Strateg mówi, że rynki są wykupione i należy spodziewać się korekty

Rozszerzenie rajdu na giełdzie podsyciło optymizm, że miękkie lądowanie gospodarki jest coraz bardziej możliwe pomimo agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. To sprawia, że ​​niektórzy na Wall Street wierzą, że akcje wzrosną w tym roku.

Jednak jeden dealer mówi, że „tego nie kupuje”.

Gareth Soloway, główny strateg rynkowy w Inthemoneystocks.comPlatforma analizy technicznej.

„Jeśli odjąć siedem akcji S&P 500 (^GSPC), jabłek (^AAPL) świata, Google (^GOOG), Microsoft (^MSFT), Amazon (^AMZN) itp., S&P 500 nadal rośnie tylko o 4%” – dodał Soloway. Uważa, że ​​inwestorzy gonią teraz akcje, od których nie uciekli, jak akcje hitów.

Indeks Nasdaq (^IXIC) miał najlepszą pierwszą połowę roku od czterech dekad, co oznacza wzrost o prawie 34% od początku roku. S&P 500 rośnie o 18 proc. Nawet Dow Jones Industrial Average (^DJI) osiągnął w tym tygodniu 52-tygodniowe maksimum.

Byki rynkowe wskazują na inne sektory, takie jak Dow Transports (^DJT), jako dowód na dobrą kondycję gospodarki i kontynuację zwyżkowej tendencji na akcjach.

Jednak Soloway twierdzi, że rozczarowujące zamówienia fabryczne, słaba produkcja przemysłowa, wolniejsza niż oczekiwano sprzedaż detaliczna i ostrzejsze standardy kredytowe ze strony banków wskazują na słabsze otoczenie gospodarcze.

„To marzenie, że wszystko się ułoży – po prostu nie oczekuję, że to się stanie” – powiedział Soloway.

Uważa on, że rynki są wykupione i należy im się korekta.

Sprzedaż detaliczna za czerwiec okazała się niższa niż oczekiwano na Wall Street. Zdjęcie: Mike Blake/Reuters

„Myślę, że ogólnie rzecz biorąc, Nasdaq spadł prawdopodobnie o około 10% w porównaniu z runami, które widział, i myślę, że S&P – ponieważ jest zabezpieczony w finansach, które zaczynają radzić sobie lepiej, a także w niektórych innych obszarach – prawdopodobnie spadł o około 5-6%”, powiedział Soloway.

READ  GM i inni producenci samochodów obserwują wzrost cen, który hamuje wzrost sprzedaży

Zauważa, że ​​nie są to znaczące spadki, biorąc pod uwagę, że ten rok trwał nadal, ale prawdopodobnie pogłębią się w przypadku pełnej recesji.

„Kiedy wejdziemy w przyszły rok i sytuacja zacznie się pogarszać, a Fed nie udzieli pomocy, martwię się o przełamanie październikowych minimów z zeszłego roku”, powiedział Soloway, przewidując, że nastąpi to o 70%.

Jego teza jest sprzeczna z coraz bardziej optymistycznymi oczekiwaniami. Jak niedawno zauważył współpracownik Yahoo Finance, Sam Rowe, stratedzy z Wall Street właśnie to zrobili Przejrzyj cele do końca roku dla S&P 500.

Wezwania do miękkiego lądowania gospodarki pomimo agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną stają się coraz bardziej powszechne.

„Od początku ubiegłego roku podtrzymujemy nasze rozbieżne wezwania do miękkiego lądowania” – napisała w tym tygodniu ekonomistka Morgan Stanley, Elaine Zentner, w notatce dla inwestorów. „Dane nadal poruszały się w naszym kierunku, nasz pogląd tylko się wzmocnił, a miękkie lądowanie stało się konsensusem”.

Tymczasem Goldman Sachs obniżył ostatnio swoją prognozę prawdopodobieństwa recesji w przyszłym roku do 20% z poprzednich 25%.

Ennis jest starszym korespondentem biznesowym w Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze pod adresem @pracownik

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *