Sklepy 99 Cents Only zamykają wszystkie 371 lokalizacji, sprzedaż likwidacyjna rozpoczyna się w piątek

Operatorzy sklepów za 99 centów ogłosili w czwartek, że zamkną wszystkie 371 lokalizacji w czterech stanach, a sprzedaż likwidacyjna rozpocznie się w piątek.

„To była niezwykle trudna decyzja i nie takiego rezultatu się spodziewaliśmy ani na jaki mieliśmy nadzieję osiągnąć” – oznajmił w oświadczeniu tymczasowy dyrektor generalny firmy, Mike Simoncic. „Niestety, ostatnie kilka lat przyniosło znaczące i trwałe wyzwania w środowisku handlu detalicznego, w tym bezprecedensowy wpływ pandemii Covid-19, zmieniający się popyt konsumencki, rosnący poziom deflacji, utrzymującą się presję inflacyjną i inne trudności makroekonomiczne, z których wszystkie wpłynęło na gospodarkę.” „ogółem”. Znacząco utrudniało funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

„Głęboko doceniamy oddanych pracowników, klientów, partnerów i społeczności, które od dziesięcioleci wspólnie wspierają 99 Cent Stores”.

Posunięcie to będzie miało wpływ na wszystkie lokalizacje firmy w Kalifornii, Arizonie, Nevadzie i Teksasie. Operatorzy mają siedzibę w handlu.

W piątek wielu klientów w Santa Ana kupowało produkty na ostatnią chwilę, zanim tamtejszy sklep został zamknięty na dobre.

„Inflacja jest wysoka” – stwierdziła kupująca Julie Anne McKenzie. „Dlatego robię tu zakupy. Jest blisko mojego domu.”

Przełożona hrabstwa Los Angeles, Janice Hahn, powiedziała, że ​​podczas wtorkowego posiedzenia zarządu złoży wniosek, w którym będzie domagać się przedstawienia raportu na temat sposobów, w jakie hrabstwo może zapewnić wsparcie wysiedlonym pracownikom sieci.

„Martwię się o tysiące pracowników 99 Cents Store w całym hrabstwie Los Angeles, którzy stracą pracę, ale hrabstwo Los Angeles jest gotowe do pomocy” – stwierdził Hahn w piątkowym oświadczeniu. „Mamy dział, który może wkroczyć podczas takiego wydarzenia i pomóc pracownikom nie tylko krótkoterminową pomocą w przetrwaniu tego trudnego okresu, ale także zapewniając szkolenia zawodowe i wsparcie, które pomogą im znaleźć lepszą pracę”.

Według firmy nawiązała współpracę z Hilco Properties, aby ułatwić likwidację wszystkich towarów, wraz z „niektórymi elementami wyposażenia, meblami i wyposażeniem w sklepach firmy”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, ponieważ inwestorzy oceniają ryzyko pogorszenia koniunktury gospodarczej

Przedstawiciele firmy oświadczyli, że skonsultowali się z doradcami finansowymi i prawnymi w nadziei znalezienia sposobu na kontynuowanie działalności.

„Po miesiącach aktywnego poszukiwania alternatyw firma ostatecznie stwierdziła, że ​​konieczna jest uporządkowana likwidacja, która stanowi najlepszy sposób na maksymalizację wartości aktywów 99 Cents Only Stores” – czytamy w oświadczeniu spółki.

Firma 99 Cents Only Stores została założona w 1982 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *