Stany Zjednoczone mają przed sobą długą drogę, zanim globalna ładowarka stanie się legalna

USB Type-C, obecnie najnudniejsze złącze w branży.

Andrzeja Cunninghama

Po tym, jak Unia Europejska (UE) ogłosiła, że ​​wiele konsumenckich urządzeń technicznych korzystających z ładowania przewodowego będzie to robić Wymagaj USB-C do 2024 r.trzech senatorów USA stara się o podobne przepisy.

W liście wysłanym w czwartek [PDF]Senatorowie Edward Markey (D-Mass.), Elizabeth Warren (D-Mass.) i Bernie Sanders (I-Vt) poprosili sekretarz handlu Ginę Raimondo o rozważenie przepisów wymagających globalnych standardów wysyłki w technologii konsumenckiej.

Senatorowie nie wspomnieli o USB-C, ale powołali się na nadchodzącą politykę UE, która będzie wymagać smartfonów, aparatów cyfrowych, e-czytników, słuchawek, laptopów i niektórych innych przewodowych urządzeń konsumenckich do korzystania z USB-C.

W chwili pisania tego tekstu minister Raimondo nie odpowiedział na list.

Senatorowie poprosili Sekretarza Handlu o „koordynację z urzędami i agencjami w Departamencie Handlu w celu opracowania kompleksowego planu, który będzie chronił zarówno konsumentów, jak i środowisko, zajmując się brakiem wspólnego standardu transportu w USA”.

Obciążenia finansowe i środowiskowe

Mocno sformułowany list koncentrował się na „niepowodzeniu przemysłu elektroniki użytkowej w ustaleniu jednolitych standardów dla akcesoriów do ładowania” i wynikających z tego „szkodach ekonomicznych i środowiskowych”.

Odnosi się również do dane UE Odkryli, że w 2020 roku 38 procent konsumentów w Unii Europejskiej przynajmniej raz przeszło próbę naładowania swoich telefonów, a jedyne dostępne ładowarki były niezgodne.

To doświadczenie jest wszechobecne dla użytkowników Apple iPhone, którzy polegają na zastrzeżonym porcie Lightning. Apple jest najbardziej znanym przeciwnikiem obowiązkowego ładowania USB-C w Unii Europejskiej. On ona przejęte Polityka ograniczy innowacje i spowoduje więcej zamieszania wśród klientów i e-śmieci, ponieważ ładowarki i akcesoria Lightning staną się przestarzałe.

Markey, Sanders i Warren wysuwali takie argumenty proaktywnie, opisując „planowane starzenie się” ładowarek jako obciążenie finansowe dla konsumentów.

Wiadomość brzmi:

„Innowacje powinny przynosić korzyści konsumentom. Nie powinno się to odbywać na ich koszt, obciążać ich niekompatybilnymi akcesoriami i zmuszać do kupowania różnych urządzeń ładujących do każdego posiadanego urządzenia”.

troska o zdrowie

Senatorowie zaapelowali o interwencję rządu i uznali debatę za kwestię zdrowotną.

READ  Dostawcy Apple twierdzą, że nowe iPady były „wielokrotnie opóźniane”

Wskazują nowe produkty, które powodują, że specjalistyczne ładowarki stają się przestarzałe (patrząc na Ciebie, 30-stykowe złącze) i są usuwane. Dane UE wskazują, że ładowarki odpowiadają za około 11 000 ton e-odpadów rocznie, zauważa list.

Senatorowie napisali:

„Gdy elektronika nie jest właściwie usuwana, e-odpady mogą uwalniać toksyny do wody, zanieczyszczać glebę i uszkadzać powietrze, którym oddychamy”.

Unia Europejska położyła podwaliny, ale w Stanach Zjednoczonych nadal istnieją przeszkody”

Oprócz wykorzystania danych UE do przedstawienia swojego argumentu Raimondo, senatorowie poprosili ją, aby podążała za przykładem unijnych prawodawców „poprzez opracowanie kompleksowej strategii w celu wyeliminowania niepotrzebnych kosztów konsumenckich, złagodzenia e-odpadów oraz przywrócenia zdrowego rozsądku i pewności zakupu nowej elektroniki ”.

Jednak wciąż jest daleka droga, zanim zobaczymy USB-C lub inne wymagane rozwiązanie do ładowania w gadżetach konsumenckich. Unia Europejska potrzebowała 10 lat, aby uchwalić swoje ustawodawstwo, które ma wejść w życie dopiero w 2024 roku. Po drodze spotkała się z poważnym sprzeciwem ze strony takich jak Apple.

Tymczasem debata na temat standardowej polityki spedytorów zaczyna nabierać kształtu. Markey, Sanders i Warren nie sprecyzowali, na jakie produkty techniczne powinien mieć wpływ jakikolwiek preferowany standard lub standard wysyłki.

Podobny do globalnej polityki transportowej UE i Walka o prawo do reformy W USA amerykańskie przepisy dotyczące wspólnych oskarżeń prawdopodobnie spotkają się ze sprzeciwem ze strony: Biznes oraz grupy polityczne, które uważają, że rząd powinien być mniej zaangażowany.

Prawo do naprawy jest jednak bardziej kompleksowe, ponieważ wymaga od dostawców technologii udostępniania i udostępniania dokumentów i narzędzi do naprawy ich produktów i dążenia do ich zniszczenia prawo federalne być skutecznym na dużą skalę. (Warto również zwrócić uwagę na znaczące ruchy w tej przestrzeni, w tym Stan Nowy Jork wystawia pierwszy rachunek za naprawę elektroniki.)

READ  Xbox Game Pass, czerwiec 2022 r.: Assassin's Creed Origins, edycja For Honor Marching Fire i nie tylko

A jeśli prawodawcy usiłowali wprowadzić USB-C, wiele urządzeń elektronicznych już chętnie go przyjęło. Mówi się, że nawet Apple testuje Ładowanie USB-C dla iPhone’a.

Jednak trudno zignorować argument, że globalna żegluga może zdusić nowe technologie żeglugowe. Chociaż Unia Europejska zapowiedziała, że ​​dostosuje swoją politykę, jeśli nowa technologia ładowania będzie lepsza dla konsumentów niż USB-C, istnieje wyraźna biurokracja dla tego podejścia.

Ponadto świadomość, że każda wielka innowacja może stać się punktem sprzedaży dla konkurencji, może zniechęcić do badań i rozwoju.

W zależności od tego, jakie produkty kierują prawodawcy, standardowa ładowarka może skomplikować sprawy firmom pobierającym premię za szybkie i wszechobecne porty USB-C. Podobnie może mieć wpływ na produkty, które wykorzystują zastrzeżoną technologię lub alternatywy, takie jak Micro USB, które mogą być większe i wolniejsze, ale kosztować mniej.

Niezależnie od przeszkód, senatorowie uważają, że Stany Zjednoczone powinny pójść w ślady Unii Europejskiej, która „postąpiła mądrze w interesie publicznym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *