Stewardesa American Airlines uderzyła „niegrzecznego pasażera” filiżanką kawy w głowę, próbując otworzyć drzwi wyjściowe z samolotu.

Lot 1775 American Airlines został przekierowany z Los Angeles (LAX) do Waszyngtonu (DCA) do Kansas City (MCI) z powodu dziki jeździecPowiedział, że oświadczenie, które złożył CNN.

„Lot wylądował bezpiecznie w MCI o 14:28 czasu lokalnego, a organy ścigania zostały poproszone o przesłuchanie lotu po przylocie” – dodała. „Jesteśmy wdzięczni naszej załodze, która nieustannie dba o bezpieczeństwo i opiekę naszych klientów i która poradziła sobie z okolicznościami z najwyższą wprawą i profesjonalizmem.”

Rzecznik Departamentu Lotnictwa Kansas City, Joe McBride, powiedział CNN, że doszło do „ingerencji pasażerów w personel pokładowy”, dodając, że incydent będzie podlegał jurysdykcji FBI.

FBI potwierdziło incydent w oświadczeniu dla CNN, dodając, że osoba, o której mowa, została zatrzymana.

Pasażer, 50-letni mężczyzna, został oskarżony o napaść i zastraszenie stewardesy, a tym samym ingerowanie w wykonywanie jej obowiązków, jak wynika z komunikatu prasowego Departamentu Sprawiedliwości USA.

W oświadczeniu stwierdzono, że mężczyzna pozostanie w areszcie federalnym do dnia rozprawy.

Stewardesy i pasażerowie podlegający pasażerom

„Ludzie próbowali go skrzywdzić i poszli za nim w samolocie” – powiedział stewardessom mężczyzna, który ma 6 stóp 3 cale i 240 funtów, zgodnie z oświadczeniem dotyczącym incydentu.

W oświadczeniu napisano, że mężczyzna powiedział stewardesom, że „słyszał, jak ludzie krzywdzili jego rodzinę przez telefon”. Kiedy pasażer został zapytany, jak wygląda personel, powiedział stewardesom, że jedna z nich siedzi obok niego w samolocie, a druga ma nóż.

W oświadczeniu stwierdzono, że steward zabrał telefon mężczyzny i widział, jak próbował zadzwonić pod numer 911, ale nie mógł się połączyć.

Kilka minut po tym, jak usiadł, mężczyzna poprosił o szklankę wody, a następnie wszedł do kokpitu samolotu „i powiedział stewardesom, że nie lecą i że stewardesy go okłamują”. W oświadczeniu stwierdzono, że stewardessa użyła wózka z napojami, aby stworzyć dystans między sobą a pasażerem.

W komunikacie prasowym Ministerstwa Sprawiedliwości napisano, że mężczyzna złapał plastikowe sztućce, owinął je chusteczką i włożył sztućce do rękawa koszuli, „trzymając je jak nogę”. Steward powiedział śledczym, że czuł się zagrożony nożem.

READ  Rodzina jedzie do Tokyo Disney „Zdewastowana” wycieczka na południowy zachód odwołana

„(Mężczyzna) następnie chwycił małą butelkę szampana za szyjkę butelki i próbował rozbić butelkę na stole. Zaczął kopać wózek serwisowy i wpychać go na stewardesę” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu stwierdzono, że mężczyzna próbował następnie otworzyć drzwi wyjściowe samolotu.

„Stewardesa chwyciła dzbanek do kawy i uderzyła (mężczyznę) dwa razy w głowę” – czytamy w oświadczeniu. „Wielu pasażerów zgłasza się, aby pomóc stewardesom”.

Jednym z tych pasażerów był policjant, który odepchnął mężczyznę od drzwi. W oświadczeniu stwierdzono, że jeden z pasażerów uderzył mężczyznę w szczękę, a inny złapał go za szyję i pociągnął na ziemię.

Stewardesy powiedziały śledczym, że podczas lotu nie podawali mężczyźnie żadnego alkoholu.

Moaz Mustafa, który mieszka w Waszyngtonie, był w samolocie i powiedział CNN, kiedy samolot wylądował, a policja i FBI weszły na pokład. Pasażerowie zostali przesunięci na inny lot.

Według danych FAA, 2021 był złym rokiem dla nieokiełznanego zachowania pasażerów linii lotniczych w Stanach Zjednoczonych, z 5981 zgłoszeniami niesfornych pasażerów zarejestrowanych przez agencję na dzień 31 grudnia. Spośród nich 4290 – prawie 72% – to wypadki związane z maską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.