Fala upałów w USA: ponad 90 milionów ludzi w USA zmaga się w niedzielę z niebezpiecznie wysokimi temperaturami na południu i północnym wschodzie

Ponad 90 milionów ludzi w całym kraju jest objętych różnymi ostrzeżeniami przed wysoką temperaturą z powodu niebezpiecznie wysokich temperatur. Oczekuje się, że niedziela przyniesie cieplejsze temperatury na północnym wschodzie.

„Od południowych równin na wschód, będzie to bardzo uciążliwe, szczególnie w głównych obszarach metra od Waszyngtonu do Nowego Jorku i Bostonu” – powiedział National Weather Service. ostrzeżony.

W Nowym Jorku co najmniej jedna osoba zmarła w sobotę z powodu narażenia na ciepło, powiedziała rzeczniczka miejskiego biura sądowego. Mężczyzna miał również inne problemy zdrowotne, powiedział rzecznik. Miasto odnotuje w sobotę najwyższy poziom 97 stopni.

Wśród innych zgonów związanych z upałami podczas fali upałów w tym tygodniu był 73-letni mężczyzna, który został znaleziony martwy w pokoju bez klimatyzacji w Allentown w Pensylwanii, w czwartek, powiedział lekarz sądowy. Miał kilka podstawowych schorzeń, w tym cukrzycę.

W Dallas 66-letnia kobieta z Dallas również zmarła w zeszłym tygodniu po zachorowaniu, powiedzieli urzędnicy hrabstwa. W środę 22-letni turysta zmarł z powodu odwodnienia i ekspozycji po wyczerpaniu wody w parku narodowym Dakoty Południowej, poinformowali urzędnicy.

Miasta, takie jak Filadelfia, Boston i Waszyngton, odnotują temperatury w latach 90., ze wzrostem wilgotności i dobrym samopoczuciem do poziomu trzycyfrowego.

Ekstremalne warunki – które według ekspertów stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie z powodu zmian klimatycznych – skłoniły władze lokalne do ogłoszenia sytuacji kryzysowych związanych z upałami, aby uwolnić zasoby, aby poradzić sobie z upałami, z którymi borykają się miliony ludzi. Urzędnicy zachęcają ludzi do zachowania szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, nawadniania się i sprawdzania wrażliwych społeczności i sąsiadów.

W niedzielę wartości indeksu ciepła – jak czuje się powietrze – mogą przekroczyć 100 stopni w niektórych obszarach, gdy opadnie wilgoć, podała agencja meteorologiczna. Wspomniany.

„Przewiduje się, że szeroki zakres rekordów wysokich temperatur zostanie powiązany lub złamany od Środkowego Atlantyku do Nowej Anglii (niedziela), z wieloma lokalizacjami w późnych latach 90. i spodziewanymi wskaźnikami ciepła, które zaćmią 100 stopni” – napisało centrum prognoz.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem: ponad 12 300 Palestyńczyków zginęło w Gazie – twierdzą urzędnicy ds. zdrowia

Upał będzie pilny, ponieważ obszary metra nadal nagrzewają się w niedzielę

Od wtorku Boston jest objęty ostrzeżeniem o zagrożeniu upałami, a prognozy przewidują, że nadal panuje wysoka temperatura, burmistrz Michael Wu przedłużył je do poniedziałku. W niedzielne popołudnie temperatura w mieście osiągnęła 100 stopni, najwyższa jak na dzień kalendarzowy od 89 lat.

Mieszkańcy miast otworzyli centra chłodzące, brodziki, kryte baseny i przestrzenie bibliotek publicznych, aby uwolnić się od upałów.

W Nowym Jorku, gdzie zalecenie dotyczące ciepła obowiązywało do 20:00 w niedzielę, pracownicy Con Edison przywrócili „rozproszone przestoje spowodowane palącym upałem”, powiedział dostawca energii. Strona internetowa firmy pokazała około trzech tuzinów klientów bez prądu w niedzielne popołudnie.

W Filadelfii, gdzie niedzielny szczyt ma osiągnąć 99 stopni, urzędnicy rozszerzyli alarm zdrowotny związany z upałami. W weekendy dostępne są ośrodki chłodzenia, specjalne grupowe wizyty domowe i rozszerzone wycieczki jednodniowe dla osób doświadczających bezdomności.

„Wyjątkowo upalna pogoda może wywołać u ludzi choroby, nawet zdrowych dorosłych. Podczas tej fali upałów, proszę sprawdzić sąsiadów i bliskich, zwłaszcza osoby starsze” – powiedział burmistrz Filadelfii Jim Kenney. napisał W mediach społecznościowych.

Na zachodzie, w Greensburgu w Pensylwanii, niedaleko Pittsburgha, w niedzielę po burzach dzień wcześniej ponad 10 000 klientów było pozbawionych prądu.

„Dzisiaj prognoza przewiduje kolejną rundę burz, możliwe są opóźnienia i dodatkowe przestoje” – powiedział West Penn Power. „Ponieważ wyższe niż normalne temperatury mają również wpływ na nasz obszar usług, klienci powinni podjąć niezbędne kroki, aby zachować bezpieczeństwo i uciec przed upałem”.

W Waszyngtonie burmistrz ogłosił alarm upałów na początku tego tygodnia, a temperatury mają osiągnąć w niedzielę 100 stopni. Burmistrz Muriel Bowser powiedziała, że ​​stan wyjątkowy potrwa co najmniej do poniedziałku rano, dzięki czemu schroniska i ośrodki chłodzenia będą służyć potrzebującym. powiedział.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul wezwał ludzi w jej stanie do korzystania z ośrodków chłodzenia i sprawdzania szczególnie wrażliwych społeczności.

READ  Źródła w House Inquiry z 6 stycznia mówią, że Ginny Thomas napisała list do Johna Eastmana

„Wszyscy powinni być czujni w ten weekend, obserwować oznaki chorób związanych z upałami i dbać o siebie nawzajem” – powiedział Hochul w komunikacie prasowym.

Ekstremalne upały są główną przyczyną zgonów związanych z pogodą w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych ekstremalne upały są główną przyczyną zgonów związanych z pogodą oraz warunków narzuconych przez zmiany klimatyczne Ekstremalne wydarzenia pogodowe Bardzo zabójczy i bardzo powszechny.

W rzeczywistości, zgodnie z danymi śledzonymi przez National Weather Service, zgony spowodowane upałami w ciągu ostatniej dekady przewyższyły liczbę zgonów spowodowanych huraganami 15 do 1.

Częściowo problem polega na tym, że wysoka wilgotność sprawia, że ​​w wielu miejscach wydaje się, że jest ponad 100 stopni i utrudnia ochłodzenie się ciała.

Rosnące ceny energii i ograniczony dostęp do mieszkań z klimatyzacją sprawiają, że lato jest niebezpieczne dla Teksańczyków o niskich dochodach.
„Pocenie usuwa 22% nadmiaru ciepła ciała, kierując ciepło w kierunku parowania” – powiedział meteorolog CNN Robert Shackelford. wyjaśniono. „Wysoka wilgotność oznacza, że ​​w powietrzu jest więcej wilgoci. Przy znacznie większej wilgotności w powietrzu pot odparowuje wolniej, co prowadzi do zmniejszenia naturalnej zdolności organizmu do chłodzenia.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego hrabstwa Maricopa w Arizonie od marca odnotowano 29 potwierdzonych zgonów związanych z upałami. Według departamentu zdrowia w tym samym okresie ubiegłego roku z powodu upałów zmarło 16 osób. Tymczasem dziesiątki innych zgonów związanych z upałami w hrabstwie pozostają przedmiotem dochodzenia.

Według raportu zleconego w zeszłym roku przez miejski departament zdrowia w Nowym Jorku odnotowuje się średnio 10 zgonów spowodowanych stresem cieplnym każdego roku. W raporcie stwierdzono, że brak domowej klimatyzacji „nadal jest ważnym czynnikiem ryzyka śmierci spowodowanej stresem cieplnym”.

Nie wiadomo, czy osoba, która zmarła w sobotnim upale, miała klimatyzację.

Isa Kaufman Geballe z CNN, Haley Brink, Allison Chinchar Rachel Ramirez, Liam Reilly Benjamin Schiller i Emily Chang przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *