SpaceX Moon i Sunrise Starlink zdjęcia startujące satelity

Kiedy SpaceX wystrzelił nową flotę Starlink na orbitę w zeszłym tygodniu, rakieta nie była jedyną gwiazdą.

Lubić SpaceX Kamery śledzące naziemne ustawione wcześnie rano Sokół 9. rakieta Wystrzelony z Florydy 18 maja, jego operatorzy uchwycili oszałamiający widok księżyca prawie w pełni. Kilka minut później Falcon 9 53 satelity Starlink wystrzelone w kosmos Z Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego NASA w Cape Canaveral.

„To, co widzisz na ekranie, to niesamowite ujęcie na żywo obiektu uchwyconego przez jedną z naszych kamer śledzących na Przylądku” – powiedział podczas transmisji na żywo Jesse Anderson, dyrektor ds. produkcji SpaceX. „Teraz są to te same kamery, których używamy do śledzenia Falcona 9 podczas startu, a dziś otrzymujemy dodatkowy widok księżyca, który świetnie wygląda na ekranie”. Anderson powiedział, że scena została uchwycona z pomocą inżyniera startu SpaceX o imieniu John.

Związane z: Megakonstelacja Starlink od SpaceX została uruchomiona na zdjęciach

Kamera śledząca start rakiety SpaceX uchwyciła ten oszałamiający widok księżyca przed wystrzeleniem przez firmę rakiety Falcon 9 niosącej 53 satelity Starlink z Pad 39A z NASA Kennedy Space Center 18 maja 2022 roku. (Źródło zdjęcia: SpaceX)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *