Yellen przewiduje, że antyinflacyjna polityka Fedu będzie „skuteczna”, po błędnym nazwaniu jej „tymczasową”

Sekretarz skarbu Janet Yellen, mimo przyznania w maju, że myliła się co do ścieżki, jaką obierze inflacja, powiedziała w niedzielę, że spodziewa się Polityka Rezerwy Federalnej by odnieść sukces.”

„Fed ma za zadanie wprowadzić politykę, która obniży inflację. Spodziewam się, że odniosą sukces” – powiedziała Yellen Chuckowi Toddowi w „Meet the Press” NBC News. Pomijanie obaw przed recesją.

PLIK: Sekretarz Skarbu Janet Yellen zeznaje przed komisją House Ways and Means podczas przesłuchania w sprawie proponowanego budżetu na rok podatkowy 2023 na Capitol Hill w Waszyngtonie, 8 czerwca 2022 r. (AP Photo/Jose Luis Magana, File/AP Newsroom)

Administracja Bidena, w tym Yellen, wcześniej odrzuciła obawy dotyczące rosnących kosztów i powiedziała, że Czynniki sprzyjające były „tymczasowe”.

„W ostatnich miesiącach mieliśmy pewną inflację i myślę, że będziemy kontynuować – przynajmniej w ujęciu rocznym – przez resztę roku, aby zobaczyć wyższe stopy inflacji, może około 3 procent” – powiedziała sekretarz skarbu Janet Yellen o inflacji. na początku czerwca 2021 r. Ale osobiście uważam, że są to czynniki tymczasowe”.

Używane samochody kosztują konsumentów o 10 000 USD więcej niż „zwykłe”, ponieważ inflacja gwałtownie rośnie

Od tego czasu Stany Zjednoczone doświadczyły 13 kolejnych miesięcy wysokiej inflacji. W czerwcu inflacja wzrosła do 9,1%, co oznacza najszybszą stopę inflacji od ponad 40 lat.

Yellen przyznała na początku tego roku, że jej przewidywania dotyczące kursu inflacji były błędne. Ponadto prezes Fed Powell wygłosił wiele fałszywych oświadczeń na temat swojego fałszywego apelu o inflację.

Powell powtórzył w piątek determinację Fed, by zbić rekordową inflację, mówiąc, że konieczne jest, aby globalny system finansowy ustabilizował ceny konsumpcyjne.

READ  Patrz na to! Cybertruck Tesli prezentuje w akcji swój czterokołowy układ kierowniczy – wideo

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX BUSINESS

„Moi koledzy i ja jesteśmy bardzo skoncentrowani na doprowadzeniu inflacji do naszego celu na poziomie 2%” – powiedział Powell we wstępie do konferencji Rezerwy Federalnej na temat roli dolara amerykańskiego. „Silne zaangażowanie Rezerwy Federalnej w realizację naszego mandatu w zakresie stabilności cen przyczynia się do szerokiego zaufania do dolara jako środka przechowywania wartości”.

Fox Business Andrew Miller i Megan Henney przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *