Wybuch w Hamilton F1 powoduje wzrost wartości rynku Ferrari o 7 miliardów dolarów

Jak wcześniej informowaliśmy przez Motorsport.com, Hamilton zgodził się na zmianę amortyzatora z Mercedesem, ponieważ zostanie ogłoszony jako kierowca Ferrari od 2025 roku.

Oficjalne ogłoszenie o jego odejściu z niemieckiego producenta i dołączeniu do Charlesa Leclerca w Maranello może zostać ogłoszone już w czwartkowy wieczór.

Motorsport.com rozumie, że pracownicy Mercedesa zostali poinformowani o rozwoju na spotkaniu fabrycznym w Brackley w czwartkowe popołudnie, któremu przewodniczyli szef zespołu Toto Wolff i dyrektor techniczny James Allison.

Ponieważ oczywiste cele, takie jak Lando Norris i Leclerc, zostały już podpisane gdzie indziej, Mercedes musi teraz zastanowić się, co robi w perspektywie długoterminowej, jeśli chodzi o zastąpienie Hamiltona.

Ani Ferrari, ani Mercedes nie skomentowały oficjalnie wydarzeń wokół Hamiltona, które wywołały falę uderzeniową w Formule 1.

Jednak szerszy wpływ decyzji Hamiltona był oczywisty dla szerszego świata, ponieważ wartość firmy Ferrari gwałtownie wzrosła zaraz po otwarciu nowojorskiej giełdy.

Biorąc pod uwagę, że EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją) ma w tym roku wzrosnąć do 2,64 miliarda dolarów przy solidnym portfelu zamówień, znacząca zmiana ceny nastąpiła po pozytywnym raporcie na temat przychodów i zysków podstawowych.

Po zamknięciu środowej notowań na poziomie 346,78 dolarów, na początku czwartku akcje spółki wzrosły do ​​384,00 dolarów i oczekuje się, że w dalszej części dnia wzrosną.

Daje to Ferrari szacunkową kapitalizację rynkową na poziomie 69,12 miliarda dolarów — w porównaniu z 62,4 miliarda dolarów na zamknięciu sesji w środę.

Wzrost wartości firmy o prawie 7 miliardów dolarów jest największym wotum zaufania dla decyzji Ferrari o ściganiu Hamiltona i stanowi najwyższy punkt ceny włoskiego producenta samochodów sportowych na giełdzie nowojorskiej.

Obecna cena akcji Ferrari jest znacznie powyżej najniższego poziomu od 12 miesięcy, wynoszącego 252,17 dolarów

W zeszłym roku Hamilton podpisał długoterminowy kontrakt z Mercedesem obejmujący sezony 2024 i 2025, ale drugi sezon był teraz tylko opcją.

READ  Dominic Raab: premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zszokowany rezygnacją głównego sojusznika w związku z zarzutami o zastraszanie

Rozumie się, że Hamilton aktywował klauzulę odejścia, aby dołączyć do Ferrari w 2025 roku, którego obecny kontrakt wygasa w tym roku.

Czytaj więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *