W listopadzie Musk przekazał 5,7 miliarda dolarów na akcje Tesli

SAN FRANCISCO, 14 lutego (Reuters) – Elon Musk, dyrektor naczelny Tesli, przekazał w sumie 5 044 000 akcji najcenniejszego na świecie producenta samochodów na cele charytatywne między 19 a 29 listopada ubiegłego roku. SEC) pokazał w poniedziałek.

Pięć dni po tym, jak przekazał akcje, darowizna była warta 5,74 miliarda dolarów w oparciu o ostateczną cenę akcji Tesli. Zgłoszenie nie ujawniło nazwy organizacji charytatywnej.

Darowizna ma miejsce, gdy miliarder sprzedał akcje o wartości 16,4 miliarda dolarów po sondażu opinii publicznej na początku listopada, że ​​zaakceptuje 10% udziałów w producencie samochodów elektrycznych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Powiedział na Twitterze, że do 2021 roku zapłaci ponad 11 miliardów dolarów podatków, ponieważ wdrożył opcje na akcje, które wygasną w tym roku.

Handlował z politykami Berniem Sandersem i Elizabeth Warren, które zachęcały bogatych do płacenia wyższych podatków.

Analitycy powiedzieli, że Musk będzie mógł odliczyć od podatku akcje Tesli, ponieważ akcje przekazane organizacjom charytatywnym nie podlegają podatkowi od zysków kapitałowych, jeśli zostaną sprzedane.

Bob Lord, współpracownik w Policy Studies, który studiuje politykę podatkową, powiedział: „Jego ulgi podatkowe są ogromne”.

„Zaoszczędzi od 40% do 50% na podatkach w wysokości 5,7 miliarda dolarów, w zależności od tego, czy może uzyskać odliczenie od dochodów w Kalifornii i uniknąć podatku dochodowego, który musiałby zapłacić, gdyby sprzedał akcje”.

Lord dodał, że Musk mógł wpłacać akcje pośrednikom takim jak „fundusze instruowane przez darczyńców”.

Tesla nie była od razu dostępna do komentowania.

Fundacja Piżmo

Według danych Chronicle of Philanthropy darowizna plasuje Muska jako drugiego największego darczyńcę w Stanach Zjednoczonych po Bill Gates i Melinda French Gates w zeszłym roku.

Publiczne życzliwe gesty Muskin jak dotąd wyprzedziły innych miliarderów. Według magazynu Forbes, założyciel Musk i Amazon.com Inc., Jeff Bezos, przekazał mniej niż 1% swojej wartości netto, podczas gdy Warren Buffett i George Soros przekazali ponad 20% na początku września.

Szef Musk Musk Foundation, jak podaje jej strona internetowa, zapewnia dotacje na „bezpieczny rozwój sztucznej inteligencji, który przynosi korzyści ludzkości” z innych powodów.

W zeszłym roku Musk & Foundation rozdała 100 milionów dolarów w nagrodach tym, którzy przynieśli technologię, która pomoże usunąć węgiel z atmosfery.

W zeszłym roku ogłosił darowiznę w wysokości 20 milionów dolarów dla szkół w hrabstwie Cameroon w Teksasie, gdzie wystrzelono rakietę SpaceX, oraz 10 milionów dolarów dla miasta Brownsville.

Musk flirtuje również z ambitnymi celami filantropijnymi.

Na Twitterze w zeszłym roku powiedział: „Gdyby (Światowy Program Żywnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych) mógł wyjaśnić, w jaki sposób rozwiązałby on głód na świecie o wartości 6 miliardów dolarów, sprzedałbym teraz akcje Tesli”.

Odpowiadał na prośbę o darowizny od Davida Beasleya, dyrektora zarządzającego Światowego Programu Żywnościowego.

W styczniu ubiegłego roku zapytał użytkowników Twittera o „sposoby przekazywania pieniędzy (co jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać), które naprawdę mogą coś zmienić”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Hyunju Jin w San Francisco, Raport dodatkowy Bargawa Acharyi; Edytowanie przez Raju Gopalakrishnana i Clarence’a Fernandez

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *