SpaceX otrzymało zgodę na trzeci lot testowy statku kosmicznego

Teraz, gdy F.A.A SpaceX przyznało licencję (pdf) Trzeci lot testowy pojazdu Starship Super Heavy może odbyć się w czwartek rano. SpaceX twierdzi, że 110-minutowe okno startowe zostanie otwarte jutro, 14 marca o godzinie 7:00 czasu środkowoeuropejskiego / 8:00 czasu wschodniego / 5:00 czasu polskiego.

Jeśli planujesz oglądać, żeby zobaczyć, co się stanie, zalecamy wstać wcześnie przed startem, na wypadek gdyby został odwołany lub miał miejsce na początku okna startowego, jak widzieliśmy w poprzednich próbach.

W Udostępnij na X (która podobnie jak SpaceX jest własnością Elona Muska), FAA oświadczyła, że ​​„ustaliła, że ​​SpaceX spełnia wszystkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa, ochrony środowiska, polityki i odpowiedzialności finansowej”. Chociaż pierwsze dwa starty Starship oderwały się od ziemi i osiągnęły pewne cele misji, oba również zakończyły się wybuchowo.

Pierwsza spowodowała znaczne uszkodzenia nie tylko platformy startowej, ale także „pozostawiła pole gruzu o powierzchni 385 akrów, które wyrzuciło kawałki betonu na wysokość do 2680 stóp od wyrzutni i wywołało pożar o powierzchni 3,5 akra”. Federalna Administracja Lotnicza (FAA) przedstawiła listę 63 działań naprawczych, które SpaceX musi podjąć, aby rozwiązać takie problemy, jak wycieki paliwa, przed drugą próbą zeszłej wiosny.

W przypadku trzeciego uruchomienia – twierdzi SpaceX Jego celem jest wylądowanie na Oceanie Indyjskim, a nie w punkcie bliżej Hawajów, jak to miało miejsce w poprzednich próbach, aby spróbować takich rzeczy, jak spalenie silnika w kosmosie „przy maksymalizacji bezpieczeństwa publicznego”.

Trzeci test w locie ma na celu wykorzystanie tego, czego nauczyliśmy się z poprzednich lotów, przy jednoczesnym osiągnięciu szeregu ambitnych celów, w tym udanego spalania wznoszenia w obu etapach, otwierania i zamykania drzwi ładunkowych statku kosmicznego oraz demonstracji transferu paliwa podczas górnego stopnia etap brzegowy. , pierwsze w historii ponowne uruchomienie silnika Raptor w przestrzeni kosmicznej oraz kontrolowane ponowne wejście statku kosmicznego w przestrzeń kosmiczną. Będzie także latał po nowej trajektorii, a celem statku kosmicznego będzie lądowanie na Oceanie Indyjskim. Nowy tor lotu umożliwia nam wypróbowywanie nowych technologii, takich jak spalanie silników w przestrzeni kosmicznej, przy jednoczesnej maksymalizacji bezpieczeństwa publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *