesłusznymi wyrokami skazującymi wicedyrektorów poczty.

Pani Badenoch oświadczyła, że ​​została zwolniona z powodu obaw dotyczących zarządzania Pocztą i „całego modelu biznesowego”.

Partia Pracy wezwała rząd do podania bardziej konkretnych powodów swojej decyzji.

Stanton opuścił tę funkcję w sobotę. BBC zwróciło się do niego z prośbą o komentarz.

Urząd pocztowy podał, że pani Patenoch poprosiła pana Stantona o wyjazd.

Tytuł Filmu,

Zobacz: Z czego zwolniła się Poczta? – zapytał Padenok

Występując w niedzielę w programie Laura Kuenssberg Show pani Badenoch powiedziała, że ​​bardzo trudno jest poprosić kogoś, aby ustąpił ze stanowiska.

Ale dodał: „Biorąc pod uwagę wszystkie trudności, przed którymi stoi Urząd Pocztowy, zdecydowałem, że nie chodzi o Horyzont, ale o cały model biznesowy, sposób, w jaki go prowadzimy, i potrzebujemy kogoś, kto będzie szefem zespołu, skutecznie sobie z tymi sprawami radzić.”

Wyjaśnił, że jednym z jego priorytetów jest administracja Poczty i dodał: „W tym miejscu ważna jest moja decyzja, że ​​potrzebujemy nowego szefa organizacji. To nie działa”.

Pani Badenoch dodała, że ​​w zarządzie istniały „różne różnice zdań” i kiedy to zobaczyłam, „pomyślałam, że musimy zmienić personel”.

Występując w programie Sky's Sunday Morning z Trevorem Phillipsem, nie wykluczył dalszych zmian personalnych i odniósł się do „trudności” oraz innych członków zespołu.

W niedzielę wraz z Laurą Kuenssberg odrzucił ostateczny termin wypłaty pełnego odszkodowania dla ofiar – powtarzając stanowisko premiera Rishiego Sunaka. Pani Badenoch zapewniła jednak, że „nie możemy jechać szybciej niż już jesteśmy”.

„Wyznaczenie terminu nie jest priorytetem” – powiedział.

„Ważne jest, aby zdobyć pieniądze, uzyskać godziwą rekompensatę i uporządkować administrację Urzędu Pocztowego”.

Orzeczenie to nadeszło, gdy Urząd Pocztowy borykał się ze skutkami skandalu związanego z programem Horizon, nazwanego największą pomyłką wymiaru sprawiedliwości w historii Wielkiej Brytanii.

W latach 1999–2015 ponad 700 zastępców naczelnika poczty i zastępcy naczelnika poczty zostało pozwanych po tym, jak wadliwy program księgowy Horizon sprawił, że ich sklepy wyglądały, jakby brakowało pieniędzy.

Wiele ofiar ucierpiało finansowo.

Stanton został mianowany poczmistrzem generalnym w grudniu 2022 r.

W ramach tej roli, reklamowanej z wynagrodzeniem sięgającym 150 000 funtów, stał na czele zarządu i pracował nad naprawieniem błędów wywołanych kontrowersjami wokół programu Horizon.

Wcześniej pracował dla grupy firm od ITV po WH Smith.

Rzecznik Urzędu Pocztowego powiedział: W sobotnie popołudnie Urząd Pocztowy został poinformowany, że zwrócił się do Sekretarza ds. Biznesu i Handlu Henry'ego Stantona o ustąpienie ze stanowiska szefa Urzędu Pocztowego.

Rząd polecił wkrótce mianować tymczasowego przewodniczącego.

Tytuł Filmu,

ZOBACZ: Partia Pracy naciska na rząd z „konkretnych powodów” w związku z usunięciem urzędu pocztowego

Występująca w niedzielę wraz z Laurą Kuenssberg sekretarka ds. biznesu labourzystów określiła decyzję rządu o zwróceniu się do Stantona z prośbą o „wysoce niezwykłą”.

„Rząd musi nam powiedzieć, dlaczego wczoraj podjął taką decyzję” – powiedział Jonathan Reynolds.

„Osoba, która wyjeżdża, tak naprawdę nie jest skazana na korupcję, więc muszą istnieć konkretne powody, dla których nie ufa tej osobie”.

Wyżsi rangą pracownicy poczty i giganta technologicznego Fujitsu, który opracował oprogramowanie Horizon, stoją obecnie w obliczu pytań w ramach publicznego dochodzenia na temat tego, co się stało.

Konserwatywny kolega James Arbuthnot, który prowadził kampanię na rzecz zastępców kierowników poczty, powiedział BBC, że Stanton był zaskoczony opuszczeniem tej roli.

Powiedział, że odejście było okazją do zmiany kultury organizacji i zarządzania.

Niektórzy z jego kolegów z kampanii oskarżyli szefa Poczty o zbyt powolność w wypłacaniu odszkodowań i pośpieszne premie menedżerom wyższego szczebla.

Mają nadzieję, że powołanie nowego przywódcy będzie początkiem bardziej radykalnych zmian.

Czy osobiście dotknął Cię korupcja w sektorze pocztowym? Podziel się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected].

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli nie możesz przeczytać tej strony i zobaczyć formularza, powinieneś odwiedzić mobilną wersję witryny BBC i przesłać swoje pytanie lub komentarz, albo wysłać nam wiadomość e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Grassley publikuje wewnętrzny dokument FBI dotyczący niezweryfikowanych zarzutów przekupstwa Bidena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *