Strzelanina Ateneo na Filipinach: trzech zabitych, w tym Rose Furigai, na przyjęciu z okazji ukończenia studiów

Szef lokalnej policji w Quezon City, Remus Medina, powiedział, że strzelanina była prawdopodobnie zabójstwem byłego burmistrza południowego miasta Lamitan, Rose Foregay.

Medina powiedziała dziennikarzom, że podejrzany, który został ranny w strzelaninie z funkcjonariuszem ochrony na terenie kampusu i aresztowany po pościgu samochodowym, jest teraz w areszcie i jest przesłuchiwany.

„Wygląda na to, że był zdeterminowanym zabójcą” – powiedziała Medina, dodając, że znaleziono go z dwoma pistoletami.

Quezon jest częścią Metropolitan District of Manila, która obejmuje 16 miast zamieszkanych przez ponad 13 milionów ludzi.

Furigay została zastrzelona, ​​gdy miała studiować córkę na Uniwersytecie Prawa Ateneo de Manila, jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju, według jednego z miast.

Podejrzany, który po ukończeniu studiów nie miał żadnych krewnych, pochodził z miasta Lamitan w prowincji Basilan, twierdzy Abu Sayyaf, ekstremistycznej grupy pro-islamskiego państwa, znanej z bandytów i porwań.

Policja powiedziała, że ​​pozostali dwaj zmarli to oficer ochrony w kampusie i niezidentyfikowany mężczyzna.

Ateneo odwołał ceremonię ukończenia szkoły po strzelaninie.

W kraju Azji Południowo-Wschodniej strzelaniny zdarzają się sporadycznie, a właściciele muszą mieć pozwolenie na noszenie broni w miejscach publicznych. Prywatni funkcjonariusze ochrony na Filipinach noszą pistolety lub karabiny, a broń palna jest częstym widokiem w centrach handlowych, biurach, bankach, restauracjach, a nawet szkołach.

„Zmuszamy nasze organy ścigania do przeprowadzenia dokładnego i szybkiego śledztwa w sprawie tych zabójstw i postawienia przed sądem wszystkich zaangażowanych” – powiedział w oświadczeniu prezydent Filipin Ferdinand Marcos Jr.

READ  Hamas emituje propagandowe wideo przedstawiające dwóch zakładników, z których jeden jest porwanym obywatelem amerykańskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *