USA i Korea Południowa testują pociski rakietowe w ciągłej odpowiedzi po wystrzeleniu przez Koreę Północną


Seul, Korea Południowa
CNN

Stany Zjednoczone i Korea Południowa wystrzeliły cztery pociski u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego w środę rano czasu lokalnego, według południowokoreańskiego Połączonego Szefa Sztabów.

Test był więc drugim ćwiczeniem aliantów w czasie krótszym niż 24 godziny Wtorkowy prowokacyjny test startowy Dziś rano przez sąsiednią Koreę Północną, która bez ostrzeżenia wystrzeliła w Japonię pocisk balistyczny w ramach znacznej eskalacji programu testowania broni.

Stany Zjednoczone i Korea Południowa początkowo odpowiedziały na prowokację ćwiczeniem precyzyjnego bombardowania we wtorek, w którym uczestniczył południowokoreański myśliwiec F-15K, który strzelał amunicją powietrze-ziemia do hipotetycznego celu na strzelnicy na zachód od Półwyspu Koreańskiego. według wspólnych szefów Korei Południowej.

Sojusznicy zazwyczaj reagują na testy rakietowe Korei Północnej ćwiczeniami wojskowymi.

W oświadczeniu wspólnych przywódców Korei Południowej stwierdzono, że w środę wystrzelono cztery pociski ATACMS. Znany również jako Wojskowe systemy rakiet taktycznychTa broń to pociski ziemia-ziemia, które mogą latać do 200 mil (320 kilometrów).

Według Johna Kirby’ego, koordynatora Rady Bezpieczeństwa Narodowego ds. Komunikacji Strategicznej, uruchomienie miało na celu zademonstrowanie, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy mają „zdolności wojskowe przygotowane do reagowania na prowokacje z północy”.

„To nie pierwszy raz, kiedy zrobiliśmy to w odpowiedzi na prowokacje Northa, aby upewnić się, że możemy zademonstrować nasze własne możliwości”, powiedział Kirby reporterowi CNN Pamela Brown w „Situation Room with Wolf Blitzer”.

„Chcemy zobaczyć denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego, (przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un) nie wykazał chęci podążania w tym kierunku i szczerze mówiąc, idzie w przeciwnym kierunku, kontynuując testy rakietowe, które są naruszeniami decyzji Rady Ministrów Bezpieczeństwo.

READ  Komentarze Macrona zbijają z tropu wysokiego rangą tajwańskiego urzędnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *