Skrzydełka, krewetki i alkohol: w tym roku zorganizuj budżetową imprezę Super Bowl ostrożnie


Nowy Jork
CNN

Super Bowl to nie żart dla Todda Stewarda. Od 14 lat organizuje imprezy dla widzów w swoim mieszkaniu w centrum Seattle. Stało się to już tradycją dla niego i jego kręgu przyjaciół.

Poza samym meczem w dniu meczu najgłośniej oklaskiwano jego steki.

„Jedyny raz, kiedy korzystam z grilla na tarasie, to podczas imprezy Super Bowl” – powiedział Steward w wywiadzie dla CNN. „Skończyłem grilla rok po imprezie. Przyjaciele zawsze mi dokuczają. Zwykle jeden z nich pojawia się na imprezie pierwszy. Czyści go i zapala, bo wie, że nie zużyłem wszystkiego rok.”

Steki, które stały się ulubionym miejscem imprez, doprawiane są jego mieszanką przypraw. Po dokładnym wyszorowaniu wkłada mięso do lodówki na noc i na grilla, gdy rozpoczyna się gra.

Steward nie kupił jeszcze steku. Uważnie śledzi ceny mięsa w swoim lokalnym sklepie QFC i być może będzie musiał podjąć decyzję na dwa dni przed Super Bowl, które odbędzie się 11 lutego.

„Nie powiedziałem jeszcze gościom, ponieważ oczekują moich steków” – powiedział. „Ale ze względu na wysokie ceny naprawdę zastanawiam się nad kupnem zamiast tego mięsa do hamburgerów, hot dogów i piersi z kurczaka, mimo że to też jest drogie”.

Dzięki uprzejmości Todda Stewarda

Todd Stewart ze swoim grillem.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego Steward zmniejsza swój budżet na żywność na tegoroczną imprezę. Właśnie 19 stycznia został zwolniony z pracy w dziale technicznym.

„Nie chcę być Debbie Downer, ale rzeczywistość jest rzeczywistością” – powiedział. „Ceny steków są wysokie. Mogę kupić o wiele więcej hot dogów i bułek i jestem pewien, że nie stracę przez to kilku znajomych. – Przynajmniej mam nadzieję, że nie.

READ  Wiele ofiar wykolejenia pociągu w Ohio jest niezadowolonych z powodu ugody wynoszącej 600 milionów dolarów

Chociaż w obliczu utrzymującej się inflacji cen żywności kupujący nadal płacą więcej za artykuły spożywcze, dobrą wiadomością jest to, że tempo podwyżek cen w sklepach spożywczych spadło w ciągu ostatniego roku.

jak grudzień, Ceny żywności rosną o 1,3% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, ale w porównaniu ze znacznym wzrostem wynoszącym 11,8% w całym roku 2022.

Jak wynika z nowego, czwartkowego raportu Wells Fargo Super Bowl, w przypadku niektórych dań z dnia wielkiego dziczyzny koszt zakupu składników jest niższy niż rok temu, ale wiele innych popularnych przekąsek i napojów dostępnych podczas dzisiejszych uroczystości stało się droższych. .

„Istnieją pewne oferty, takie jak skrzydełka z kurczaka i krewetki, które zapewnią gospodarzom imprezy pewną obniżkę cen w zakresie spreadu” – powiedział CNN w wywiadzie Michael Swanson, główny ekonomista ds. rolnictwa w Wells Fargo.

Według raportu funt świeżych skrzydełek z kurczaka spadł o 5%, osiągając średnio 3,26 dolara w styczniu 2024 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Funt mrożonych skrzydełek w styczniu kosztował średnio 3,17 dolara, czyli o 11% mniej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

„Ceny skrzydełek kurczaka poszybowały w górę dwa lata temu. „Obecnie obserwujemy spadek tych cen” – stwierdził Swanson, w miarę spadku kosztów paszy, transportu i innych elementów łańcucha dostaw.

Ale uważaj na inne mięsa. Ceny steków i wołowiny wzrosły w porównaniu z zeszłym rokiem. Polędwica wołowa wzrosła w styczniu o 2,3%, a wołowina mielona o prawie 12% w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Wołowina przechodzi obecnie swój własny cykl” – stwierdził Swanson, dodając, że problemy specyficzne dla tej branży, takie jak rekordowo niska liczba bydła, powodują wzrost cen wołowiny kupowanej w sklepach.

Według raportu krewetki są powodem do świętowania. W raporcie wskazano, że ceny w sklepach spadły średnio o 6,4% za funt w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku, powołując się na duże światowe dostawy.

READ  Chińskie akcje zyskują, gdy władze zwiększają wsparcie: rynki się zamykają

Markowe chipsy i gotowe sosy kosztują więcej, powiedział Swanson. Ceny chipsów tortilla Wzrosły one o 6% rok do roku, a chipsy ziemniaczane o 5% rok do roku (w grudniu).

Jeśli chodzi o napoje, napoje bezalkoholowe w puszkach będą kosztować więcej niż wersje butelkowane. Z raportu wynika, że ​​cena napojów bezalkoholowych w butelce 12-uncjowej może wzrosnąć o 4,8% w porównaniu z ubiegłym rokiem, między innymi z powodu wyższych cen aluminium, podczas gdy ten sam napój bezalkoholowy w butelce 2-litrowej spadł o 0,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym (na podstawie według danych grudniowych).

W tym roku jest 26. rok, kiedy mieszkanka San Francisco Amy Larson i jej mąż organizują imprezę Super Bowl.

„Coroczny Super Bowl to dla mnie pretekst, aby zmusić go do śledzenia jedzenia, zwłaszcza gorących skrzydełek” – powiedziała. „Nie stać mnie na to, więc to jedyny dzień w roku, kiedy robię to dla niego”.

Jej uczta z dziczyzną obejmowała także gorące wegetariańskie skrzydełka kalafiora, chili i grilla „Pasy szarpanej wieprzowiny, 7 warstw dipu (w tym wersja wegańska) z chipsami tortilla, świeżo pieczone desery i kilka napojów alkoholowych” – powiedziała w rozmowie z CNN.

Przez lata Larson opanowała kilka sztuczek pozwalających zarządzać budżetem na jedzenie podczas Super Bowl.

Amy Larson

W zeszłym roku Super Bowl Amy Larson zyskał ogromną popularność.

„Porównuję sklepy zaczynając od tygodnia lub dwóch wcześniej. Kupuję też produkty z asortymentu międzynarodowego (które czasami mogą być tańsze) i jeśli to możliwe, wykonuję przedmioty od zera.

Szarpane plastry wieprzowiny to kolejna podstawa w ich bufecie. „Tu, w Bay Area, ceny mięsa i wieprzowiny są bardzo wysokie” – powiedziała.

Larson kupiła w czasie pandemii minilodówkę do swojego mieszkania. „Jeśli przez cały rok zobaczę coś naprawdę dobrego, na przykład tyłek wieprzowy idealny do szarpanej wieprzowiny, to to kupuję i wkładam do zamrażarki” – powiedział Larson. „Więc kiedy nadchodzi coś takiego jak Super Bowl, mam gotowy kotlet schabowy i jest on niedrogi, ponieważ kupiłem go na wyprzedaży”.

READ  Dlaczego Caravana jest dziś zaopatrzona? Istnieją dwa ważne powody.

Czekając na steki, Steward powiedział, że kupił już wszystkie dodatki, w tym frytki, salsę, kwaśną śmietanę i ziemniaki do pieczonych ziemniaków. Sugeruje również, aby goście, jeśli chcą, przynieśli przystawkę i ma politykę BYOB.

„Zwykle kupuję też alkohole wysokoprocentowe i inne napoje, ale tego też nie jestem pewien ze względu na wysokie ceny” – powiedział Steward. „Zwykle wydaję od 300 do 500 dolarów na jedzenie i napoje. W tym roku będzie to mniej. Naprawdę nie chcę przekroczyć kwoty 250 dolarów”.

— Alicia Wallace z CNN przyczyniła się do powstania tej historii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *