Spadają akcje Warner Bros Odkrycie wraz ze spadkiem zysków The Color Purple i Aquaman

Ogłoszono Warner Bros W piątek Discovery ogłosiło gorsze od oczekiwań wyniki kwartalne – w dużej mierze spowodowane niepowodzeniami kasowymi studia filmowego – co spowodowało spadek akcji medialnego giganta o 10%.

Firma prowadzona przez Davida Zaslava, która wraz z Warner Bros. Studios jest właścicielem… CNN, TNT i serwis streamingowy Max – przychody w czwartym kwartale wyniosły 10,28 miliarda dolarów, poniżej średniej szacunkowej analityków wynoszącej 10,35 miliarda dolarów.

Po wyłączeniu pozycji spółka straciła 16 centów na akcję, czyli więcej niż prognoza Wall Street zakładająca stratę na poziomie 7 centów.

Jednakże przychody z działalności studyjnej spadły o 17% w czwartym kwartale w związku ze słabymi wynikami z długo oczekiwanych wydawnictw, takich jak muzyczna wersja „The Color Purple” z udziałem Fantasii Barrino i Taraji P. Henson oraz „Aquaman and the Lost Kingdom”. .” W roli głównej Jason Momoa.

David Zaslav, prezes Warner Bros., przyznał: Discovery stwierdziło, że na wyniki spółki wpłynęła seria „słabych wyników” niepowodzeń w branży filmowej. Reutera

„Reasumując, studio radziło sobie naprawdę słabo, także pod koniec roku, kiedy mieliśmy poważne trudności” – powiedział Zaslav podczas telekonferencji po opublikowaniu raportu.

„Ale jesteśmy bardzo optymistyczni, jeśli chodzi o ten rok, który dał nam szansę na poczynienie dużego postępu w ciągu najbliższych kilku lat. To była prawdziwa walka”.

Color Purple zarobił zaledwie 68 milionów dolarów przy deklarowanym budżecie wynoszącym około 100 milionów dolarów, podczas gdy Aquaman 2 zarobił na całym świecie 433 miliony dolarów, ale jego ogłoszony budżet był bliższy 215 milionów dolarów. Pierwszy film zarobił 1 miliard dolarów.

Słabe zyski nastąpiły pomimo ogromnego sukcesu filmu „Barbie” z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych, który w światowych kasach zarobił 1,45 miliarda dolarów.

Dyrektor finansowy WBD, Gunnar Wiedenfels, powiedział, że wytwórnia wiąże duże nadzieje z kolejnym filmem akcji „Superman: Dziedzictwo”, ale przyznał też, że „po stronie superbohaterów stoją „pewne prawdziwe wyzwania”.

READ  Samolot American Airlines został ewakuowany na międzynarodowym lotnisku w San Francisco z powodu dymu w kabinie
Muzyczna wersja „Koloru fioletu” zarobiła w kasie zaledwie 68 milionów dolarów przy budżecie wynoszącym 100 milionów dolarów. AP

„Jeśli chodzi o kinematografię, oczywiście pozostanie to biznes nastawiony na sukces” – powiedział. „I wiesz, właśnie ubiegły rok był doskonałym przykładem największego sukcesu w historii studiów filmowych i kilku prawdziwych wyzwań w całej branży po stronie superbohaterów”.

Dobre wieści napłynęły z pozostałych sektorów WBD. W segmencie sprzedaży bezpośredniej, który obejmuje platformy transmisji strumieniowej na żywo, przychody wzrosły o 3% do 2,53 miliarda dolarów.

Kontynuacja „Aquamana” również okazała się klapą i zarobiła około 433 milionów dolarów, co znacznie różni się od sprzedaży kasowej pierwszego filmu, która wyniosła 1 miliard dolarów. Dzięki uprzejmości Warner Bros. Zdjęcia/© DC Comics

Wolne przepływy pieniężne wzrosły w kwartale o 33% do 3,31 miliarda dolarów, czyli więcej niż oczekiwane przez analityków 2,5 miliarda dolarów.

Choć Rich Greenfield, analityk w Lightshed Partners, pochwalił wolne przepływy pieniężne firmy – które wynikają głównie z ostrych cięć kosztów – stwierdził, że Zaslav nie pokazał jeszcze rynku, na którym firma może się rozwijać.

Firma walczy o kolejny sukces, taki jak film „Barbie”, który zarobił prawie 1,5 miliarda dolarów ze sprzedaży kasowej. AP

„Wyzwanie polega na tym, że nie byli w stanie rozwijać swojej działalności” – powiedział Greenfield. Finanse yahoo.

„Inwestorzy widzą, że trudno jest sensownie płacić za firmę, jeśli nie wierzą, że w przyszłości nastąpi wzrost przychodów i zysków. Można więc obciąć pieniądze i na pewno wygenerować gotówkę w krótkim okresie, ale cięcie kosztów nie jest rozwiązaniem długoterminowa strategia…”

Akcje zamknęły się w piątek po cenie 8,61 USD i od początku roku spadły o 24%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *