Styczeń. Grupa 6 może zacząć udostępniać transkrypcje z Departamentem Sprawiedliwości w lipcu

WASZYNGTON – Komisja Izby ds. śledztwa w sprawie ataku z 6 stycznia może zacząć udostępniać niektóre transkrypcje przesłuchań świadków prokuratorom federalnym na początku przyszłego miesiąca.

Timothy J., były prokurator federalny i wiodący śledczy w panelu Urzędników Sądowych i Izby Reprezentantów. Negocjacje między Heffi nasiliły się w ostatnich dniach, ponieważ obie strony walczą o czas i treść materiału, który ma zostać zastąpiony. Chociaż wielu zna ten dyskurs, nie mają uprawnień do publicznego omawiania tej sprawy.

Prokuratorzy powiedzieli wcześniej, że panel: Planowane do upublicznienia Dokumenty wymagane we wrześniu.

„Komisja selekcyjna jest zaangażowana w proces współpracy w celu zaspokojenia potrzeb sądownictwa” – powiedział Tim Mulway, rzecznik panelu. „Nie chcemy ujawniać szczegółów na ten temat. Wierzymy, że odpowiedzialność jest ważna i nie będzie przeszkodą w sporach wydziałowych.

Urzędnicy sądowi i prokurator okręgu Kolumbii, Matthew M. Najlepsi śledczy, w tym Graves, coraz bardziej niecierpliwie czekają na transkrypcje, które uważają za niezbędne źródło informacji potrzebnych do prowadzenia własnych wywiadów z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. J. Według sojuszników Trumpa, osoby zaznajomione z rozmowami.

Wysłał Komitet Sądownictwa Dwustronicowy list W środę Grupa obwinia Odmowa udostępnienia stenogramów przesłuchań prokuratorom uniemożliwia federalne śledztwo w sprawie ataku.

W liście urzędnicy departamentu zasugerowali, że zawieszenie transkrypcji utrudni prawnikom ocenę wiarygodności świadków, którzy rozmawiali z panelem oraz tajne stawianie się przed większym trybunałem arbitrażowym.

„Nieudzielenie przez komisję specjalną dostępu do tych transkrypcji dla departamentu komplikuje zdolność departamentu do prowadzenia dochodzeń i ścigania osób zaangażowanych w atak z 6 stycznia na Kapitol” – napisali urzędnicy sądowi w liście. Upublicznione w zgłoszeniu w sądzie.

„Nie zamierzamy przerywać tego, co robimy, aby podzielić się z wymiarem sprawiedliwości informacjami, które do tej pory otrzymaliśmy” – powiedział. „Musimy wykonać naszą pracę”.

Grupa „będzie z nimi współpracować, ale grupa ma swój harmonogram” – powiedział. powiedział Thompson. Wcześniej sugerował, aby niektóre transkrypcje były udostępniane departamentowi na żądanie.

Demokraci z komisji byli zdumieni sprzecznym tonem listu sędziów i wierzyli, że rozmowy przebiegły gładko po kilku pierwszych publicznych strzelaninach, mówi jedna osoba zaznajomiona z dyskusjami.

Ustawodawcy w zarządzie i personel odpowiedzialny za przeprowadzenie setek wywiadów, pan. Trump i jego sojusznicy twierdzą, że obecnie pracują nad wyjaśnieniem możliwej publicznej sprawy, która sprowokowała powstanie. Mają rozpocząć publiczne przesłuchanie jeszcze w tym miesiącu.

Są inne, ważniejsze kwestie. Doradcy komisji nadal przesłuchują świadków i mają nadzieję, że wyższe śledztwa skłonią więcej osób do zgłaszania się, i obawiają się, że niektórzy będą niechętni do składania zeznań, wiedząc, że ich zeznania zostaną wkrótce udostępnione prokuratorom.

A wyzwania logistyczne są zniechęcające: zespół przeprowadził ponad 1000 wywiadów, z których setki zostały spisane, i musiał zmienić pracę już wyczerpanego i przesadzonego personelu, aby dostosować się do wymagań wymiaru sprawiedliwości. Ze względu na rozmiar przesłuchań – których często dochodzi do kilkudziesięciu tygodniowo – przygotowanie stenogramu świadka i osobiste zapoznanie się z jego prawnikiem zabierało czasem zespołowi miesiące.

Ponadto niektórzy członkowie zespołu są sfrustrowani faktem, że wymiar sprawiedliwości odmawia udostępnienia informacji i wywiadów, o które prosił panel.

List przyszedł w środę po urzędnikach departamentu dwa miesiące później Wysłał swoją pierwszą pisemną prośbę Do transkrypcji. W dniu 20 kwietnia Zastępca Prokuratora Generalnego Wydziału Karnego p. Groby i Kenneth A. Polit Jr. napisał do komisji, mówiąc, że niektóre transkrypcje „mogą zawierać informacje o prowadzonym przez nas dochodzeniu karnym”.

READ  Aktualizacje na żywo: co najmniej 151 zabitych w Itaewon Halloween Clash

W piśmie nie określono liczby transkrypcji wymaganych przez wydział ani tego, czy konkretne wywiady były przedmiotem szczególnego zainteresowania. Jego prośba była szeroka, a zespół „powinien dostarczyć nam transkrypcje tych wywiadów oraz dodatkowe wywiady, które przeprowadzisz w przyszłości”.

Panel nie ma uprawnień do wnoszenia oskarżeń karnych przeciwko komukolwiek zaangażowanemu w burzę na Kapitolu. Członkowie komisji stwierdzili, że wymiar sprawiedliwości musi robić więcej Uczynić ludzi odpowiedzialnymi Za ich rolę w ataku.

Wydziału Obszerne dochodzenie Do tej pory w zamieszkach aresztowano więcej osób 840 osób. Liderzy dwóch najważniejszych ugrupowań skrajnie prawicowych w kraju, The Dumni chłopcy I to ZastawnicyZostał oskarżony o zdradę stanu.

Pan. Prokuratorzy badają również, czy prawa zostały naruszone w tygodniach poprzedzających atak, ponieważ sojusznicy Trumpa starali się utrzymać go przy władzy, biorąc pod uwagę odległe argumenty prawne i teorie spiskowe dotyczące oszustw wyborczych. Są prawnicy Sabone przekazał informacje Powiązany z niektórymi prawnikami, którzy pracowali nad tymi staraniami.

Alan Fuer Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *