Yoshinobu Yamamoto: Porównanie ofert Dodgersów i Yankees

New York Yankees stracili japońskiego wolnego agenta Yoshinobu Yamamoto, ale nie z powodu braku prób.

Porównanie ofert drużyn uwiarygodnia pogląd, że Yamamoto mógł preferować Dodgers od jakiegokolwiek innego klubu.

Według źródeł poinformowanych o ich propozycjach Yankees zaoferowali Yamamoto wyższą średnią roczną wartość niż Dodgers, wcześniejsze odejście i więcej pieniędzy w ciągu pierwszych pięciu lat.

Yamamoto zgodził się jednak na 12-letni kontrakt o wartości 325 milionów dolarów z Los Angeles Dodgers, który obejmował premię za podpisanie kontraktu w wysokości 50 milionów dolarów, rezygnację z pracy po szóstym i dziewiątym roku oraz wynagrodzenie opóźnione. Umowa nie jest jeszcze oficjalna. New York Mets zaoferował te same 12 lat i 325 milionów dolarów. Inne szczegóły ich oferty nie są znane.

Yankees zaoferowali Yamamoto 10 lat i 300 milionów dolarów – 30 milionów dolarów AAV w porównaniu do 27,08 miliona dolarów Dodgersów. Zrezygnowali z umowy po piątym roku, a wynagrodzenie pozostawało co roku takie samo, bez zwrotów.

Zatem włączając opłatę za oddelegowanie do japońskiego klubu Yamamoto, Orix Buffaloes w wysokości 46,875 miliona dolarów, Yankees byli gotowi zapłacić łącznie prawie 200 milionów dolarów w ciągu pięciu lat, wiedząc, że Yamamoto później zrezygnuje.

Brak oferty Yankees za Yamamoto przekracza 324 miliony dolarów, które zagwarantowali Gerritowi Cole’owi po sezonie 2019, co stanowi łączną wartość miotacza. Nie zaproponowali premii za podpisanie umowy w wysokości 50 milionów dolarów, chociaż strony mogły zamienić te pieniądze na premię, gdyby negocjacje postępowały.

Per Robert Raiola jest CPA i dyrektorem ds. sportu i rekreacji w firmie księgowej PFK O'Connor Davis w Yamamoto. Kalifornia nie płaci podatków od premii za podpisywanie kontraktów Jeżeli nie jest on rezydentem Państwa.

Dodgers wypłacą pełną premię w 2024 roku, a oszczędności podatkowe Yamamoto mogą wynieść 7,2 miliona dolarów.

READ  Trzech funkcjonariuszy z Nowego Jorku rannych w ataku nożem, podejrzany postrzelony w pobliżu sylwestrowej kuli

Przesłanie jest jasne. Podobnie jak Shohei Ohtani, Kto według doniesień był gotowy na pojedynek Giants i Blue Jays? Biorąc pod uwagę 10-letni kontrakt z Dodgersami warty 700 milionów dolarów, wydawało się, że Yamamoto ma konkretny zespół, do którego chce dołączyć. Tą drużyną są Dodgers.

(Górne zdjęcie Yamamoto: Yuichi Yamazaki/Getty Images za pośrednictwem AFP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *