Przesłuchanie Strażników Przysięgi: Tajny rekord pokazuje zespół zaplanowany na 6 styczniaCNN

Prokuratorzy federalni nagrali nagranie w sądzie we wtorek, rzekomo w listopadzie 2020 r. Strażnicy Zastawu Na spotkaniu planistycznym omówiono plany sprowadzenia broni do Waszyngtonu i przygotowania do „walki” w imieniu byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Spotkanie trwało około dwóch godzin i zostało potajemnie nagrane przez jednego uczestnika, powiedział przysięgłym agent FBI Michael Palian podczas drugiego dnia procesu przywódców skrajnie prawicowej Straży Przysięgłej milicji pod zarzutem zdrady.

Uczestnik, jak powiedział Palian, wysłał napiwek do FBI jeszcze w tym samym miesiącu, ale nie skontaktowali się z nim agenci. Następnie ponownie przesłali wskazówkę w marcu 2021 r., Przeprowadzając wywiady z agentami i przekazując im zapis.

Rekord, głównie autorstwa Stewarta Rhodesa, przywódcy Strażników Przysięgi, jest pierwszym ważnym źródłem dowodów na to, że adwokaci wykorzystali plan skrajnie prawicowej grupy, by zaatakować Waszyngton i sprzeciwić się przejściu władzy.

„Nie wyjdziemy z tego bez walki. Będzie walka” – powiedział Rhodes w nagraniu granym w sądzie. „Ale zróbmy to mądrze i zróbmy to, póki prezydent Trump wciąż będzie dowodził – powiedział Rhodes.

Rhodes wielokrotnie powtarzał, że ludzie powinni naciskać na Trumpa, aby wprowadził w życie ustawę o buncie, i że przysięgli będą „czekać na rozkaz prezydenta”.

„Jeśli jest walka, niech będzie walka. Puść Antifę – jeśli ruszą na nas, my ruszymy na nich ponownie. Jestem gotów się za to poświęcić” – powiedział Rhodes w nagraniu. „Jeżeli sprawy pójdą dynamicznie, to świetnie. Jeśli zdetonują bomby i zastrzelą nas, to świetnie. Bo to daje prezydentowi powód i uzasadnienie wprowadzenia ustawy o wywrotach.

Kontynuował: „Więc naszą misją jest udanie się do DC, ale chcę, aby niektórzy Dozorcy Przysięgi byli na zewnątrz, w pełni uzbrojeni i gotowi do wejścia, jeśli będą musieli. Więc jeśli s ** t kopnie, rock and roll. ” zrób to.

READ  Tłoki wydmuchują ołów vs. Celtics stracili 28. mecz z rzędu, co stanowi najdłuższą passę w historii NBA

Dwóch innych oskarżonych, Jessica Watkins i Kelly Meeks, również debatuje nad tym, jaką broń można legalnie wwieźć do hrabstwa, powiedzieli prokuratorzy.

„Spray pieprzowy jest legalny. Tasery są legalne. A paralizatory są legalne. I nie zaszkodzi mieć ołowianą fajkę z flagą” – powiedział Meggs w poście.

Po spotkaniu zarówno Meggs, jak i Watkins powiedzieli swoim stanowym przedstawicielom przysięgłych, że jadą do Waszyngtonu. Watkins napisał do członków Ohio: „Nikt nie ma dziś dyżurów. DC został wezwany do działania. To jest moment, w którym nagrywaliśmy.

Wszystkich pięciu oskarżonych nie przyznało się do oskarżenia o spisek, za które grozi kara do 20 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *