Świąteczne przesłanie dyrektora generalnego Wayfair do pracowników: Pracuj ciężej

Dyrektor generalny Wayfair wysłał na koniec roku motywacyjną wiadomość do ponad 14 000 pracowników sieci meblowej: Pracuj więcej.

Podkreślił, że firma „powróciła do zwycięstwa” w miarę wzrostu udziału w rynku i osiągania zysków. W świetle tego sukcesu dyrektor generalny Neeraj Shah zachęcał pracowników do długich godzin pracy, aby „praca i życie” zjednoczyły się, jak wynika z wewnętrznej notatki, którą po raz pierwszy uzyskał Life. Interesuje się handlem.

„Długie godziny pracy, elastyczność i godzenie pracy z życiem to nie powód do wstydu” – napisała Shah w raporcie. „Nie ma zbyt wielu historii, w których lenistwo zostało nagrodzone sukcesem”.

Rzecznik Wayfair potwierdził autentyczność notatki.

„Jesteśmy niezwykle dumni z naszego światowej klasy zespołu i kultury otwartej komunikacji. W swojej notatce, która została przesłana do opłacanych pracowników firmy, Neeraj wzmacniał niektóre wartości, które przyczyniły się do sukcesu Wayfair, m.in. kwestionując status quo” – stwierdził Wayfair w oświadczeniu dla CBS. MoneyWatch: „Być opłacalnym i ciężko współpracować, aby osiągnąć wyniki”.

Wayfair odnotowało gwałtowny wzrost sprzedaży online w erze pandemii, ale jego przychody spadły w 2022 r., gdy klienci powrócili do sklepów stacjonarnych i przenieśli swoje wydatki na inne produkty i usługi. W ubiegłym roku firma zwolniła 5% pracowników. Od tego czasu powróciła do rentowności, a Shah zauważył, że w 2023 r. wzrosła liczba stałych klientów.

Shah dodał, że chce, aby pracownicy wydawali pieniądze firmy tak, jakby były to ich własne, a jeśli to możliwe, zawsze negocjowali niższe koszty.

Czy zamierzasz wydać na to pieniądze, czy zamierzasz wydać na to tyle pieniędzy, czy ta cena wydaje się rozsądna i wreszcie – czy negocjowałeś cenę? „Wszystko można negocjować, więc jeśli nie, musisz zacząć od tego”.

Niektórzy krytycy nie zgodzili się z przesłaniem Shaha.

„Hej, dyrektorze generalny: kiedy ludzie nie chcą pracować długo, nie oznacza to, że są leniwi. Oznacza to, że mają życie poza pracą” – powiedział Adam Grant, profesor psychologii organizacji w Wharton School na uniwersytecie Waszyngtonu. Pensylwania – napisał na Instagramie.

Dodał: „Zespół, który zapewnia 40 godzin doskonałej wydajności, jest wart więcej niż zespół, który zapewnia 50 godzin przeciętnej wydajności”.

READ  Fed Powell rozwiewa obawy związane z recesją, odmawiając podniesienia stóp procentowych o 75 punktów bazowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *