Stewardesa American Airlines uderzyła „niegrzecznego pasażera” filiżanką kawy w głowę, próbując otworzyć drzwi wyjściowe z samolotu.

Lot 1775 American Airlines został przekierowany z Los Angeles (LAX) do Waszyngtonu (DCA) do Kansas City (MCI) z powodu dziki jeździecPowiedział, że oświadczenie, które złożył CNN.

„Lot wylądował bezpiecznie w MCI o 14:28 czasu lokalnego, a organy ścigania zostały poproszone o przesłuchanie lotu po przylocie” – dodała. „Jesteśmy wdzięczni naszej załodze, która nieustannie dba o bezpieczeństwo i opiekę naszych klientów i która poradziła sobie z okolicznościami z najwyższą wprawą i profesjonalizmem.”

Rzecznik Departamentu Lotnictwa Kansas City, Joe McBride, powiedział CNN, że doszło do „ingerencji pasażerów w personel pokładowy”, dodając, że incydent będzie podlegał jurysdykcji FBI.

FBI potwierdziło incydent w oświadczeniu dla CNN, dodając, że osoba, o której mowa, została zatrzymana.

Pasażer, 50-letni mężczyzna, został oskarżony o napaść i zastraszenie stewardesy, a tym samym ingerowanie w wykonywanie jej obowiązków, jak wynika z komunikatu prasowego Departamentu Sprawiedliwości USA.

W oświadczeniu stwierdzono, że mężczyzna pozostanie w areszcie federalnym do dnia rozprawy.

Stewardesy i pasażerowie podlegający pasażerom

„Ludzie próbowali go skrzywdzić i poszli za nim w samolocie” – powiedział stewardessom mężczyzna, który ma 6 stóp 3 cale i 240 funtów, zgodnie z oświadczeniem dotyczącym incydentu.

W oświadczeniu napisano, że mężczyzna powiedział stewardesom, że „słyszał, jak ludzie krzywdzili jego rodzinę przez telefon”. Kiedy pasażer został zapytany, jak wygląda personel, powiedział stewardesom, że jedna z nich siedzi obok niego w samolocie, a druga ma nóż.

W oświadczeniu stwierdzono, że steward zabrał telefon mężczyzny i widział, jak próbował zadzwonić pod numer 911, ale nie mógł się połączyć.

Kilka minut po tym, jak usiadł, mężczyzna poprosił o szklankę wody, a następnie wszedł do kokpitu samolotu „i powiedział stewardesom, że nie lecą i że stewardesy go okłamują”. W oświadczeniu stwierdzono, że stewardessa użyła wózka z napojami, aby stworzyć dystans między sobą a pasażerem.

W komunikacie prasowym Ministerstwa Sprawiedliwości napisano, że mężczyzna złapał plastikowe sztućce, owinął je chusteczką i włożył sztućce do rękawa koszuli, „trzymając je jak nogę”. Steward powiedział śledczym, że czuł się zagrożony nożem.

READ  Raport o zyskach akcji Tesli „lepszy niż strach”.

„(Mężczyzna) następnie chwycił małą butelkę szampana za szyjkę butelki i próbował rozbić butelkę na stole. Zaczął kopać wózek serwisowy i wpychać go na stewardesę” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu stwierdzono, że mężczyzna próbował następnie otworzyć drzwi wyjściowe samolotu.

„Stewardesa chwyciła dzbanek do kawy i uderzyła (mężczyznę) dwa razy w głowę” – czytamy w oświadczeniu. „Wielu pasażerów zgłasza się, aby pomóc stewardesom”.

Jednym z tych pasażerów był policjant, który odepchnął mężczyznę od drzwi. W oświadczeniu stwierdzono, że jeden z pasażerów uderzył mężczyznę w szczękę, a inny złapał go za szyję i pociągnął na ziemię.

Stewardesy powiedziały śledczym, że podczas lotu nie podawali mężczyźnie żadnego alkoholu.

Moaz Mustafa, który mieszka w Waszyngtonie, był w samolocie i powiedział CNN, kiedy samolot wylądował, a policja i FBI weszły na pokład. Pasażerowie zostali przesunięci na inny lot.

Według danych FAA, 2021 był złym rokiem dla nieokiełznanego zachowania pasażerów linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych, z 5981 zgłoszeniami niesfornych pasażerów zarejestrowanych przez agencję na dzień 31 grudnia. Spośród nich 4290 – prawie 72% – to wypadki związane z maską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *