Niezwykle dobrze zachowana skamielina przedstawia dziobatego ssaka polującego na dinozaura

Około 125 milionów lat temu młody ssak wielkości serca prawie odgryzł bok trzem dinozaurom. razy jego rozmiar. Zwierzęta zostały tak uwięzione, zderzając się ze sobą i umierając Wykres kopalny przedstawiający ostateczną zmianę władzy między dinozaurami a ssakami po 60 milionach lat.

Są świadectwem przejścia kredowego Ośmielony do tego tygodnia zespół paleontologów ujawnił w gazecie oszałamiającą skamielinę Opublikowany W raportach naukowych.

Starożytne stworzenia a Repenomamus robustusMięsożerny ssak i A pitagorejska lugiatunensis, dziobaty, dwunożny dinozaur, który wyglądał jak skrzyżowanie papugi i jaszczurki (co również oznacza jego nazwa). The R. Robusta Prawie kompletny, brakuje tylko końcówki ogona i mierzy 18,39 cala (46,7 cm) długości. The pitagorejski 47,1 cala (119,6 cm) długości.

„Prawie bez wyjątku dinozaury były większe niż ssaki” – powiedział Jordan Mallon, paleobiolog z Kanadyjskiego Muzeum Przyrody w Ottawie i współautor badania, w e-mailu do Gizmodo. „Dlatego roboczą hipotezą jest to, że interakcje między dinozaurami a ssakami były jednokierunkowe, co oznacza, że ​​duże dinozaury zawsze zjadały małe ssaki”.

„Ta nowa skamielina ujawnia, że ​​​​te starożytne sieci pokarmowe były nieco bardziej kompletne, niż sądziliśmy, i że ssaki czasami były w stanie jeść nawet zbliżone do dorosłych dinozaurów” – dodał.

Piękna ręka Rebenomamusa na szczęce Psittozaura.
Fotografia: Gang Hana

Zespół Mallona uważa, że ​​te dwa zwierzęta zginęły w środku konfliktu, kiedy wybuchł wulkaniczny błoto.Zniszczyli stworzenia i pochowali je. Ponieważ pitagorejski Ponieważ nie wykazano żadnych śladów ukąszeń w innych miejscach, naukowcy doszli do wniosku, że ssak żerował na żywym dinozaurze, a nie żerował na zwłokach.

Od biologicznej interwencji dzieli nas teraz 65 milionów lat Era dinozaurów się kończy, a pole position zajmują ssaki na ziemi. Być może słyszałeś o przyczynie migracji; A Duża asteroida weszła w ziemską atmosferę, Może na wiosnęi zderzył się z meksykańskim półwyspem Jukatan, kończąc erę dinozaurów.

Być może rozpoznajesz nazwę dziobatego dinozaura z nowo ogłoszonego modelu. pitagorejskiNajnowsza plotka głosi, że został wydany w 2021 roku Kloaki dinozaurów były uniwersalnymi dinozaurami kopiącymi nory, używanymi do padlinożerstwa i składania jaj.

Pomimo tego, że była to tkanka miękka, osłonka okazu była wyjątkowo dobrze zachowana dzięki warunkom ochrony w regionie, w którym została znaleziona, Liaoning w Chinach. Nowo zgłoszona skamielina została również odkryta w 2012 roku w Liaoning, na zachód od wioski Lujiatun.

Zarówno kloaka, jak i nowa skamielina są częścią fauny i flory Jehol.Północno-wschodnie Chiny to żyzny region o wyjątkowych warunkach ochrony. W artykule wcześniej donoszono o fałszywych skamieniałościach z tego obszaru, ale biorąc pod uwagę złożoność dwóch gatunków w nowej skamieli, wierzyli, że skamielina jest autentyczna.

டைனோசரை வேட்டையாடும் பாலூட்டியைக் காட்டும் குறிப்பிடத்தக்க புதைபடிவம்.

Niezwykła skamielina przedstawiająca ssaka polującego na dinozaura.
Fotografia: Gang Hana

Dla pewności zbadali lokalizację Repenomamus Ugryziony Pitakozauri zakończył, Opierając się na tym, jak zęby ssaka zatopiły się w żebrach dinozaura, skamielina jest autentyczna.

Mallon powiedział Gizmodo, kiedy będzie to możliwe Repenomamus Polowane w paczkach, nie ma dowodów na poparcie tego pomysłu, a jednostka Repenomamus Swój koniec znalazł głęboko w dziąsłach pitagorejski Midriff jest w stanie stawić czoła takim dinozaurom.

Skamieniałość nie jest zaskakująca ze względu na stan zachowania, ale ze względu na swoje znaczenie: powiązania między starożytnymi ssakami i dinozaurami. Skamieniałe dowody na takie interakcje nie są powszechne, chociaż w 2023 r. odnotowano już dwa takie przypadki; Na początku tego roku inny zespół Badacze A Mikroraptor Joyinus Stopa małego ssaka w pysku. Ta skamielina została znaleziona w – jak zgadliście – Jehol Biota w północno-wschodnich Chinach.

„Jakkolwiek produktywne są skamieniałe pokłady regionu Lujiatun, wciąż istnieje wiele pytań bez odpowiedzi na temat tego starożytnego środowiska” – powiedział Mallon. „Istnieje tendencja do tego, aby te skamieliny zachowywały tylko małe zwierzęta z tamtych czasów. Przypuszczalnie duże dinozaury były w stanie uciec przed wulkanicznymi lawinami błotnymi, które zabiły mniejsze zwierzęta, więc chciałbym dowiedzieć się więcej o dużych zwierzętach, które żyły w okolicy, co będzie wymagało dalszych badań.

Oczekiwania wobec paleontologów. Najbliższe okna w głąb czasu pokazują, w jaki sposób starożytne organizmy wchodziły w interakcje, a nie tylko jak wyglądały. Teraz możesz trafić „Ssaki łapią dinozaury dwa razy większe” ze swojej karty bingo 2023.

Ponadto: niektórzy paleontolodzy uważają, że znaleźli skamieniałe DNA dinozaurów Inni nie są tego tacy pewni

READ  Słaby wzrost PKB w Chinach w drugim kwartale rodzi pilną potrzebę większego wsparcia politycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *