Stefanik i Donalds będą rywalizować o miano kolejnego krzesła konferencyjnego House GOP

NowyJuż teraz możesz posłuchać artykułów Fox News!

Przedstawiciele Elise Stefanik i Byron Donalds będą rywalizować o stanowisko przewodniczącego Konferencji Republikańskiej po półroczu, ponieważ Republikanie planują uzyskać większość w Izbie.

Stefanik, RNY, obecny przewodniczący konferencji, zapowiedział we wtorek, że będzie się starał o to stanowisko ponownie. Był pierwszym Republikaninem, który przyjął tę rolę Wyrzucona przedstawicielka Liz Cheney, R-Wyo., Z powodu jego sprzeciwu wobec byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Przez następne 56 dni jestem laserowo skoncentrowany na zapewnieniu, że zapewnimy sobie historyczną większość republikańską” – powiedział Stefanik w oświadczeniu we wtorek.

„Jestem dumny, że koordynowałem naszą ogólnostanową konwencję republikanów. Ponad 10 milionów dolarów dla kandydatów i grupy w tym cyklu.”

Biden zasługuje na „dwa lata kłopotów”, ponieważ Amerykanie „cierpią”: Rep. Stefanik

Przedstawiciel Elise Stefanik
(Tom Williams/Getty)

Wielu republikanów poparło Stefanika po jego ogłoszeniu. Reprezentant Mike Johnson, R-La., służy jako jego kolega, a wśród nich jest reprezentant Ashley Hinson, R-Iowa.

Donalds, R-Fla., jest studentem pierwszego roku spopularyzowanym przez Częste występy w mediach. Chociaż formalnie nie ogłosił, że będzie ubiegał się o miejsce, jego biuro potwierdziło Fox News Digital, że będzie kandydatem na miejsce Stefanika.

VA Young uderza w Demsa za „desperacki” atak na jego kampanię na rzecz kandydatów w połowie kadencji GOP

Stefanik jest jedyną kobietą, która służy jako przywódczyni Izby Reprezentantów. Donalds jest jedynym czarnym członkiem kierownictwa GOP.

Reprezentant.  Byron Donalds, R-Fla., przemawia podczas Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych (CPAC).

Reprezentant. Byron Donalds, R-Fla., przemawia podczas Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych (CPAC).
(Dylan Hollingsworth / Bloomberg przez Getty Images)

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

The Wyścig krzeseł konferencyjnych Jedno z kilku stanowisk, jakie GOP może zajmować w okresie przebudowy po połowie okresu. Jeśli Republikanie odbiją Izbę, oczekuje się, że obecny bat mniejszości Steve Scalise, R-La., przejdzie na pozycję lidera większości, otwierając posadę bata większościowego.

READ  Alexa Melissa McCarthy z Amazona i Samuel L. Utrata sławnych głosów, takich jak Jackson - oś czasu

Jeden z głównych kandydatów na stanowisko bata Narodowy Republikański Komitet Kongresowy Przewodniczący Tom Emmer, R-Minn., obecny zastępca Whip Drew Ferguson, R-Ga. i przewodniczący Republican Study Group Jim Banks, R-Int.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *