Stany Zjednoczone mają przed sobą długą drogę, zanim globalna ładowarka stanie się legalna

USB Type-C, obecnie najnudniejsze złącze w branży.

Andrzeja Cunninghama

Po tym, jak Unia Europejska (UE) ogłosiła, że ​​wiele konsumenckich urządzeń technicznych korzystających z ładowania przewodowego będzie to robić Wymagaj USB-C do 2024 r.trzech senatorów USA stara się o podobne przepisy.

W liście wysłanym w czwartek [PDF]Senatorowie Edward Markey (D-Mass.), Elizabeth Warren (D-Mass.) i Bernie Sanders (I-Vt) poprosili sekretarz handlu Ginę Raimondo o rozważenie przepisów wymagających globalnych standardów wysyłki w technologii konsumenckiej.

Senatorowie nie wspomnieli o USB-C, ale powołali się na nadchodzącą politykę UE, która będzie wymagać smartfonów, aparatów cyfrowych, e-czytników, słuchawek, laptopów i niektórych innych przewodowych urządzeń konsumenckich do korzystania z USB-C.

W chwili pisania tego tekstu minister Raimondo nie odpowiedział na list.

Senatorowie poprosili Sekretarza Handlu o „koordynację z urzędami i agencjami w Departamencie Handlu w celu opracowania kompleksowego planu, który będzie chronił zarówno konsumentów, jak i środowisko, zajmując się brakiem wspólnego standardu transportu w USA”.

Obciążenia finansowe i środowiskowe

Mocno sformułowany list koncentrował się na „niepowodzeniu przemysłu elektroniki użytkowej w ustaleniu jednolitych standardów dla akcesoriów do ładowania” i wynikających z tego „szkodach ekonomicznych i środowiskowych”.

Odnosi się również do dane UE Odkryli, że w 2020 roku 38 procent konsumentów w Unii Europejskiej przynajmniej raz przeszło próbę naładowania swoich telefonów, a jedyne dostępne ładowarki były niezgodne.

To doświadczenie jest wszechobecne dla użytkowników Apple iPhone, którzy polegają na zastrzeżonym porcie Lightning. Apple jest najbardziej znanym przeciwnikiem obowiązkowego ładowania USB-C w Unii Europejskiej. On ona przejęte Polityka ograniczy innowacje i spowoduje więcej zamieszania wśród klientów i e-śmieci, ponieważ ładowarki i akcesoria Lightning staną się przestarzałe.

Markey, Sanders i Warren wysuwali takie argumenty proaktywnie, opisując „planowane starzenie się” ładowarek jako obciążenie finansowe dla konsumentów.

Wiadomość brzmi:

„Innowacje powinny przynosić korzyści konsumentom. Nie powinno się to odbywać na ich koszt, obciążać ich niekompatybilnymi akcesoriami i zmuszać do kupowania różnych urządzeń ładujących do każdego posiadanego urządzenia”.

troska o zdrowie

Senatorowie zaapelowali o interwencję rządu i uznali debatę za kwestię zdrowotną.

READ  Premiera Fire Emblem Engage na Nintendo NYC była fantastycznie rozczarowująca

Wskazują nowe produkty, które powodują, że specjalistyczne ładowarki stają się przestarzałe (patrząc na Ciebie, 30-stykowe złącze) i są usuwane. Dane UE wskazują, że ładowarki odpowiadają za około 11 000 ton e-odpadów rocznie, zauważa list.

Senatorowie napisali:

„Gdy elektronika nie jest właściwie usuwana, e-odpady mogą uwalniać toksyny do wody, zanieczyszczać glebę i uszkadzać powietrze, którym oddychamy”.

Unia Europejska położyła podwaliny, ale w Stanach Zjednoczonych nadal istnieją przeszkody”

Oprócz wykorzystania danych UE do przedstawienia swojego argumentu Raimondo, senatorowie poprosili ją, aby podążała za przykładem unijnych prawodawców „poprzez opracowanie kompleksowej strategii w celu wyeliminowania niepotrzebnych kosztów konsumenckich, złagodzenia e-odpadów oraz przywrócenia zdrowego rozsądku i pewności zakupu nowej elektroniki ”.

Jednak wciąż jest daleka droga, zanim zobaczymy USB-C lub inne wymagane rozwiązanie do ładowania w gadżetach konsumenckich. Unia Europejska potrzebowała 10 lat, aby uchwalić swoje ustawodawstwo, które ma wejść w życie dopiero w 2024 roku. Po drodze spotkała się z poważnym sprzeciwem ze strony takich jak Apple.

Tymczasem debata na temat standardowej polityki spedytorów zaczyna nabierać kształtu. Markey, Sanders i Warren nie sprecyzowali, na jakie produkty techniczne powinien mieć wpływ jakikolwiek preferowany standard lub standard wysyłki.

Podobny do globalnej polityki transportowej UE i Walka o prawo do reformy W USA amerykańskie przepisy dotyczące wspólnych oskarżeń prawdopodobnie spotkają się ze sprzeciwem ze strony: Biznes oraz grupy polityczne, które uważają, że rząd powinien być mniej zaangażowany.

Prawo do naprawy jest jednak bardziej kompleksowe, ponieważ wymaga od dostawców technologii udostępniania i udostępniania dokumentów i narzędzi do naprawy ich produktów i dążenia do ich zniszczenia prawo federalne być skutecznym na dużą skalę. (Warto również zwrócić uwagę na znaczące ruchy w tej przestrzeni, w tym Stan Nowy Jork wystawia pierwszy rachunek za naprawę elektroniki.)

READ  Beach Party dla graczy Final Fantasy 14 zostało ogłoszone na prawdziwych billboardach

A jeśli prawodawcy usiłowali wprowadzić USB-C, wiele urządzeń elektronicznych już chętnie go przyjęło. Mówi się, że nawet Apple testuje Ładowanie USB-C dla iPhone’a.

Jednak trudno zignorować argument, że globalna żegluga może zdusić nowe technologie żeglugowe. Chociaż Unia Europejska zapowiedziała, że ​​dostosuje swoją politykę, jeśli nowa technologia ładowania będzie lepsza dla konsumentów niż USB-C, istnieje wyraźna biurokracja dla tego podejścia.

Ponadto świadomość, że każda wielka innowacja może stać się punktem sprzedaży dla konkurencji, może zniechęcić do badań i rozwoju.

W zależności od tego, jakie produkty kierują prawodawcy, standardowa ładowarka może skomplikować sprawy firmom pobierającym premię za szybkie i wszechobecne porty USB-C. Podobnie może mieć wpływ na produkty, które wykorzystują zastrzeżoną technologię lub alternatywy, takie jak Micro USB, które mogą być większe i wolniejsze, ale kosztować mniej.

Niezależnie od przeszkód, senatorowie uważają, że Stany Zjednoczone powinny pójść w ślady Unii Europejskiej, która „postąpiła mądrze w interesie publicznym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *