SpaceX wygrywa kontrakt z NASA o wartości 1,4 miliarda dolarów na 5 kolejnych misji astronautów

Rakieta SpaceX Falcon 9, przewożąca astronautów Douga Hurleya i Boba Behnkena w kapsule Crew Dragon, wystartowała z Kennedy Space Center na Florydzie, w sobotę, 30 maja 2020 r. Misja SpaceX Demo-2 to pierwszy załogowy start orbitalny ze Stanów Zjednoczonych Państwa od prawie dekady temu.

Joe Burbank | Orlando Strażnik | Obrazy Getty

NASA ogłosiła w środę, że przyznała pięć dodatkowych misji astronautów… Elona Muska SpaceX, z dodatkowym kontraktem na 1,4 miliarda dolarów dla firmy.

Dodatkowe loty wchodzą w zakres programu Commercial Crew NASA, który dostarcza astronautów i ładunki do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SpaceX pracuje obecnie nad czwartym lotem w kosmos agencji.

Konkuruje statek kosmiczny SpaceX Crew Dragon Boeing i jego kapsuła Starliner dla kontraktów w ramach Commercial Crew. Podczas gdy obie firmy otrzymały już prawie 5 miliardów dolarów na opracowanie i uruchomienie swoich kapsuł, SpaceX wygrało 14 misji, a Boeing wziął na siebie sześć. Ten ostatni nie wypuścił jeszcze astronautów ze Starlinerem.

Częściowo ze względu na stały charakter kontraktów NASA dotyczących programu, Boeing pochłonął 688 milionów dolarów kosztów związanych z opóźnieniami i nadgodzinami na kapsułce. po, po Pomyślne zakończenie bezzałogowego lotu Starlinera Na Międzynarodową Stację Kosmiczną w maju firma zamierza teraz po raz pierwszy latać astronautami w lutym.

20 przyznanych do tej pory lotów obejmuje przydziały załóg do 2030 roku, kiedy to Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma zostać zlikwidowana.

READ  Uderzenie meteoru spowodowało „znaczne, nieodwracalne” uszkodzenie Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba | nowości naukowe i technologiczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *