Źródło: Liderzy podpisują kontrakt z gwiazdą LB Bobby'm Wagnerem

Washington Chiefs w dalszym ciągu zapewniają najgorszą statystycznie obronę w NFL, dodając w środę ośmiokrotnego linebackera Pro Bowl Bobby'ego Wagnera, jak źródło potwierdziło ESPN.

Wagner staje się szóstym obrońcą, do którego dołączył Waszyngton od poniedziałku, mając nadzieję na wzmocnienie grupy, która w zeszłym sezonie zajmowała ostatnie miejsce zarówno pod względem liczby punktów, jak i jardów.

Według NFL Network, która jako pierwsza podała tę wiadomość, Wagner zgodził się na roczną umowę o wartości do 8,5 miliona dolarów z gwarancjami na poziomie 6 milionów dolarów.

Waszyngton dodał także trzech obrońców – Dorrance Armstrong, Dante Fowler Jr. i Clelin Ferrell – a także obrońcę Frankiego Lufo i zabezpieczającego Jeremy’ego Chinna.

Trenerzy Waszyngtonu znają Wagnera: główny trener Dan Quinn trenował go przez dwa lata w Seattle jako koordynator, a trener biegaczy Ken Norton Jr. był koordynatorem Wagnera przez cztery sezony w Seahawks.

Wagner, jeden z najbardziej utytułowanych obrońców ostatniej dekady i przyszły członek Galerii sław, wystąpił we wszystkich meczach drużyny Seattle Seahawks w zeszłym sezonie i zanotował 183 odbiory, co uczyniło jego nową karierę jeszcze lepszą.

READ  Associated Press source: Rosja nie będzie już gospodarzem finału Ligi Mistrzów

Wagner (33 lata) podczas gry w każdym meczu dołożył 3,5 worka, 11 odbiorów za przegraną, 6 trafień QB i 3 obronione podania.

W styczniu Wagner powiedział, że „na 100 procent” planuje kontynuować grę w 2024 roku, który będzie jego 13. sezonem w NFL.

Wagner, który w 2012 roku wybrał Seattle w drugiej rundzie draftu ze stanu Utah, strzegł środka obrony „Legion of Boom”, która poprowadziła Seahawks do zwycięstwa w Super Bowl XLVIII i niemal powtórzenia w Super Bowl XLIX. Pierwsze 10 sezonów spędził w Seattle, zdobywając w tym czasie osiem meczów z rzędu w zawodach Pro Bowl, a sześć razy został wybrany do pierwszego składu All-Pro.

Jest czołowym napastnikiem wszechczasów Seahawks.

Po zwolnieniu przez Seahawks Wagner spędził sezon 2022 w Los Angeles Rams, z którym rozstał się po sezonie. Wrócił do Seattle na podstawie rocznej umowy o bazowej wartości 5,5 miliona dolarów, chociaż Wagner zarobił dodatkowe 750 000 dolarów, wybierając go w głównym głosowaniu do Pro Bowl – jego 11. wybór w karierze.

Wagner jest swoim własnym agentem od kilku lat i negocjował swoje trzy ostatnie kontrakty, w tym trzyletnie przedłużenie w 2019 r. o wartości 54 mln dolarów, co uczyniło go najlepiej opłacanym graczem w NFL.

W każdym z pierwszych 12 sezonów NFL zdobył 100 odbiorów, notując łącznie 1706. W 185 meczach w sezonie zasadniczym ma na swoim koncie 33 worki, 13 przechwytów, 6 wymuszonych fumble, 10 zbiórek po stratach i 89 odbiorów za porażki.

Brady Henderson z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *