Subskrybenci Xbox Game Pass twierdzą, że tak nie jest

Master Chief, Kate Diax, Fast Ferrari i inne popularne postacie Xbox stoją za konsolami Xbox nowej generacji.

zdjęcie: Microsoft

Zwykle, gdy Game Pass zaczyna zyskiwać popularność, dzieje się tak dlatego, że zdobył zabójczą grę lub Niektórzy influencerzy stworzyli wirusowy „żart” To ostatecznie nie daje nic poza przekazaniem firmie wartej 2 bilionów dolarów dwóch dni bezpłatnego marketingu. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni program gier na żądanie firmy Microsoft zaczął pojawiać się z innego powodu: gracze twierdzą, że anulują subskrypcję. dla nUh.

Zmęczenie jest w dużej mierze spowodowane subskrybentami, którzy twierdzą, że Game Pass nie oferuje swojej propozycji wartości. za miesięczną opłatę, gra zręcznościowa kochamMożesz uzyskać dostęp do biblioteki gier w stylu Netflix, które możesz pobrać na swoją konsolę Xbox lub komputer (lub, w niektórych przypadkach, przesyłać strumieniowo do kompatybilnego urządzenia). Ale największą zaletą jest to, że każda gra firmy Microsoft trafia do biblioteki w momencie premiery, co oznacza, że ​​subskrybenci mogą uzyskać dostęp bez dodatkowych kosztów do najbardziej prestiżowych wersji firmy Microsoft, takich jak nieskończona aura lub Forza Horyzont 5.

Na początku tego miesiąca Bethesda — teraz oficjalnie jedno z pierwszych studiów dla Xbox, po wstrząsającym branżą przejęciu w 2021 r. —Opóźniła swoje kolejne dwa największe mecze: kosmiczne RPG gwiezdne pole Strzelec wampirów Redvale (Opracowany przez spółkę zależną Bethesdy, Arkane). Obie miały pojawić się pierwszego dnia w Game Pass w tym roku. Teraz wyjdą dopiero w pierwszej połowie 2023 roku, pozostawiając własny portfel Microsoftu wygląda bardziej sucho niż miesiąc temu.

Cóż, czas na matematykę redukcyjną! Załóżmy, że rejestrujesz się na poziomie Xbox Game Pass Ultimate, który kosztuje 15 USD miesięcznie i obejmuje standardowy dostęp do biblioteki gier, a także szereg innych korzyści. Załóżmy również, że każda gra o dużym budżecie, ekskluzywna lub nie, kosztuje 60 USD w całej branży. Przy tej matematyce musiałbyś grać w dwie gry w pełnej cenie za pośrednictwem Game Pass co cztery miesiące, aby uzasadnić koszty.

Hełm na półce w Starfield, grze na konsolę Xbox, która zostanie wydana dopiero w 2023 roku.

Ta taśma jest włączona gwiezdne pole Kask jest tymczasowy.
zrzut ekranu: Bethesda

„Obsługa jest świetna, ale nie ma żadnych ekskluzywnych AAA, które zmuszają mnie do pozostania” Przewodnik Toma Ze scenariuszem Tony’ego Polanco Powiedziała w tweecie. „Wrócę, gdy tytuły zaczną spadać”. Washington Post Reporter Jin Park abonent Podobne odczucie, zauważając, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy jedyną grą serwisową, którą sam wykorzystał, jest: Podróż do mojego dniaSamurajska gra akcji z przewijaniem bocznym. (Podróż do mojego dnia Kosztuje 20 dolarów. Również na marginesie: takie są zasady.) Inni ważni członkowie gier poznańskich opłakiwany Zapłać z góry za miesiące, jeśli nie lata subskrypcji Game Pass, podczas gdy inni Porównaj to niekorzystnie przeciwko Nadchodzące odnowienie PS PlusKonkurencyjna usługa subskrypcji Sony. (Gry własne, z których Sony słynie ogólnie) Nie zagram w PS Plus.)

z drugiej strony, Ludzi nie brakuje Nazywamy to „wojną o wpływy” lub „nikogo to nie obchodzi”.

Nie jest jasne, czy rozszerzony sojusz będzie miał wymierny wpływ na liczbę subskrypcji Game Pass. Microsoft nie udostępnia publicznie takich numerów, a przedstawiciele firmy nie odpowiedzieli od razu na prośbę o komentarz.

Spadek zainteresowania był do pewnego stopnia nieunikniony. W ciągu ostatnich kilku lat Xbox przetrwał falę dobrej woli generowaną przez Game Pass, który konsekwentnie tworzy jedne z największych gier AAA – nie tylko ekskluzywne, ale także międzyplatformowe, takie jak strażnicy Galaktyki— Dostępny do jego usług. Te elementy pojawiają się wraz z regularnym napływem mniejszych tytułów, które zyskują dzięki zwiększeniu marketingu, które pojawią się w Game Pass. Częścią radości z subskrypcji jest to, że nigdy nie wiesz, co dostaniesz; Możesz doświadczyć i odbić się od gry niezależnej pod radarem w ciągu kilku minut lub szybko stać się jedną z twoich ulubionych gier roku. (każdy, Powiedz cześć Kurtka.)

Czytaj więcej: 24 najlepsze gry w ramach subskrypcji Xbox Game Pass

Ta mieszanka dużych i małych, starych i nowych, zwiększyła subskrypcje Game Pass wykładniczo w 2020 roku. Wzrosły również w ubiegłym roku (choć wolniej niż w 2020 roku), wśród Super urocza seria kolekcji na jesień i zimę. Nie ma mowy, by Microsoft utrzymał ten rytm na zawsze; Mniej więcej sześć miesięcy po 2022 roku, chociaż był dodawany sporadycznie, Game Pass nie oferuje jeszcze „OMG Take My Money!!!” Skład nadchodzących gier.

Jednak usługa prawie na pewno znów się poprawi. W przyszłym miesiącu będzie gospodarzem swojego Xboxa Konferencja prasowa nie-E3. w trakcie jego konferencja w 2021 r.Xbox ogłosił ponad 20 gier zaplanowanych w Game Pass. Niektóre z nich już się skończyły. Ale dużo – od Otchłań-Lubić Somerville Dla mnie Krople-Lubić serce atomowe Dla mnie światy zewnętrzne-Lubić Krainy Zewnętrzne 2— Nie otrzymano jeszcze dat wydania.

READ  Funkcja śledzenia Znajdź moje urządzenie, która jest wyłączona w Pixelu 8, pojawi się także na innych telefonach z Androidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *