Strzelec A*: Pierwszy obraz czarnej dziury Drogi Mlecznej na obrazach

Współpraca EHT stworzyła potencjalne obrazy Strzelca A* za pomocą śledzenia promieni, które przewiduje, jak mogą wyglądać czarne dziury w oparciu o ogólną teorię względności Einsteina.

(Źródło zdjęcia: Ben Prather / Grupa Robocza Teorii EHT / Chi-Kwan Chan)

Aby zrozumieć dziwną fizykę środowiska Sgr A*, zespół obrazowania wykorzystał narzędzia i modele do pomiaru obserwowanych właściwości. Opracowali również prostsze modele, które „możemy dopasować bezpośrednio do danych EHT”, powiedział dziennikarzom Michael Johnson, astrofizyk z Uniwersytetu Harvarda i Smithsonian po ogłoszeniu obrazów czarnej dziury 12 maja 2022 r.

„To inne podejście niż fotografia” – powiedział Johnson. „Daje nam to inną perspektywę i pozwala nam zrozumieć błędy metodologiczne obu metod, ponieważ te proste modele można łatwo ograniczyć za pomocą bardzo ograniczonych danych”.

Były dwie metody, w których pracowali z modelami. Pierwszym z nich było podzielenie danych według czasu i dostosowanie ich do migawek czarnej dziury w akcji, aby pomiary nie były „zanieczyszczone” różnorodnością otoczenia. Jest to połączone w jeden przeciętny formularz kasy.

Drugi model starał się zawierać wszystkie dane jednocześnie. „Tutaj dopasowujemy przeciętną strukturę obrazu wraz z dodatkowym źródłem szumu kontrastowego, który znajduje się na szczycie tej średniej” – powiedział Johnson. „Ta procedura jest bardzo podobna do tej, którą zrobiliśmy, aby zrobić zdjęcia. Łącząc wszystkie te różne podejścia, byliśmy w stanie dokładnie scharakteryzować pierścień”.

READ  Odkryj ukryte sekrety galaktyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *