Studenci UCF prowadzą wykopaliska w miejscu pierwszego startu na Przylądku przed 75. rocznicą

On gra

Używając ręcznego skanera, Jorge Gonzalez skrupulatnie manewrował archeologiczną siecią białych nici i metalowych szpilek, tworząc cyfrową mapę 3D nowo wykopanego korytarza z mat stalowych, który prowadził do dawno wyburzonego Budynku Zderzaka.

Technicy wojskowi maszerujący wzdłuż wejścia do Marston's Matt przeszli do historii 24 lipca 1950 roku, wchodząc do brezentowej chaty i używając masywnej elektroniki, aby wystrzelić Zderzak nr 8. Pierwsza amerykańska rakieta leci w niebo Z terenu dzisiejszej stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

„Dokumentujemy to za pomocą technik 3D” – powiedział Travis Doering, współdyrektor Centrum Dziedzictwa Cyfrowego i Informacji Geoprzestrzennej na Uniwersytecie Południowej Florydy. „W tym celu używamy tak zwanego strukturalnego skanera bliskiego pola .” „, wskazując na wejście.

„To był pierwszy fort, jaki kiedykolwiek tu zbudowano. Został zbudowany jako tymczasowy budynek z drewna” – powiedział Doering.

„Prawie nie udokumentowano żadnych informacji” na temat tej „pokoju strzelań” – powiedział Tom Benders, dyrektor ds. zasobów kulturowych w Space Launch Delta 45. Według strony internetowej Muzeum Sił Kosmicznych na Przylądku Canaveral armia pospiesznie zbudowała drewnianą konstrukcję w maju i czerwcu 1950 roku, około 400 stóp od lądowiska dawno opuszczonego kompleksu startowego 3.

Bumper 8 był pionierską dwustopniową rakietą eksperymentalną o długości 62 stóp: niemiecką rakietą V-2 połączoną z amerykańską rakietą WAC Corporal. Budynek wypełniony workami z piaskiem ma okno przypominające peryskop z odblaskowymi lustrami, dzięki czemu technicy mogą widzieć platformę.

Kiedy następna premiera: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet dla SpaceX, ULA i NASA na Florydzie

„Od tego wczesnego etapu ewoluowały tak gigantyczne postępy, jak orbity satelitów, misje Saturn 5 na Księżyc, wystrzelenie wahadłowców kosmicznych, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i sondy pozasłoneczne” – donosił Florida Today w lipcu 2000 r. Kolumna redaktorów z okazji 50. rocznicy wystrzelenia .

READ  Astronomowie odkrywają „zakazaną” obcą planetę, która nie powinna istnieć

„jesteśmy w Floryda dzisiaj On myśli – Wiemy – Premiera Bumpera 8 wywarła ogromny wpływ na życie każdego z nas w hrabstwie Brevard.

Teraz zespół studentów antropologii Uniwersytetu Centralnej Florydy kończy drugi sezon wiosenny, badając, wykopując i dokumentując artefakty na terenie Bumper Blockhouse – z myślą o zbliżającej się 75. rocznicy wystrzelenia. Drugi w historii start Cape, Bumper 7, miał miejsce w tym samym miejscu pięć dni po Bumper 8.

„To dla mnie zaszczyt stać tutaj” – powiedział Doering, stojąc na fundamencie z betonowej płyty o wymiarach 20 na 20 stóp.

„To tutaj znajdowały się komputery, a chłopaki wykonywali większość prac technicznych – w tym małym pomieszczeniu podczas pierwszych dwóch startów na Przylądku” – powiedział Doering. „Można też bezpośrednio prześledzić zmiany pokoleniowe, które z tego wynikały”.

„Nawet rzeczy, które dziś budują, można tu prześledzić ich części. To bardzo ważne miejsce historyczne” – powiedział.

Węże, krokodyle i gęsta roślinność są częścią Szlaku Archeologicznego UCLA

Bunkier Bumper to projekt demonstracyjny przeprowadzony w ramach projektu Cape Canaveral Archaeological Mitigation Project, partnerstwa szkół terenowych pomiędzy UCF i Space Launch Delta 45. Studenci przeprowadzają lotnicze badania archeologiczne i odkopują miejsca o znaczeniu historycznym wśród dziewiczej, niezamieszkanej dzikiej przyrody Przylądka.

„Warunki terenowe mogą być trudne: upał, zimno, owady, węże, aligatory i gęsta roślinność” – czytamy w opisie kursu. Uczniowie muszą być w stanie podnieść 50 funtów, wędrować po terenach podmokłych i kopać łopatami. Wymagane są również poświadczenia bezpieczeństwa, a w zajęciach nie mogą brać udziału obcokrajowcy.

W tym semestrze 17 studentów studiów licencjackich i dwóch absolwentów UCF uczestniczy w CCAMP. Od chwili powstania w ramach programu wzięło udział 97 absolwentów studiów licencjackich i siedmiu absolwentów studiów magisterskich, powiedziała Sarah „Stacy” Barber, profesor antropologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

READ  W tym historycznym dniu, 29 lipca, prezydent Eisenhower podpisał ustawę powołującą NASA

Doering i González, inżynier aplikacji 3D w USF, w zeszłym tygodniu sporządzili mapę terenu Bumper Blockhouse za pomocą naziemnych skanerów laserowych. poprzednio, Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Florydy stworzyli cyfrowy model 3D długo zanurzonego dłubanki Fale huraganu Irma uderzyły w obszar Indian River Drive w Cocoa we wrześniu 2017 r. Kajak wykonany z południowego czerwonego cedru jest obecnie wystawiany w Cape Canaveral Center.

Artefakty znalezione na wykopaliskach Al-Masdar 8

„W przyszłym roku przypada 75. rocznica pierwszego startu” – powiedział Roger McCormick, uczestnik Muzeum Sił Kosmicznych na Cape Canaveral. „Nawet rodzice tych uczniów nie urodzili się, gdy Bomber został wystrzelony”.

McCormick przejrzał listę artefaktów odkrytych do tej pory na terenie badań budowlanych:

  • Fragmenty lusterek z systemu wyświetlania rakiet peryskopowych.
  • Butelka Coca-Coli rozprowadzana z kakao.
  • Plandekowe fragmenty dachu.
  • Oraz nagromadzenie płótna powstałego z worków z piaskiem wokół budynku.
  • Część grzebienia.

„Zastanawiam się, czy ludzie, którzy tu pracowali w 1950 r., myśleli, że za 75 lat będą zajmować się archeologią tam, gdzie my stoimy. Będziemy aż tak ważni” – powiedział McCormack.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu operacji przemysłowych i startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *